Kaip numesti svorio
Pirmadienis 24 Birželis 2024
mitybos planai
asliekna

Delčios dieta

delcios dieta

Senovėje žmonės stipriai pasikliaudavo gamta ir tikėjo, kad jos reiškiniai stipriai įtakoja žmogaus organizmą. Vienas tokių reiškinių- mėnulio fazė.

Yra žinoma, kad  delčios periodu organizmas linkęs valytis, greitėja medžiagų apykaita, mažėja apetitas. Todėl susidaro palankios sąlygos laikytis dietos.

Efektyvios dietos

Delčios dieta, pasak šios dietos kūrėjų ir propaguotojų, padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų ir pagerina savijautą. Šis straipsnis padės Jums susidaryti visapusišką vaizdą apie Delčios dietos privalumus ir trūkumus bei apsispręsti, ar toks svorio metimo būdas yra Jums tinkamas.Dietos privalumai

Delčios dieta padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų ir tam visai nereikia badauti. Jos metu organizmas įsisavina mažiau kalorijų bei lengviau išsivalo. Išbandę šią dietą teigia, kad jos metu priprato prie mažesnių maisto porcijų ir išmoko nepersivalgyti.  Tai jiems padėjo išlaikyti pasiektus rezultatus.

Dietos trūkumai ir pavojai

Vienas iš Delčios dietos trūkumų yra tai, jog tenka pereiti prie maitinimosi, kuriame mažai daržovių ir vaisių, todėl gali pritrūkti vitaminų, kompleksinių angliavandenių. Dėl šios priežasties, laikymasis šios dietos gali sukelti tokius simptomus kaip silpnumas, apatija ar sumažėjęs darbingumas, pykinimas, lengvas galvos svaigimas.

Taip pat gali sutrikti širdies veikla ar virškinimo sistemos darbas. Nors dažniausiai tai lengvi negalavimai,  Delčios dietos metu reikia atidžiai sekti savo savijautą ir organizmo reakcijas. Taip pat neverta tikėtis greitų ir ilgalaikių rezultatų. Kaip ir kiekviena dieta, Delčios dieta kilogramus ištirpdo trumpam, ir jei baigus jos laikytis, grįžtama prie ankstesnio gyvenimo, būdo, kilogramai grįžta.

delcios dieta

Kodėl verta laikytis delčios dietos?

Numesti kilogramai- pagrindinis stimulas laikytis Delčios dietos. Taip pat ši dieta padeda pasijusti žvalesniems ir energingiems.

Manoma, kad būtent delčios metu žmogaus organizmas lengviau atsisako sukaupto svorio, nes šiuo laikotarpiu paprastai žmonių apetitas būna mažesnis, o medžiagų apykaita greitesnė. Todėl delčia yra  labai palankus metas pradėti laikytis dietos.

Dietos rezultatai

Laikantis Delčios dietos, t.y. valgant dietos metu rekomenduojamą maistą ir išlaikant nurodytas porcijas, vidutiniškai galima netekti 4 kg. svorio.

Būtina žinoti apie delčios dietą

Jeigu apsispręsite laikytis Delčios dietos, reikia žinoti keletą dalykų. Pirma, Delčios dieta skirta greitam svorio metimui. Todėl norint palaikyti rezultatus, pasiektus dietos laikymosi metu, būtina ir toliau laikytis sveikos mitybos ir gyvensenos principų nepamirštant fizinio aktyvumo – bėgiojimo, vaikščiojimo, plaukimo. Antra, norint pasiekti kuo geresnių rezultatų, Delčios dietos laikymosi metu būtina  gerti kuo daugiau vandens ar žolelių arbatos, atsisakyti druskos ir cukraus.

Dietos taisyklės

Laikantis Delčios dietos reikia paisyti tam tikrų taisyklių.. Geriausi rezultatai pasiekiami laikantis jos 4 dienas-  dvi dienas prieš delčią ir dvi dienas jos metu. Tad, jei nusprendėte išmėginti Delčios dietą, reikėtų nustatyti datą, kada prasidės delčia.

Tai lengvai padaroma pasitelkiant paiešką internete, kuriame tam tikrose svetainėse ši informacija lengvai prieinama. Taip pat būtina laikytis nurodytų mitybos taisyklių, t.y  valgyti specialiai nustatytu laiku ir nustatytą  maisto kiekį, gerti 8 stiklines arba 2 l  vandens. Jokio kito maisto, kurį įprastai valgote, valgyti negalima. Taip pat nepatariama jo gardinti aliejumi ar padažais, nors citrinos sultimis ar prieskoninėmis žolelėmis galima.Dietos valgiaraštis

Pateikiami skirtingi Delčios dietos variantai- pagal vienas rekomendacijas,  šios dietos reikia laikytis 4 dienas, pagal kitas – 7. Dietos valgiaraštis taip pat skiriasi,  taigi,  Delčios dietos meniu gali būti sudarytas keturioms ir septynioms savaitėms.

Keturių dienų Delčios dietos meniu yra toks:

8 val. puodelis arbatos (galima pagardinti šaukšteliu medaus).

10 val. 2 virti kiaušiniai arba 150 gramų virtų ryžių

12 val. puodelis juodos kavos arba arbatos.

14 val. 100  gramų virtos jautienos su daržovėmis.

16 val. 1‒2 obuoliai.

18 val. 150  gramų liesos varškės.

20 val. taurė raudono sauso vyno (galima atsigerti arbatos arba kavos).

Laikantis 7 dienų Delčios dietos, galima pasirinkti iš trijų meniu.

1 meniu:

1 diena – 5 – 6 virti kiaušiniai.

2 diena – 3 pakeliai virtų ryžių.

3 diena – 500  gramų liesos varškės.

4 diena – 500   gramų virtos liesos mėsos.

5 diena – virtos daržovės iki 500 gramų.

6 diena – 5 – 6 dideli obuoliai.

7 diena – mineralinis vanduo.

2 meniu:

1 diena – 6 virti kiaušiniai.

2 diena – 0,5 kg virtos veršienos arba jautienos.

3 diena – 0,5 kg varškės.

4 diena – 1,5 stiklinės virtų ryžių.

5 diena – 0,5 kg morkų iki 0,5 kg obuolių arba kitų vaisių ar daržovių.

6 diena – 7 su lupenomis virtos bulvės.

7 diena – bet kuris iš ankstesnių dienų meniu.

3 meniu

7 dienas naudoti šį meniu:

8 val. stiklinė vandens ir puodelis juodos kavos arba arbatos.

10 val. 150 – 200  gramų virtų ryžių arba 2 virti kiaušiniai.

12 val. puodelis arbatos.

14 val. 100 – 150   gramų daržovių, 150 – 200   gramų virtos žuvies.

16 val. 2 obuoliai arba 2 bananai.

18 val. 150 gramų varškės arba 1 stiklinė kefyro.

20    val. 200 gramų balto sauso vyno.

Delčios dietos meniu vietoj jautienos galima valgyti veršieną arba vištieną  bei žuvį.

Organizmo reakcija į dietą

Nors Delčios dietos meniu sudarytas iš riboto produktų asortimento, besilaikantys šios dietos nejaučia didelio alkio. Tokios organizmo reakcijos kaip pykinimas, silpnumas ar sumažėjęs energijos kiekis pasitaiko retai.

Atvirkščiai, besilaikančių Delčios dietos teigimu, jie tapo energingesni ir žvalesni. Nepaisant to, derėtų atidžiai sekti savo savijautą ir organizmo būklę, bei laiku užkirsti kelią sunkesnių reakcijų į dietą formų atsiradimui.

Efektyvios dietos

Grįžimas prie įprasto gyvenimo po dietos

Vis dėlto bet kuri dieta, taip pat ir Delčios dieta, alina organizmą. Dietos metu organizmas pritrūksta tam tikrų medžiagų ir energijos. Laikantis dietos valgomi mažo kaloringumo produktai ir tai nėra įprast. Taigi, pasilaikius dietos darbas nesibaigia, tad grįžimas prie įprasto gyvenimo po dietos turi būti kruopščiai apgalvotas.

Pagrindinis patarimas yra tas, kad negalima grįžti prie įprasto gyvenimo būdo, kuris ir privedė prie antsvorio, norint išlaikyti sveikesnį ir lieknesnį kūną, reikia galvoti apie ilgalaikius gyvenimo būdo pokyčius.Dietos atsiliepimai

Atsiliepimai apie Delčios dietą yra geri. Viena mergina išbandžiusi šią dietą rašo,  kad  numatė 5,7 kg, ji rašo: „na, mano svoris nebuvo didelis, su delčia pradėjau nuo beveik 61 kg ir per 12 dienų numečiau iki 55,3 kg.“

Kitos merginos teigimu, pasilaikius šios dietos 5 dienas, išnyko 2,1 kg: „aš išlaikiau 5 dieneles viso minusą turėjau -2.1 kg.“ Dar vienas puikus Delčios dietos atsiliepimas: „na, ką praėjo 10 dienelių su delčia,rezultatas -4,3 kg smagu būtų iki kitos delčios išsilaikyt.“

Medikų ir specialistų nuomone apie dietą

Nors Delčios dietos rezultatai akivaizdūs,  medikai skeptiškai atsiliepia apie šią dietą ir perspėja apie gresiančius pavojus. Jų teigimu, moterys per daug tikisi iš dietų  ir nepakankamai įvertina jų laikymosi pasekmes.

Gerai žinoma dietologė stebisi žmonių patiklumu ir kalbėdama apie Delčios dietą teigia, kad „ši ir visos kitos trumpalaikės dietos, kai nesirūpinama įpročių keitimu, nepadeda numesti svorio, o atvirkščiai – skatina svorio didėjimą.

“ Gydytoja mano, kad Delčios dieta paremta baltymais, todėl krenta svoris, o mėnulio padėtis čia niekuo dėta. Kitas gydytojas pritaria šiai nuomonei ir pabrėžia, kad greitas svorio mažėjimas vyksta ne dėl mažėjančios riebalinės masės, o dėl skysčių netekimo, todėl labai greitai svoris atsistato.

Sveikas svorio mažėjimas yra 0,5 – 1 kg per savaitę. Tokį svorio mažėjimą gali užtikrinti tik subalansuotas maistas, reguliarus maitinimosi režimas ir reguliarus fizinis aktyvumas, o ne mėnulio fazės.“
Apibendrinant galima teigti, kad Delčios dieta yra geras pasirinkimas norintiems pagerinti savo išvaizdą ir sveikatą. Tačiau pasiryžusiems laikytis šios dietos, verta prisiminti, kad tai tik pradinis etapas, galintis padėti padaryti esminius  gyvenimo būdo pokyčius, kurie būtini norint palaikyti gerą formą ir sveikatą.

Efektyvios dietos

Svorio mažinimas ilgas ir sudėtingas procesas, todėl taip dažnai girdime gydytojų nuomonę, kad greitų rezultatų tikėtis neverta. Tad, jei turite svorio problemų ir svarstote galimybę laikytis Delčios dietos, pasikonsultuokite su profesionalais registruokitės gydytojo dietologo konsultacijai.

Būkite sveiki ir laimingi!

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą