Kaip numesti svorio
Penktadienis 26 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Sulčių dieta

Stebuklinga dieta, susidedanti tik iš vaisių ir daržovių, kai per dieną suvartojama vos 6oo kalorijų, dėl to žaibiškai tirpdanti kilogramus.

Skamba neįtikėtinai? Tai sulčių dieta, kurios galima laikytis nuo 3 iki 5 dienų. Šios dietos tikslas – išsivalyti organizmą ir padėti pamatus naujiems mitybos įpročiams.

Efektyvios dietos

Kodėl verta laikytis šios dietos?

Pirminė detoksikacinės dietos funkcija tai fizinis apsivalymas –

  • toksinų pašalinimas iš organizmo, įtraukiant odą, kvėpavimo takų sistemą ir virškinamąjį traktą, siekiant pagerinti fizinę būklę ir įgauti daugiau energijos;
  • palengvinkite odos problemas, pagerinkite burnos kvapą, sumažinkite galvos skausmą;
  • pagerinkite kūno galimybę pagyti nuo įvairių ligų.

Verta pabrėžti, kad ši dieta skirta ne tik svoriui mažinti, bet ir kūnui apvalyti.

Detoksikacija

Detoksikacinės dietos priklauso trumpų dietų grupei ir padeda pašalinti susikaupusius toksinus ir medžiagų apykaitos atliekas iš organizmo. Jos remiasi maisto virškinimo ir šalinimo teorija ir dažnai siejamos su natūropatija, alternatyvia medicinos šaka, pabrėžiančia mitybos svarbą atstatant arba gerinant savaimines organizmo gyjimo galimybes.

Bendrai, detoksikacinės dietos akcentuoja: organiško ar neapdoroto maisto vartojimą, vaisių, daržovių ir kitų, detoksikaciją skatinančių produktų vartojimą, maisto ir skysčių, greitinančių medžiagų apykaitą vartojimą. Detoksikacinėms dietoms priskiriama ir sulčių dieta.




Laikantis sulčių pasninko per dieną patariama išgerti 1 – 2 ltr. sulčių ir šešias stiklines šilto filtruoto vandens. Nors geriant sultis leidžiama suvalgyti garuose virtų daržovių, skysčių dietų negalima laikytis ilgai. Kai kurie terapeutai rekomenduoja per dieną išgerti vieną ar daugiau puodelių žolelių arbatos.

Sultys turi būti šviežios, išspaustos iš organiškų vaisių ir daržovių, spaudžiant per sulčiaspaudę. Negalima vartoti parduotuvėse parduodamų sulčių, nes jos yra pasterizuotos. Sultis turite išgerti per pusę valandos; negalima jų šaldyti.

Dietos laikymosi rezultatai

Pasilaikę detoksikacinės dietos žmonės turi daugiau energijos, praskaidrina protą ir pagerina galimybę susikoncentruoti, oda tampa skaistesnė, pagerėja viršikinimas ir miegas. Daugelis išvardintų privalumų gali atsirasti dėl to, kad suvartojama daugiau vandens.

Kai kurie žmonės laikydamiesi detoksikacinės dietos numeta šiek tiek svorio, tačiau noras atsikratyti svorio neturi būti ta priežastis, dėl kurios imamasi detoksikacinės dietos.

sulciu dieta namuose5 dienų dieta, sultis gaminant namuose

Pasiruošimas dietai

Tai penkioms dienoms skirta sulčių dieta. Jo metu vartosite tik žalių daržovių sultis, kurios nušarmina kūną, vaisių sultis, riešutų arba kokoso pieną.

Šiame sulčių kokteilyje gausu vitaminų, mineralinių medžiagų, maistingų medžiagų, antioksidantų ir enzimų. Sulčių dieta unikali tuo, jog į sultis dedame chia (ispaniškojo šalavijo) sėklų, kurios pagreitina toksinų ir atliekų šalinimą.

Sultims paruošti jums reikės sulčiaspaudės. Ši penkias dienas trunkanti dieta yra vien iš skysčių. Likus penkioms dienoms iki jos teks atsisakyti kai kurių produktų, o po dietos per keturias dienas po truputį vėl grįšite prie įprastos mitybos. Jei norite, dietos metu nedideliais kiekiais galima vartoti ir kietą maistą.

Būtina žinoti apie sultis

Rinktis sultis galima pagal savo skonį: burokėlių, pomidorų, morkų, salierų, špinatų, lapinių salotų, baltagūžių kopūstų, agurkų, žalios spalvos obuolių, citrinų ir kt. Taip pat leidžiama įtraukti į savo meniu anakardžių ar migdolų pieną.

6 sulčių dietos taisyklės:

Tačiau jeigu norite išpešti iš sulčių kuo daugiau naudos, patartina atkreipti dėmesį į šias 6 pagrindines taisykles:

  • Jei dieta nėra griežta, t.y. valgote įvairų maistą ir geriate sultis, geriausia gerti jas ryte, likus pusvalandžiui prieš valgį.

  • Išspaustas sultis reikėtų išgerti per 10 minučių – vėliau kai kurie vitaminai suyra, todėl gėrimas yra ne toks vertingas.

  • Sulčių geriau nefiltruoti – drumsti gėrimai su minkštimu yra naudingesni mūsų organizmui.

  • Nepatartina maišyti sulčių metaliniu šaukšteliu – metalas pražūtingai veikia vitaminus.

  • Kaulavaisių (vyšnių, slyvų) sultis geriausia gerti grynas, o vaisių su sėklomis (obuolių, vynuogių) galima maišyti su kitomis.

  • Grynų citrinos sulčių geriau negerti – atskieskite jas vandeniu arba įmaišykite medaus. Ta pati taisyklė galioja ir burokėlių sultims – jų mišinyje neturėtų būti daugiau nei trečdalis.

sulčių dietos rezultatai

Sulčių dietos valgiaraštis

Skysčiai turi būti vartojami šia tvarka: vanduo su citrina, anakardžių arba migdolų pienas, žalios spalvos daržovių sultys (špinatų, lapinių salotų, salierų stiebų, baltagūžio kopūsto, agurko, žalios spalvos obuolio, citrinos), žalios spalvos daržovių sultys, žalios spalvos daržovių sultys, burokėlių sultys (2 burokėliai, 2 didelės morkos, 1 žalios spalvos obuolys), anakardžių arba migdolų pienas.

Skysčiai turėtų būti vartojami mažiausiai vienos valandos intervalais. Prieš gerdami sultis būtinai išgerkite 250-350 ml filtruoto vandens. Paskutinį skystį turėtumėte suvartoti likus maždaug dviems valandoms iki miego. Jei nedingsta alkio jausmas, užkąskite, tiesa tik vaisių ar daržovių – salotų, morką, saliero stiebą ar vaisiaus gabaliuką.

Grįžimas prie maisto

Pasibaigus sulčių pasninkui, 11 dieną turite pamažu vėl pradėti valgyti. Tam, kad nesutriktų virškinimas, būtina pradėti nuo mažų porcijų. Tačiau daržovės ir vaisiai vis dar turi būti raciono pagrinas. Valgykite pamažu, venkite kviečių, cukraus, kavos ir alkoholio, nes jūsų organizmui reikia priprasti prie kieto maisto.

11 diena: valgykite nedideles porcijas šviežių daržovių (žalių salotų ar ant garų apvirtų daržovių). Galima valgyti vaisių ir riešutų.

12 diena: galite valgyti pupelių ir ankštinių. Žalios spalvos daržovės vis dar turi būti jūsų mitybos pagrindas. Jei norite sotesnio maisto, pamėginkite pavalgyti krakmolingų daržovių – saldžių bulvių ar jamų.



13 diena: galite vartoti grūdus be glitimo: rudus ryžius ar bolivinę balandą (kynvą).

14 diena: jei vartojate mėsą, paukštieną ar žuvį, jau galite vartoti po truputį ir šių produktų. Pavyzdžiui, pavalgykite garuose ar ant žemos ugnies virtos žuvies su daržovėmis.

15 diena ir toliau: pamažu galite grįžti prie sunkiau virškinamo maisto. Pirmąjį reikia išgerti tada, kai paprastai pusryčiauji, o paskutinį likus kelioms valandoms iki miego. Alkį teks pakentėti, iš bėdos galima suvalgyti bananą.

3 dienų dieta sultis perkant mieste

Per dieną reikia išgerti šešis buteliukus sulčių. Dietos besilaikančius dažnai nuvilia, jog visas tris dienas reikia gerti tą patį. Patogu visus 18 buteliukų nusipirkti iš karto, tačiau teks nusivilti, nes sulčių baruose yra spaudžiamos šviežios sultys. Jos negali pasigirti ilgu galiojimu todėl sultis teks nusipirkti kasdien iš ryto. Sultys duodamos sunumeruotos, kad būtų lengviau atskirti, kada kurias vartoti.

Sulčių dietos atsiliepimai

MEDGURU žurnalistė Judita Malininaitė išbandė šią dietą ir komentuoja sulčių kokteilius:

sulciu dieta5Pirmasis sulčių kokteilis vadinasi „Saldus kartumas“. Ryškiai oranžinės spalvos kokteilis iš visų šešių atrodo patraukliausiai, kaip vėliau paaiškėjo, buvo ir pats skaniausias.

Tik atsukus buteliuką, pajutau stiprų kvapą. Kvapas ir skonis buvo tokie stiprūs, kad iškart galima pasakyti sulčių sudėtį – greipfrutai, morkos ir obuoliai. Saldu ir kartu vienu metu. Pagalvojau, kad jei visi bus tokie skanūs, tuomet sunku nebus, bet… klydau.

„Gaivusis“. Antrasis sulčių kokteilis vadinasi „Gaivusis“. Jis susideda iš penkių ingredientų. Sustojau skaityti ties agurkais ir salierais. Jau anksčiau buvau ragavusi tokių sulčių ir daugiau net per prievartą nebūčiau gėrusi.

Tačiau žinojau, kad reikia, o ir skrandis jau ėmė priminti apie save. Išgėriau raukydamasi. Kuo šios sultys įsimena? Stipriu kvapu ir išskirtiniu skoniu.

Tvirtinu, tikrai natūralu. Šalia sėdinčiai kolegei buvo juokinga mane stebėti, o aš save stengiausi įtikinti, kad agurkai ir salierai yra skanu. Tiesa, ananaso, romaninių salotų ir žaliosios citrinos nejaučiau. Tikriausiai galvojau tik apie tai, kaip greičiau nuryti sultis.

„Indijos karštis“. Belaukiant kitos sulčių porcijos ir laikrodžiui artėjant prie trečios valandos, pasidarė labai šalta, bet tas šaltis ėjo iš vidaus, nes biure buvo tikrai šilta. Čiupau trečią sulčių kokteilį egzotišku pavadinimu „ Indijos karštis“ – turėčiau sušilti.

Skaičiau ingredientus, kurių pusės nepažįstu. Kas yra kajeno pipirai? Sužinojau, t. y. pajutau, kai mano burna ir gerklė pradėjo degti. Tiesa, nemėgstu aštrumo ir šiaip valgau maistą be prieskonių, kartais netgi be druskos, todėl tuos pipirus jutau dar ilgai.

O karšta buvo tik tol, kol gėriau greipfrutų, citrinos, kajeno pipirų, ciberžolės šaknies ir agavų nektaro sulčių kokteilį. Paskui vėl pasidarė šalta, o ir galva pradėjo svaigti.

Ketvirtasis „Super žaliasis“ kokteilis tikrai nustebino. Sudėtyje yra daugiau nei penki ingredientai, bet mano akys vėl stabtelėjo tik ties agurkais ir salierais. Vos tik atsukusi buteliuką pajutau agurkų kvapą ir sumąsčiau sultis gerti užsidengusi nosį.

Tik paragavau ir: „Oho, kaip skanu!“ Vėl atsukau buteliuko pusę su sudėties aprašu: špinatai, lapiniai kopūstai kale, romaninės salotos, agurkai, petražolės, salierai, obuoliai, laimas ir imbieras. Šis daug skanesnis nei „Gaivusis“, o dar ir sodresnės žalios spalvos.



Penktojo kokteilio pavadinimas „Grožio kokteilis“ labai prajuokino. Greičiausia dėl to, kad labai neišvaizdžiai atrodo – skaidrus, šviesiai rudos spalvos. Skonis niekuo neišsiskiria. Turbūt didžiausia bėda ta, kad sultys šaltos, o namuose ir lauke taip pat šalta.

Visą dieną šąlu ir svajoju apie arbatą, bet tarp sulčių geriu tik vandenį. Noriu miego, krečia šaltis ir noriu valgyt. Iš tikrųjų pradedu galvoti, gal valgyti nenoriu, tiesiog esu įpratusi eiti ir gaminti, nes skrandis tuščias, bet siaubingo alkio jausmo nejaučiu.

10 būdų, kaip sumažinti alkio jausmą

„Naminis migdolinis“. Po visų dienos agurkų ir salierų kaip išganymo laukiau paskutiniojo kokteilio – „Naminio migdolinio“. Šis sulčių kokteilis tikrai primena pieną. Lyg vaikystėje išgėrusi šilto pieno, jau planavau keliauti į sapnų karalystę, bet… teko sugrįžti į realybę. Migdolų pienas su datulėmis, agavų nektaru, cinamonu, Himalajų druska ir vanile – nesaldus ir šaltas. Išgėriau, susiraukiau, pasiskundžiau draugėms, kad gavau ne tai, ko tikėjausi, ir jau laukdama rytojaus nuėjau miegoti.

Kankinantis alkis ir silpnumas   

Moteris sultis vartojo nuo 11 h. kas dvi valandas iki 21 h. Kadangi reikia vartoti tik sultis ir jokio maisto, tai antrą dieną net ir neskanūs kokteiliai tapo skaniais. Ir savijauta buvo visai gera – moteris nebejautė šalčio, jai nesvaigo galva ir nesinorėjo valgyti. Trečią dieną skrandis jai, matyt, susitraukė, todėl sultis išgerti jau buvo sunkoka.

sulčių dietos rezultatai per savaitėSulčių dietos rezultatai

Rezultatas – geras, moteris jaučiasi gerai, lengvai, geriau miega, jai nekilo mintis prisikimšti maisto, o tikslas išvalyti organizmą pasiektas.

Yra pateikiama ir visai kita nuomonė apie sulčių dietos laikymąsi. Ji parodo, kaip sunku laikytis dietos, suvartojant tik keturis buteliukus sulčių per dieną, guodžiamasi alkiu ir silpna savijauta. Pirmoji diena buvo labai sunki.

Sunkiausios valandos – tarpas tarp 11 h ir 13 h valandos. Akis nuo laikrodžio nuleisti buvo sunku, kaip ir negalvoti apie maistą. Tiksliau, apie antrąjį buteliuką sulčių. Po antrojo buteliuko praalkau dar greičiau ir jau po valandos ėmiau varvinti seilę dėl ofise ant stalų išrikiuotų vaflių ir duoniukų.

Maždaug 15 h velniškai užsinorėjau normalaus maisto, tačiau ne dėl to, kad jaučiausi siaubingai išalkusi – labiau dėl įpročio užkandžiauti. Tiesa, po trečiojo išgerto buteliuko ėmiau jausti šiokį tokį vangumą ir silpnumą, šiek tiek svaigo galva, tačiau, pasak mano sultis ruošusios įmonės atstovų, tai – normali organizmo reakcija į sulčių dietą.



Organizmas pratinasi. Sunkiausia buvo susitaikyti su mintimi, jog tą patį reikės gerti dar dvi dienas, o juk pirmoji buvo tik spėjusi įpusėti! Ketvirtasis buteliukas taip pat buvo labai gardus. Jo laukiau kaip išganymo, tad turbūt net ir pačias šlykščiausias sultis smegenys būtų užfiksavusios tarsi dangiško skonio vyną.

Antrąją dieną bloga savijauta nesibaigė, ypač kankina alkis.

Ryte atsikėliau su maudžiančia galva ir šiek tiek purtoma šalčio. Buvo silpna, tačiau karštas dušas padėjo atsikratyti visų nemalonių rytinių simptomų. Važiuodama automobiliu pradėjau dieną nuo pirmojo buteliuko.

Atėjus laikui gerti antrąjį buteliuką, atsidariau jį su džiaugsmu, tačiau, mano didžiam nusivylimui, dieną prieš sultys atrodė skanesnės… Mąsčiau, kad po viso trijų dienų kurso tikriausiai nebegalėsiu nė pažiūrėti į sultis. Vėl ėmus šiek tiek skaudėti galvą, neatsilaikiau ir nusipirkau kramtomosios gumos.

Jaučiaus vangi – tarsi maišu daužta. Tokiu pat dienos metu panašiai jaučiausi ir pirmąją dieną. Popietė šįkart vėl buvo pakankamai lengva, lyginant su dienos metu. Po paskutinio kokteilio jaučiaus išvis soti, tačiau beprotiškai norėjosi ko nors pakramsnoti.




Ypač, turint omenyje, jog tai buvo penktadienio vakaras, kai visi aplink mėgaujasi gardumynais… Aplinkiniai pastebėjo, jog pasidariau irzlesnė. Nedrįstu dėl to ginčytis: tikrai jaučiau, jog nervinuos ir širstu dėl visokių smulkmenų, kurių anksčiau net nebūčiau pastebėjusi.

Trečią dieną bloga savijauta nepraeina, maisto ilgesys taip pat.

Šeštadienis buvo pati lengviausia diena. Gal psichologiškai ji lengviausia dėl to, jog žinojau, kad rytoj jau galėsiu pasilepinti kietu, kramtomu maistu. Ta proga iškepiau avižinių sausainių. Tiesa, nepajėgiau vakare atsispirti trupinių paragavimui. Taip pat dienos metu ėmė svaigti galva, tad džiaugiuosi nesumaniusi išbandyti 5 dienų programos. Šeštadienio vakare alkio nejaučiau, galvos neskaudėjo, bet buvau nuoširdžiai pasiilgusi šilto maisto.

Rezultatai stulbinantys

Per tris dienas atsikračiau dviejų kilogramų, tačiau pradedant tokią iškrovą, svarbu nesusikoncentruoti į svorio kritimą – tai neturėtų būti jūsų pagrindinis tikslas. Be to, jog praradau tuos kelis nereikalingus kilogramus, pajutau, kad mano oda tampa sveikesnė, nebe tokia sausa, o kur dar tas neįkainojamas lengvumo pojūtis, kurio turbūt karts nuo karto pasiilgsta kiekviena mergina…

Išlaidos

Dvylika buteliukų sulčių moteriai atsiėjo 50 eurų, o daryti sultis namuose kainuotų 13-15 eurų. Tačiau, jeigu jums dar reiktų pirkti sulčiaspaudę, suma nelabai kuo skirtųsi.

Dietos pavojai

Dietos laikytis draudžiama: nėščiosioms ir žindančioms, vaikams, sergantiems diabetu, hipotiroidizmu, širdies ligomis, anoreksija ir bulimija, inkstų ir kepenų veiklos sutrikimais, turint skrandžio opą, silpną imuninę sistemą, sergant epilepsija, esant terminalinėje ligos stadijoje, turint infekciją ar sergant opiniu kolitu, tiems, kurių svoris per mažas, turintiems priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų, žmonėms po operacijų ir besigydantiems sunkius nudegimus.

suncių dietos programaOrganizmo reakcija į dietą

Pirma sulčių stiklinė ant tuščio skrandžio. Smegenys gauna alkio signalą, į kurį atsakote stikline vaisių arba daržovių sulčių. Sultyse esanti fruktozė skatina kasą išskirti daugiau insulino, cukrus paverčiamas gliukoze ir patenka į ląsteles.

Po pusvalandžio. Ląstelės jau įsisavino gliukozę, cukraus kiekis kraujyje sumažėja, galite pajusti svaigulį, nuovargį. Tuo metu organizmas pajunta, kad stinga kalorijų, taigi pradeda naudoti glikogeno (kepenyse ir raumenyse saugoma energijos forma) atsargas.

Po 2 dienų. Su kiekviena sulčių stikline insulino kiekis organizme smarkiai šokteli, o po to taip pat staigiai krenta. Glikogeno atsargos beveik išsekusios, todėl jaučiamas silpnumas ir apatija. Kadangi per dieną suvartojate tik pusę reikiamos kalorijų normos, kūnas pradeda semtis energijos iš trigliceridų, esančių riebalų ląstelėse ir baltymų, esančių raumeniniame audinyje. Raumenų masė mažėja net kasdien sportuojant.

Po 3 dienų. Smegenys ima protestuoti. Pereinama į pusiau badavimo būseną, organizme sparčiai daugėja ketonų – riebalų ląstelių skilimo produktų. Ketonai naudojami energijai palaikyti, tačiau ši energija nėra visavertė, tad didėja dirglumas, jums sunkiau susikaupti.

Jei tikite, kad sultys ir badavimas valo organizmą, kaip tik po trijų dienų galite pajusti ir minčių nuskaidrėjimą, ypatingą aiškumo ir suvokimo būseną, nors medikai tai linkę priskirti placebo efektui. Organizmui ypač stinga baltymų, smegenims – amino rūgščių, medžiagos, kuri gyvybiškai svarbi už nuotaikos palaikymą atsakingiems neuromediatoriams. Gali varginti bloga nuotaika, paūmėti depresija.

Raumenyse esantys baltymai skyla į amoniaką ir šlapimo rūgštį, nepageidaujamus chemikalus, kurie patenka į jūsų kraujotaką. Dabar jūsų inkstams tenka valyti nebe su maistu patenkančius toksinus, o jūsų detoksikacijos padarinius. Ir ne tik inkstams. Nuo skysčių ir angliavandenių gausos bei kieto maisto stygiaus nemaža dalis skysčių patenka į žarnyną, dėl ko prasideda viduriavimas.



Po 4 dienų. Plonosios žarnos jau pakankamai ilgai neturi ko virškinti, dėl to prasideda šerelių, perkeliančių maisto elementus į kraują, atrofija. Viduriavimas gali sustiprėti, iš čia – galbūt ir dehidratacija.

Po savaitės. Jūs turite mažiau raumenų. Net jei palengva perėjote prie savo įprastos mitybos, nepersivalgote, po savaitę trukusios sulčių dietos jūsų kūnui reikia mažiau kalorijų – dėl sulėtėjusios medžiagų apykaitos ir sumažėjusios raumenų masės. Taigi kalorijų perteklius, kuris dar prieš savaitę nebūtų reiškęs pertekliaus, pradeda kauptis riebalų pavidalu. Taigi jau visai netrukus prieisite išvados, kad reikia dar vienos alinančios dietos.

Medikų nuomonė

Sulčių dieta tinkama tik labai trumpiems periodams, veikiau kaip iškrovos diena, o ne kaip mitybos planas savaitei ar dar ilgesniam laikotarpiui. Mintant vien sultimis, organizme sutrinka makroelementų (riebalų, baltymų ir angliavandenių) pusiausvyra.

Grįžus prie įprastos mitybos, organizme staiga šokteli fosforo, magnio ir kalio koncentracija, o tai gali sukelti širdies nepakankamumą.  Taigi atsakyti į temos klausimą nesunku: taip, ekstremali sulčių dieta, kaip ir kiekviena dieta, griežtai apribojanti valgiaraštį ir nederinama su medikais, gali baigtis tragiškai.

Ar verta laikytis sulčių dietos?

Detoksikacinę sulčių dietą liaupsina Blake Lively, Beyonce, Sofia Vergara ir dar pulkas garsenybių už naudą sveikatai ir teigiamą poveikį figūrai. Sulčių dietos aistruoliai tvirtina, jog tai būdas pasijusti lengviems ir energingiems, o pati dieta net gydo ligas. Tiesa gydytojai atmeta tokias pagyras, nes tokie stebuklai nepatvirtinti tyrimais, o sunkiai sergantiems ligoniams savigyda gali liūdnai baigtis.

sulciu dieta4

Detoksikacinių dietų ir mitybos specialistai ginčijasi

1. Laikantis sulčių dietos iš organizmo pašalinami toksinai

Detoksikacinių dietų specialistai: žmogaus organizme kaupiasi toksinai, nesame apsaugoti nuo taršos ir pesticidų, o ši dieta maksimaliai detoksikuoja organizmą.

Mitybos specialistai teigia, kad kepenys, inkstai, plaučiai ir oda patys gali susitvarkyti su toksinais, gamindami laisvuosius radikalus, kurie, kurie kovoja su toksinais. Tiesa, vartojant daugiau vaisių ir daržovių, gaunama daugiau antioksidantų, kurie padeda kovoti su toksinais, ardančiais žmogaus ląsteles.

2.Sulčių dieta leidžia virškinimo sistemai pailsėti

Detoksikacinių dietų specialistai: Dėl nesubalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo trūkumo ir streso mūsų organizmas priverstas daugiau paplušėti, kad atsikratytų toksinų ir kitų nereikalingų medžiagų. Kai laikaisi sulčių dietos, virškinimo sistemai leidi pailsėti.



Mitybos specialistai: Žarnynui ir skrandžiui atostogų nereikia. Net intensyviosios terapijos pacientams ir tiems, kuriems buvo pašalinta žarnyno dalis, rekomenduojama pradėti valgyti normalų maistą, vos tik žarnynas tampa pajėgus jį apdoroti, nes tai padeda atkurti žarnyno vientisumą ir funkcijas.

3. Sulčių dieta neutralizuoja rūgšties sankaupas organizme

Ką pasakys detoksikacinių dietų specialistai? Kai susidaro rūgšties perteklius, organizmas ją atideda į įvairius organus riebalų pavidalu, nes šie saugo mūsų organizmą veikdami kaip barjeras nuo… didelio rūgštingumo.

Veiksmingas būdas organizmui šarminti – laikytis sulčių pasninko, nes daugelis šviežių vaisių ir daržovių yra šarminio pobūdžio produktai, kuriuos vartojant organizmas galiausiai atsikratys tų nereikalingų riebalų ląstelių.

Kad organizmas optimaliai funkcionuotų, šarminiai vaisiai ir daržovės turėtų sudaryti 70–80 proc. dienos raciono, o sulčių dieta kaip tik tai ir leidžia pasiekti. Beje, organizmą rūgština mėsa, sūris, kvietinių miltų patiekalai, kepiniai, cukrus ir alkoholis.

Ar pritars mitybos specialistai? Skrandis – rūgštinga terpė, gebanti atsikratyti organizmui žalingų bakterijų, gerinanti virškinimą ir lengvinanti mineralų, tarp jų geležies, pasisavinimą. Dvylikapirštėje žarnoje palaikoma šarminė terpė, skatinanti virškinimo fermentus deramai atlikti savo darbą.

Sveiko žmogaus organizmas funkcionuoja taip, kad būtų palaikomas optimalus pH. Jei tai nepavyksta, kaipmat sužinome iš nemalonių pojūčių ar galiausiai atsidūrę intensyviosios terapijos skyriuje, nes virškinimo fermentai negali deramai funkcionuoti net esant menkiausiam organizmo pH pusiausvyros sutrikimui.

4. Sulčių dieta – geras būdas numesti svorio

Ką pasakys detoksikacinių dietų specialistai? Vartojant perdirbtą maistą, daugiau nei rekomenduojama cukraus ir sočiųjų riebalų, gali sulėtėti medžiagų apykaita. Pašalinusi šias medžiagas iš savo mitybos, ją pagreitinsi, todėl visa virškinimo sistema dirbs kur kas veiksmingiau.

Ar pritars mitybos specialistai? Detoksikacinė sulčių dieta priskirtina prie ganėtinai ekstremalių mitybos variantų, nes joje trūksta baltymų ir gerųjų riebalų – pagrindinių medžiagų, kurios sudaro galimybę nepageidaujamų kilogramų atsikratyti nedarant žalos organizmui.

Laikantis sulčių pasninko svoris palyginti greitai krinta dėl to, kad iš tiesų yra netenkama skysčių, ne riebalų. Jei šios programos laikomasi ilgiau nei vieną dieną, sulėtėja medžiagų apykaita, nes organizmas mėgina palaikyti visas gyvybines funkcijas šią dietą laikydamas „nelaimės atveju“, t. y. tokiu laikotarpiu, kai maisto kiekis turi būti ribojamas. Vos tik vėl pereinama prie labiau subalansuotos mitybos, pamokytas organizmas šoka kaupti atsargų, ir numesti kilogramai dažnai sugrįžta.



5. Sulčių pasninkas gali saugiai išspręsti daugybę sveikatos problemų

Ką pasakys detoksikacinių dietų specialistai? Kai kuriais atvejais detoksikacinė dieta gali padėti organizmui pačiam pasveikti natūraliu būdu – palyginti dažnai negrįžtamai atsikratoma iš pažiūros nesusijusių sveikatos problemų. Tačiau ne visiems žmonėms galima šios dietos laikytis – jos turėtų vengti kamuojamieji rimtų sveikatos problemų ir nėščios bei krūtimi maitinančios moterys, nes badaujant iš ląstelių į organizmą gali patekti daug toksinų.

Ar pritars mitybos specialistai? Ši dieta sutrikdo gliukozės kiekio kraujyje, kalio ir natrio pusiausvyrą. Be to, netinka kenčiantiesiems dėl širdies ir inkstų problemų, vaikams, nėščioms arba krūtimi maitinančioms moterims. Pernelyg didelis sulčių kiekis gali sutrikdyti gliukozės kontrolę sergant diabetu.

Dėl baltymų trūkumo sulčių dieta gali neigiamai paveikti organizmo gebėjimą gaminti baltymus bei fermentus ir sutrikdyti imuninę sistemą. Dėl ilgo sulčių pasninko gali sumažėti raumenų, tarp jų ir širdies, masė.

Sulčių dieta yra gana drastiškas būdas norint sulieknėti, todėl jos laikytis galima tik kelias dienas. Nors ir kūnas yra išvalomas, tačiau tai organizmas jaučiasi blogai – kankina alkis, apatija, irzlumas, mažėja raumenų masė. Taip yra dėl to, jog suvartojama vos trečdalis dienos kalorijų normos, ypač trūksta baltymų ir riebalų. Tačiau iškentus tas kelias dienas oda tampa sveikesnė, atsiranda lengvumo jausmas. Reikia nepamiršti, jog prieš laikantis dietos būtina įsitikinti, ar nesergate tam tikromis ligomis ir, ar galite laikytis dietos, reiktų pasikonsultuoti su gydytoju.

O kokia jūsų nuomonė apie sulčių dietą? Ar išbandėte ją?

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą