Kaip numesti svorio
Penktadienis 26 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Levo Chazano dieta

levas chazanas ir dieta

Svajojate numesti iki 10 kg. per mėnesį nebadaudami?

Levo Chazano dieta susideda iš penkių etapų, kurių metu meniu šiek tiek keičiasi. Per dieną suvartojama tik 1200 kalorijų, dieta apima ir laikotarpį po jos normaliam svorio palaikymui.

Efektyvios dietos

Tačiau dieta nėra pilnavertiška, dėl to teks vartoti vitaminus ir darytis masažus. Šiame straipsnyje bus aptariamas dietos valgiaraštis, etapai, dažniausiai užduodami klausimai, gydytojų nuomonė apie dietą ir, kam dietos laikytis draudžiama.

levas chazanasDietos apžvalga

Chazano dieta taip vadinama, nes ji yra sukurta žymaus Latvijos gydytojo endokrinologo dietologo Levo Chazano. Pasak tų, kurie laikėsi šios dietos, jiems pavyko numesti net virš 50 Kg.

Normaliai besilaikant šios dietos, turėtumėte numesti apie 10 Kg per mėnesį (Tik tokiu atveju jei turite daug viršsvorio). Taip pat ši dieta vadinama Liepojos dieta, nes gydytojas Chazanas gyvena Latvijos mieste Liepojoje.

Efektyvios dietos

Kalbama, jog Lietuvos garsenybės išbandė L. Chazano dietą – 56 kilogramais sulieknėjęs bendrovės „Nesė“ lošimų skyriaus vadovas, buvusio Premjero A.Brazausko dukra Laima Mertinienė – konsultavosi su šiuo gydytoju ir joms pavyko pasiekti  gerų rezulatatų.

Tačiau pačiam Chazanui svarbiau yra matyti laimingas moteris, nei kad gauti didelį atlyginimą, todėl gydytojas kartais konsultuoja su ženklia nuolaida ar net nemokamai. Sėkmingai sulieknėję klientai nepamiršta gydytojo Chazano ir jį prisimena – per gimtadienį ar Kalėdas į jo namus atkeliauja daugybė pacientų sveikinimo atvirukų.

Kada dieta suveiks?

Pasak paties Chazano – dieta veikia tik tada, kai tikrai turi viršsvorio (minimum 10 Kg). Be to su šia dieta gali sulieknėti tik iki tiek, kad iš ūgio atėmus 100 būtų +/- 2 kg, tarkim, jei tavo ūgis 1.72 m tai su šia dieta gali sulieknėti tik iki 72 kg +/ -2kg. Prieš pradedant laikytis šios dietos, rekomenduojama pirmiausiai pasitikrinti savo kūno masės indeksą (KMI) – ar tikrai turite viršsvorio.

Dieta nėra pati lengviausia bet yra labai gera vien dėl to, kad ji yra skirstoma į kelis etapus (kad nebūtų taip, kad per greitai numesite svorio ir taip pakenksite savo sveikatai) ir nesibaigia taip kaip įprastos dietos – paskutiniai etapai skirti pastoviam svorio palaikymui.

Be to šios dietos metu nereikia badauti – valgoma 3 kartus per dieną. Pati dieta trunka 3 – 4 mėn., jos metu galima valgyti įvairius produktus, svarbiausia, kad būtų valgomas tinkamu laiku. Jos metu atsikratoma ne tik nereikalingų kilogramų, bet ir cukraus kiekio kraujyje, blogojo cholesterolio, sanarių skausmų, rėmens, netinkamo virškinimo ir aukšto kraujo spaudimo (dėl antsvorio).

Ką būtina žinoti apie Chazano dietą

  • Pirmiausia reikia nustatyti savo tikslą, kiek kilogramų ketinate numesti, tam reikia sužinoti savo idealų svorį. Rekomenduojama pasikabinti grafiką, kada ką valgyti, kad nesusipainiotų maistas ir dienos.
  • Labai patariama nusipirkti svarstykles, nes dieta reikalauja valgyti tikslų kiekį maisto. Laikantis šios dietos, reikia daryti viską tinkamai ir laikytis instrukcijų, tik tai pasieksite norimą rezultatą.
  • Kartą per savaitę matuokite savo krūtinę, juosmenį, kaklą, šlaunis.
  • Jeigu planuojate numesti daugiau nei 22 kg. ir laikote savo pakankamai sveiku, patariama numetus 9-11 kg. lankytis pas gydytoją. Jeigu vartojate vaistus, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju prieš pradedant laikytis dietos. Pasidarykite kraujo tyrimus prieš ir po dietos.
  • Pirmomis dietos savaitėmis svoris kris greitai, norint apsaugoti odą nuo susmukimo, reikėtų mažiausiai porą kartų per savaitę išsimaudyti vonioje su Negyvosios jūros druskomis ir pušų ekstraktais.

  • Pasitikrinkite pas gydytoją, ar neturite hipertonijos, širdies kraujagyslių ligų. Jas turintiems draudžiama maudytis vonioje. Taip pat kasdien reikia masažuoti savo kūną su mediniu masažuokliu (vietoj kasdienės mankštos).

  • Dietos metu draudžiama sportuoti, nes tada organizmas reikalaus daugiau maisto, o tai draudžiama. Spotuojant svoris krenta lėčiau, todėl progresas yra lėtesnis i dietos laikytis reikia ilgiau.

  • Bus maitinamasi 3 kartus per dieną su 5 valandų pertauka tarp pusryčių ir pietų ir 5,5 valandų pertrauka tarp pietų ir vakarienės.



  • Kiekvienam patiekalui yra nustatyti tam tikri maisto produktai, jie parinkti taip, kad kūnas gautų visas reikiamas medžiagas normaliam funkcionavimui.

  • Draudžiama užkandžiauti, galima vartoti tik vandenį, žolelių arbatą (be citrinos) ir kavą (be grietinėlės, pieno, cukraus ar kitų saldiklių), vartoti alkoholį, valgyti daktarišką dešrą ir silkę.

  • Pradėkite vartoti multivitaminus, tą daryti reikia todėl, kad nukrypstate nuo savo reguliaraus maisto režimo ir organizmas ima protestuoti taip silpnindamas imuninę sistemą. Tačiau organizmas palaipsniui prisitaikys.

  • Vienas dietos etapas trunka apie mėnesį.

  • Praleisti valgymus, atsisakyti nurodytų produktų ar sumažinti normas griežtai draudžiama nes, per parą suvartojus mažiau negu 1200 kalorijų sulėtėja organizmo medžiagų apykaita ir įsijungia energijos taupymo režimas, o tada svoris nustoja kritęs. Chazano dieta yra apskaičiuota būtent 1200 kalorijų per parą, todėl mažinti porcijų, ar atsisakyti produktų negalima. Varškiadienis ir antra iškrovos diena yra po 1050 kalorijų. Taip pat šios dietos metu rekomenduojama atsisakyti kelionių – vien dėl to, kad neišmušti reikiamo mitybos ritmo.

levo chazano dietaChazano dietos valgiaraštis:

Maitinimosi laikus reikia pasirinkti iš karto ir niekada jų nebekeisti. Pateikiame vieną iš Chazano dietos valgiaraščių – realiai jie gali skirtis priklausomai nuo poreikių, viršsvorio dydžio ir t.t.

Pagrindiniai dietos etapai ir taisyklės

1 etapas: trunka kol numeti trečdalį reikiamo numesti svorio (bendro viršsvorio).
2 etapas: trunka kol numeti dar trečdalį reikiamo numesti svorio (bendro viršsvorio).
3 etapas: prasideda numetus du trečdalius reikiamo numesti svorio ir trunka apie mėnesį, kol numetamas beveik visas viršsvoris.
4 etapas: stabilizacijos etapas – jo metu palaipsniui pereinama prie svorio palaikymo rėžimo (trunka apie pusmetį).
5 etapas: Svorio palaikymo etapas.

Antsvorio apskaičiavimas: ūgis minus 100 yra normalus svoris (neturite viršsvorio). Vadinamasis estetinis svoris – ūgis minus 109.

Taip pat dietoje galioja labai griežtos taisyklės:

[sociallocker]Draudžiama: Vartoti alkoholį, silkę, cukrų ir kitus saldiklius. Suvartojamų produktų kiekis negali būti mažesnis nei 1200 kalorijų. Jokių atsitiktinių užkandų!

Privaloma: Valgyti 3 kartus per dieną ir tik nustatytu laiku (paklaida gali būti tik +/- 15 min). Išgerti mažiausiai 1,5 L skysčių (be valgiaraščiuose išvardintų skysčių). Privalomos kūno ir veido procedūros: spygliuočių vonios (2 kartus savaitę) ir masažas mediniais rutuliukais (po 15 min. kasdien).[/sociallocker]

Etapų valgiaraščiai

Pirmas etapas

Pusryčiai:
1 stiklinė šviežiai spaustų sulčių (apie 250 ml);
1 sumuštinis su sūriu arba dešra, kumpiu (keičiama kas antra dieną, vieną rytą dešra, kitą rytą sūris). Duona – bet kokia (storis – 10-11 mm, plotas – 1010 cm),plonai tepti sviesto, sūrio ar dešros storis – 8-9 mm.

Kartą per savaitę, reikia daryti varškės iškrovos dieną, visada tą pačią dieną. Vietoje sumuštinių pusryčiams valgomi du virti arba be riebalų kepti kiaušiniai be duonos.

Pietūs:
žuvis arba mėsa (pagaminto patiekalo svoris 150 – 160 g, įskaitant padažą)
garnyras – 90ml pocija mažiausiai trijų rūšių šviežių daržovių (tik žirneliai gali būti konservuoti, o burokėliai ir žiediniai kopūstai – virti), salotas galima gardinti bet kokiais prieskoniais ir žalumynais.
1 stiklinė šviežiai spaustų sulčių (apie 250 ml) arba iš pakelių su užrašu „100 proc.”;
Duonos per pietus nevalgyti.
Garnyro kiekis nesveriamas, bet matuojamas jo tūris: 90 ml yra maždaug pusė vienkartinės stiklinės (arba 6 šaukštai).

Vakarienė:
baltoji arba raudonoji mišrainė (valgomos pakaitomis kiekvieną dieną). Kiekis 90 ml, todėl ingridientai griežtai reguliuojami (pirkti parduotuvėje netinka).
duona (tokia pati kaip ir per pusryčius)
250 ml kefyro, pieno ar kito nesaldaus gėrimo.

Mišrainių sudėtis

Balta mišrainė: virta bulvė, mėsa arba dešra, konservuoti žirneliai, kiaušinis, raugintas agurkas. Padažas – 2 arbatiniai šaukšteliai grietinės arba majonezo.

Raudonoji mišrainė: virta bulvė, burokėlis ir morka, raugintas kopūstas ir raugintas agurkas, svogūnas. Padažas – 2 arbatiniai šaukšteliai aliejaus. Prie šios mišrainės valgomi arba 1 valg. šaukštas žuvies konservų, arba 3-4 šprotai.

Varškės diena

Vieną kartą savaitėje (per varškės iškrovos dieną) dienos meniu atrodo taip:
200-250 gr. Varškės 9%
9-10 lukštenti graikiniai riešutai
2,5 valgomojo šaukšto medaus
2 dideli arba 3 maži obuoliai
0.5 l pieno arba kefyro

Viską privaloma suvalgyti išskirstant per visą dieną per 5-6 kartus. Galima valgyti atskirai ir galima sumaišyti, tik obuoliai su varške nesiderina. Galima netgi gerti pieną su medumi. Per visą dieną tarp valgymų leidžiama išgerti iki 2 L skysčių, per varškės iškrovos dieną iki 3 L: kavos ir arbatos be priedų, mineralinio gazuoto ir negazuoto vandens. Leidžiama kramtyti kramtomą gumą be cukraus, rūkyti.

Sudarydami savaitės maitinimosi grafiką, pirmiausia pasirinkite varškės iškrovos dieną, nes po jos kitą dieną būtina pusryčiams valgyti kiaušinius, pietums – žuvį, vakarienei – baltą mišrainę. Po to grafikas toliau dėliojamas pakaitomis derinant produktus.

Savaitės meniu pavyzdys:

Pirmadienis – sumuštinis su mėsa ir sultys – žuvis, garnyras ir sultys – balta mišrainė, duona ir kefyras;
Antradienis – sumuštinis su sūriu – mėsa, garnyras ir sultys – raudona mišrainė, duona ir kefyras;
Trečiadienis – sumuštinis su mėsa ir sultys – žuvis, garnyras ir sultys – balta mišrainė, duona ir kefyras;
Ketvirtadienis – sumuštinis su sūriu – mėsa, garnyras ir sultys – raudona mišrainė, duona ir kefyras;
Penktadienis – Varškės iškrovos diena;
Šeštadienis – tas pats kaip pirmadienis, tik ryte kiaušiniai;
Sekmadienis – tas pats kaip antradienis.

levo chazano dietos planasAntras etapas

Reikia prieš miegą išgerti po vieną tabletę bet kokios rūšies multivitaminų su mikroelementais, taip pat rekomenduojama atlikti 10-12 masažo procedūrų per mėnesį („Šarko”, LPG arba povandeninis). Du kartus per savaitę vakarienės metu vietoj mišrainių reikia suvalgyti 4 nesaldžius sausainius, 50 g. varškės sūrelio be glaisto, 3 arbatiniusi šaukšteliusi razinų ir stiklinę (apie 250 ml.) kefyro arba pieno. Reikia susireguliuoti, kad tokia vakarienė būtų nei varškės iškrovos dienos išvakarėse, nei iš karto po jos.

Vietoj įprastos stiklinės sulčių reikia rinktis tik 90 ml, dėl to prisideda vaisiai arba uogos rinkitės iš šių: 1 apelsinas, 2 mandarinai, pusė greipfruto, 1 obuolys arba kriaušė, 80 g vynuogių, 100 g uogų be kauliukų (pvz. braškės) arba 130 g – su kauliukais (vyšnios, slyvos ir t.t.).

Trečias etapas

Šio etapo metu numetamas paskutinis trečdalis antsvorio. Prie valgiaraščio pridedamuos kruopos ir sriubos, o mėsos, žuvies ir daržovių kiekis mažėja. Porąkart per savaitę reikia valgyti po 250 ml dviejų rūšių sriubos: kartą – mėsos sultinio ir kartą – daržovių sriubos suvalgyti

Pirmadienis – sumuštinis su mėsa ir sultys – žuvis, garnyras ir sultys (arba 90ml sulčių ir obuolys ar koks kitas vaisius) – balta mišrainė, duona ir kefyras;
Antradienis – sumuštinis su sūriu ir sultys – mėsa, garnyras ir sultys (arba 90ml sulčių ir obuolys ar koks kitas vaisius) – raudona mišrainė, duona ir kefyras;
Trečiadienis – sumuštinis su mėsa ir sultys; 250g mėsos sultinys, 70g žuvies ir 75ml žalių daržovių, 250ml sulčių (arba 90ml sulčių ir obuolys ar koks kitas vaisius) – 50gr. varškės sūrelio., sausainiai, razinos ir gėrimas be cukraus;
Ketvirtadienis – sumuštinis su sūriu ir sultys – mėsa, garnyras ir sultys (arba 90ml sulčių ir obuolys ar koks kitas vaisius) – raudona mišrainė, duona ir kefyras;
Penktadienis – Varškės iškrovos diena
Šeštadienis – kiaušiniai be duonos – žuvis, garnyras ir sultys (arba 90ml sulčių ir obuolys ar koks kitas vaisius) – balta mišrainė, duona ir kefyras;
Sekmadienis – sumuštinis su sūriu ir sultys – 250g daržovių sriuba arba sultinys, 70g mėsos, 75ml ryžių ar grikių + 250ml sulčių (arba 90ml sulčių ir obuolys ar koks kitas vaisius) – 50gr. varškės sūrelio., sausainiai, razinos ir gėrimas be cukraus;



Sriubos ir sultiniai

Mėsos sultinio negalima gaminti iš koncentratų, parduodamų kubeliais ar pakeliuose, nes, juose gausu įvairių cheminių priedų, o lieknėjantys žmonės ir taip valgo pakankamai mažai maisto, todėl labai svarbu valgyti kuo sveikesnį maistą.

Sultinį gaminkite iš veršienos arba vištienos, pagardinkite jį įvairiais prieskoniais bei žalumynais.

O į daržovių sriubą galima dėti daug ką: būtinos bulvės, svogūnai (juos prieš tai pakepinus su šlakeliu aliejaus ir gabalėliu sviesto, nupilti riebalus ir su daržovėmis apie penkiolika minučių palaikius orkaitėj tam,  kad skystis prisitrauktų keptų svogūnų skonio ir kvapų), taip pat tinka ir kopūstai, morkos, salierai, žirneliai, burokėliai ir t.t.

Kai valgote sriubas, pietūs atrodo taip: 250 ml sultinio, mėsos arba žuvies svoris mažinamas iki 65-70 g, iki 5 valg. šaukštų mažėja ir garnyras – šviežios daržovės. Taip pat išgerkite stiklinę šviežiai spaustų ar „100%” sulčių iš pakelių, arba pusę stiklinės sulčių ir atitinkamą svorį vaisių.

Kai valgoma daržovių sriuba, vietoj daržovių garnyro valgomi 5 valg. šaukštai virtų ryžių arba grikių. Ir įprastai – sultys, arba sultys ir vaisiai.

Daržovių sriubos dieną rinkitės savaitgalį, nes sriubos ruošimas reikalauja daugiau laiko ir pastangų.

Ketvirtas etapas, iškrovos dienos

Tai gali būti:
1) kefyro diena, suvartojamos tik 5 stiklines kefyro;
2) mėsos diena – 250 g virtos mėsos ir 0,5 l vaisių sulčių;
3) daržovių diena: 200 g šviežių pomidorų, 200 g agurkų, 150 g baltažiedžio kopūsto, 100 g morkų, 50 g ridikėlių, 50 g salotų lapų arba rūgštynių, 65-70 g grietinės, pagardinimui galima bet kokių žalumynų. Plius 0,5 l daržovių sulčių;
4) duonos diena – 250 g bet kokios duonos ir 0,5 l pieno arba kefyro
5) vaisių-uogų diena – 0,9-1 kg bet kokių vaisių, uogų be kauliukų, 0,5 l pieno arba vaisių sulčių

Iškrovos dieną darykite trečią arba ketvirtą dieną po varškės dienos.
Galite kaitalioti iškrovos meniu, arba visada daryti tą pačią.
Būtina išgerti iki 1,5l skysčių: arbatos (nevaisinės), mineralinio vandens, kavos (nedaugiau 2-3 puodukų).

Stabilizacija

Ji parenkama gydytojo individualiai. Tai laikotarpis, kai palaikomas pasiektas normalus svoris, linkusiems į nutukimą tai gali trukti ir visą gyvenimą. Čia nebereikalaujama tokių griežtų taisyklių laikymosi, kaip pirmi keturi dietos etapai.

Susisteminta informacija apie dietą:

Sunkiausios pirmos 76 dietos valandos, po jų organizmas pradeda naudoti savo sankaupas, skrandis prisitaiko prie sumažėjusių maisto porcijų. Tai yra naturalūs procesai ir su jais kovoti nereikia, tiesiog juos priimti kaip naują pradžią grožio ir sveikatos link. Pilnai organizmas adaptuojasi per 2 savaites.
Duona rekomenduojama valgyti ne ką tik iškeptą, bet pastovėjusią. Sviestas natūralus, o ne riebalų mišinys. Sūris fermentinis arba baltas (varškės).Sultys tik vaisių ir šviežiai spaustos arba su užrašu „100%” (bet žinoma šviežios žymiai geriau).

Privalomi pusryčiai kiaušiniai be duonos po varškės iškrovos dienos. Valgis gaminamas įvairiai ir skaniai: galima kepti, virti, troškinti, taip pat ant mišrainių ir salotų galimi įvairūs riebalai. Papildomų skysčiu iki 2 L, gerti reguliariai kas 2 valandas. Kol metamas svoris sportuoti bent jau pirmame etape nerekomenduojama.

Polivitaminus būtina pradėti vartoti nuo 40 dietos dienos, jei neseniai gimdžiusi, vartoti iš karto. Kalcį galima gerti iškarto, nes vartojant kalcį greičiau krenta svoris. Numetus 15 kg būtini šlapimo ir kraujo tyrimai, kad įsitikint, kad su organizmu viskas gerai.

Vonios su spygliuočiais būtinos, nes toksinai šalinasi ir oda traukiasi. Masažuotis būtina, nes limfa susijudina, šalinasi toksinai, oda traukiasi ir mažėja celiulitas.

Šis dietos aprašymas yra rekomendacinio pobūdžio. Realiai reiktų parinkti pilną grafiką kiekvienam asmeniškai, pagal mėgstamus produktus, veiklą, turimą viršvorį ir sveikatos būklę.

Chazano dietos privalumai ir trūkumai

Privalumai:

  • Dieta yra gera tuo, jog leidžiama valgyti įvairų maistą ir draudžiama badauti.

  • Taip pat smaližiai nebus nuskriausti, nes liepiama gerti sultis, vartoti vaisius, sausainius ir net sūrelius.

  • Dieta tinkama tiems, kurie nori greitų rezultatų, nes pirmomis savaitėmis svoris krenta labai greitai: nuo 4 iki 13 kg.

  • Kadangi kalbama ir laikotarpį po dietos, todėl prarasti kilogramai nesugrįš.

Trūkumai:

  • Tačiau yra ir trūkumų, bene svarbiausias iš jų – tai, kad sudaromas griežtas laiko režimas, todėl maitintis sudėtinga, ypač mieste.

  • Negalima sukeisti vietomis ar atsisakyti produktų.

  • Būtina vartoti multivitaminus, kalcį, maudytis Negyvosios druskos vonioje ir masažuotis.



D.U.K. – Klausimai ir atsakymai

Kodėl taip svarbu valgyti tiksliu laiku?

Po kelių pirmųjų dienų jūsų kūnas nustos reikalauti maisto tarp valgymų. Jis išmoks išalkti tik tam tikru laiku. Ši dieta padeda ne tik normalizuoti sorį, bet ir atstatyti sveiką metabolizmą.

Dauguma dietų susideda iš penkių patiekalų per dieną, taip yra lengviau. Kodėl ši dieta susideda iš trijų patiekalų?

Žinoma penkių patiekalų dieta yra geresnė ir jos lengviau laikytis. Šioje dietoje kiekvienoje porcijoje yra būtent tai, ko jums reikia iki sekančio patiekalo. Taip per dieną gaunate 1200-1300 kcal. Kadangi suvalgomi trys sotūs patiekalai, kyla mažesnis noras užkandžiauti nei valgant penkis kartus per dieną, Kita priežastis – kadangi dauguma laiko prabūname mieste, tai paprasčiau yra pasidaryti ir nusinešti vieną dėžutę maisto nei tris.

Kodėl negaliu numesti tik keturis kilogramus, o turiu laikytis dietos iki kol pasieksiu savo optimalų svorį?

Jeigu numesite tik tiek kilogramų, kiek jūs norite, bet vis tiek liksite nutukęs, galiausiai vėl priaugsite visą numestą svorį, nes organizmas vis dar nesveikas.

Kodėl ribojamas vaisių ir daržovių kiekis?

Dieta yra sudaryta taip, kad per dieną būtų suvartojama 1200-1300 kcal., ar  manote, kad papildomas obuolys ar salotos yra be kalorijų?

Kas iš to, įdėjau netikslų kiekį? Ar nepakanka tik to, kad pasvėriau žuvį ar mėsą?

Dėl to ir pradės ir liausis kritęs svoris. Arba jis kris labai lėtai. Didžiausias tam tikros dietos privalumas – ji duoda įrankį greitam svorio kritimui ir moko, kaip gyventi su nauju kūnu. Manome, kad geriau jau 3-4 mėn. rūpintis savo kūnu, nei kad visą likusį laiką skaičiuoti kalorijas kiekvienam patiekalui ir nieko nepasiekti.

Kas, jeigu aš nemėgstu maisto iš meniu? Ar aš galiu valgyti ko nors kito, bet tą patį kiekį? Ar tai padės?

Kiekvienas pacientas, kuris bando keisti produktus susiduria su problema, kad svorio kritimas sulėtėja arba išvis sustoja. Kita vertus, jūs prarasite svorį, jeigu sumažinsite porcijas. Tokiu atveju jūs rizikuojate nutraukti savo dietą ir priaugti vėl, nes nesilaikėte dietos tinkamai.




Gydytojų nuomonė apie Levo Chazano dietą

Gydytojo dietologo komentaras apie Levo Chazano dietą: Gerai, kad leidžiamas įvairus maistas ir draudžiama badauti. Tačiau ši dieta turi daug griežtų nurodymų, kurių privalu laikytis, todėl gali būti sunku pagal juos maitintis, ypač ne namuose. Staigus didelio svorio netekimas nerekomenduojamas, nes vėliau tokį svorį bus sunkiau išlaikyti.

Svorio mažinimas ilgas ir atsakingas procesas. Greitas lieknėjimas sukelia didelį organizmo stresą, sutrikdo medžiagų apykaitą, neigiamai veikia fizinę ir psichinę asmens būklę. Labai svarbu ne tik netekti svorio, bet ir išlaikyti pasiektą rezultatą bei išsaugoti sveikatą. Jei turite problemų dėl svorio ar tiesiog norite pasikonsultuoti kitais mitybos klausimais, kreipkitės į profesionalus.

Dietos laikytis draudžiama:

  • pagal L. Chazaną lieknėti jo metodu negalite, jei sergate atvira tuberkulioze ir onkologinėmis ligomis (3-4 stadija). Jei turite kitų susirgimų, galite lieknėti medikų prižiūrimi.

  • Jaunesniems nei 25 m., neseniai gimdžiusioms ir baigusioms maitinti

  • turint antsvorį mažiau nei 10 kg (registruojam tada, kai iš svorio atėmę ūgis cm minus 100, gauname daugiau nei 10 kg antsvorio)

Apibendrinant ši dieta yra veiksminga ir nežalojanti organizmo. Gydytojas Chazanas apgalvojo kiekvieną detalę, kad kūnas gautų visas reikiamas medžiagas ir dėl greito svorio kritimo būtų pasirūpinta oda. Svarbiausia laikantis dietos yra geležinė valia ir motyvacija, o ši dieta ne išimtis, nes ilgą laiką reikės atsisakyti daugelio produktų. Tačiau dėl stulbinamų rezultatų verta pasistengti.

O ką manote jūs? Ar išbandėte L. Chazano dietą?

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:

Kiti straipsniai apie svorio metimą

Parašykite komentarą