Kaip numesti svorio
Penktadienis 24 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Grikių dieta

grikių dietos ypatumai

Grikių dietos apžvalga

Sveika oda ir spindintys plaukai – tikslas, kurį galima pasiekti valgant daug grikių, kuriuose  gausu  vitaminų ir mineralų. Tačiau norint numesti nereikalingus kilogramus, anot grikių dietos propaguotojų, savaitę reikėtų maitintis vien jais.

Grikių dieta yra viena žinomiausių dietų, kurios metu vartojami du pagrindiniai  produktai – grikiai ir kefyras. Jie ir yra didžiausias grikių dietos privalumas. Grikių ir kefyro sąjunga padeda ne tik atsikratyti antsvorio, bet ir pagerina odos, plaukų būklę, sureguliuoja žarnyną, išvalo kepenis ir sumažina kai kurių kitų susirgimų riziką.

grikių dietos ypatumaiNepaisant paprastumo, grikių dieta priskiriama prie griežtų, o ir septynios dienos, kurias reikia jos laikytis, nėra taip mažai.  Tad, kas tai per dieta? Kokios grikių dietos taisyklės ir ko galima tikėtis? Išsiaiškinkime.

Grikių dietos privalumai

Nors grikių dietos metu leidžiama valgyti tik du produktus ir šią dietą galima laikyti tikrai griežta, grikių dieta turi eilę privalumų.

Pirma, jūs galite galite valgyti kiek norite ir kada norite. Taigi, nereikės drastiškai keisti savo mitybos įpročių ir per daug apie tai galvoti, kadangi dieta – itin paprasta.

Grikiai ir kefyras labai vertingi bei nebrangūs produktai, gebantys išvalyti ir sustiprinti organizmą, padėti išlaikyti gražius plaukus, nagus ir odą. Grikiuose gausu baltymų, amino rūgščių, fosforo, jodo, magnio, kalio, geležies, B ir P grupės vitaminų.

Tačiau didžiausiu privalumu galima laikyti tai, jog grikių dietos pagalba per 7 dienas galima prarasti net 6-10 kilogramus.

Dietos trūkumai ir pavojai

Kaip ir bet kurios dietos atveju, kai ribojamas maisto produktų pasirinkimas, grikių dieta nėra subalansuota mityba. Tai reiškia, kad jos metu organizmas negauna  visų reikalingų vitaminų ir mineralų, todėl dieta gali išprovokuoti silpnumo jausmą, nuovargį ar mieguistumą.

Specialistai įspėja

Specialistai įspėja, kad besilaikantiems grikių dietos dėl druskos trūkumo organizme gali prasidėti galvos skausmai, atsirasti silpnumo jausmas, nukristi kraujo spaudimas. Atsiradus šiems simptomams, patariama suvartoti nedidelį kiekį druskos ar sojų padažo.

Geros savijautos palaikymas yra prioritetas, todėl  prieš laikantis dietos būtina pasikonsultuoti su savo gydytoju, ypač tai padaryti verta sergantiems kokiomis nors ligomis,  nėščioms ar maitinančioms kūdikius moterims.

Kodėl verta laikytis grikių dietos?

Pagrindinis paskatinimas, iš daugybės dietų pasirinkti būtent grikių dietą, yra tas, jog grikių kruopos  yra vienos vertingiausių, turinčių daug vitaminų ir galinčios išvalyti organizmą bei padėti išlaikyti gražius plaukus, odą ir nagus.  Ne mažiau naudingas ir kefyras. Jame yra gausu kalcio, baltymų ir vitaminų B12, A, B2,  kefyras gerina virškinimą, padeda pasišalinti šlakams ir toksinams.

Grikių dietos rezultatai

Laikantis grikių dietos per 7 dienas galima atsikratyti 6-10 kg svorio. Numestų kilogramų skaičius priklauso nuo turimo antsvorio, individualių organizmo savybių. Pirmąsias 2-3 dienas svoris krenta greitai dėl skysčių netekimo, vėliau pradeda tirpti riebalai, todėl procesas sulėtėja. Būtina pasikaustyti kantrybe ir toliau laikytis dietos rekomendacijų.

Būtina žinoti apie grikių dietą

Ruošiant grikius negalima naudoti druskos ir kitų prieskonių. Per dieną būtina išgerti bent 1,5 l paprasto vandens (negazuoto ir nemineralizuoto), įskaitant ir  arbatą. Kavą be cukraus galima gerti ribotai.

Dietos metu paskutinis valgymas turėtų būti ne vėliau nei 4 valandos prieš miegą. Grikių dieta netinka sergantiems įvairiomis ligomis ar intensyviai sportuojantiems  žmonėms, nėščioms ir maitinančioms moterims. Taip pat nepatariama šios dietos laikytis karštuoju metų laiku.

Grikių dietos taisyklės

Dietos laikas

Grikių dieta tęsiama, priklausomai nuo dietos tikslų. Ji gali trukti nuo vienos iki dviejų savaičių.

Grikių paruošimas

Norint, kad dieta būtų veiksminga, grikiai turi būti paruošti tam tikru būdu. Vieną stiklinę kruopų reikia užpilti 1,5 stikline verdančio vandens ir laikyti per naktį. Taip paruoštų grikių virti nebereikia.

Apribojimai

Laikantis grikių dietos būtina atsisakyti prieskonių, įskaitant druską, padažų ir kitokių pagardų. Arbatą būtina gerti be cukraus. Nors kava draudžiama, tačiau retkarčiais (ne dažniau kaip dukart per dieną) galima padaryti išimtį ir pasilepinti nesaldinta juoda kava.

Dietos meniu

Siūlomi du pagrindiniai grikių valgymo būdai. Tai grikiai su kefyru ir grikiai su džiovintais vaisiais.

Grikiai su kefyru. Jei pasirenkamas šis meniu, be grikių, per dieną išgeriama iki 1 litro kefyro. Taip pat kefyru užgeriama ir grikių košė, jis gali būti geriamas prieš miegą.

Grikiai su džiovintais vaisiais. Šis meniu sukurtas siekiant išvengti cukraus stygiaus. Pasirinkus grikių dietą su džiovintais vaisiais, grikių košė paskaninama obuoliais, slyvomis, razinomis, medumi.  Džiovintų vaisių košėje turi būti ne daugiau 5–6 vnt.

Išimtys

Tiems, kuriems sunku valgyti vienodą maistą santykinai ilgą laiką leidžiama daryti kai kurias išimtis. Pavyzdžiui:

  • Galima suvalgyti kelias džiovintas slyvas arba džiovintus abrikosus. Jie papildys racioną vitaminais bei natūraliu cukrumi;
  • Leidžiama kartais suvalgyti kopūstų salotų. Kopūstai padeda mesti svorį, nes jų apdorojimui organizmas sudegina nemažai energijos;
  • Galima suvalgyti 2-3 nesaldžius vaisius per dieną.

Matome, kad  grikių dietos meniu labai paprastas, todėl jos laikymosi taisyklės nesudėtingos. Per visą dietos laiką valgomas neribotas kiekis grikių košės.

Pertraukos tarp valgių taip pat nenustatytos – valgyti galima nors ir kas valandą. Tačiau paskutinis valgymas turi būti  ne vėliau, nei likus 4-5 valandoms iki miego. Jeigu labai norisi valgyti, leidžiama išgerti stiklinę kefyro. Beje, kefyras taip pat turi būti kokybiškas ir ne riebesnis nei 1 proc.

Per visą dieną leidžiama išgerti vieną litrą kefyro. Geriausia jį vartoti pusvalandis po valgio.

Kaip ir laikantis kitų dietų, grikių dietoje svarbų vaidmenį vaidina vanduo. Norint pasiekti norimus rezultatus,  būtina išgerti ne mažiau kaip 1,5 l vandens, žaliosios ar žolelių arbatos, negazuoto mineralinio vandens.

Organizmo reakcija į dietą

Laukiama ir siekiama organizmo reaguoja į dietą – numesti nereikalingi kilogramai. Šios dietos šalininkų teigimu, žmogus, besilaikydamas grikių dietos,  nejaučia alkio, bei kitų nemalonių reiškinių, kurie labai dažni daugelio kitų populiarių dietų atveju.

Grikiai ir kefyras labai vertingi produktai, kurių gausus vartojimas dietos metu  padeda organizmui išsivalyti nuo toksinų ir šlakų bei pastebimai pagerinti sveikatos būklę.

Grįžimas prie įprasto gyvenimo po dietos

Po dietos būtina užtikrinti saugų grįžimą prie įprasto gyvenimo, t.y. išlaikyti sunkiu darbu pasiektus rezultatus. Tam patariama iš dietos režimo išeiti palaipsniui per septynias dienas.

Žuvis ir mėsa į racioną įtraukiamai palaipsniui.  Negalima grįžti prie buvusio raciono – neribotai valgyti riebius, saldžius, patiekalus. Būtina kontroliuoti maisto kiekį – valgyti mažomis porcijomis, stengiantis neištampyti per dietą susitraukusio skrandžio.

Po grikių dietos, patariama kartą per 7-10 dienas grįžti prie dietos metu rekomenduojamo maitinimosi ir valgyti tik kefyrą su grikiais. Taip pat reikia nepamiršti ir toliau gerti pakankamą kiekį vandens,  paskutinį valgymą daryti  likus 4-5 val. iki miego.

Dietos atsiliepimai

Atsiliepimai tų, kurie laikėsi grikių dietos yra įvairūs. Vieni teigia, kad laikytis šios dietos neįmanoma, ji per sunki: „po trijų dienų jau negalėjau žiūrėti į sausus grikius ir kefyrą. Kimšti galėjau kiek noriu, bet kąsnis nelindo į burną. Ryju, springstu, net pykina.“ Kiti, pataria atsargiai žiūrėti į šią dietą, nes valgant tik grikius patyrė sveikatos sutrikimų, nualpo ar kitaip pasijuto blogai.

Tačiau nemaža dalis išbandžiusiųjų grikių dietą džiaugiasi rezultatais, teigdami, kad pavyko atsikratyti, 4 – 6 kg, o kai kuriais atvejais ir 10 kg: „man šiandien ketvirtoji grikių diena. Kol kas einasi gerai, t.y. grikiai valgomi tikrai skaniai, ypač užsigeriant pasukom. Net atrodo, kad taip ir ilgiau nei savaitę galėčiau maitintis. Didžiausias pliusas, kad nereikia galvoti, ką gaminti, o ir grikių paruošimas visai neužima laiko. Be to, pigu.“

Medikų ir specialistų nuomone apie dietą

Gydytojas dietologas, komentuodamas grikių dietą laikosi griežtos pozicijos. Pagal jo rekomendacijas,  iš vieno produkto, šiuo atveju grikių, sudarytą meniu galima taikyti tik kartą per savaitę ir ne dažniau.

Kitomis savaitės dienomis žmogus turi laikytis subalansuotos mitybos taisyklių ir maitintis įvairiais maisto produktais. Kita vertus specialistai palankiai atsiliepia apie grikius ir pabrėžia jų naudą organizmui. Todėl grikių dietą laiko nors ir ekstremalia, tačiau sočia.

Išvados

Jei ieškote būdų kaip atsikratyti papildomų kilogramų, galite išbandyti visavertę grikių dietą. Nors grikių dieta yra paprasta ir pakankamai sveika, nereikia pamiršti jog svorio mažinimas ilgas ir atsakingas procesas.

Siekimas rezultato bet kokiomis priemonėmis gali neigiamai paveikti asmens fizinę ir psichinę būklę. Tad, jei turite problemų dėl svorio, būtinai konsultuokitės su šios srities specialistais, kurie patars ne tik kaip numesti svorį, tačiau nurodys sveikus būdus tai padaryti.

Ir visada prisiminkite, kad svarbiausia yra ne svorio netekimas, bet jo išlaikymas po dietos bei sveikatos išsaugojimas

 

Sužinokite: Kaip teisingai paruošti grikius?

Žiūrekite VIDEO apie grikių dietą

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Lankytojų komentarai
burbulas 2013-04-06
Netinkamas komentaras
Kraunasi

o galima grikus uzbalinti pienu ?

Jurka_07 2019-01-15
Netinkamas komentaras
Kraunasi

Sveiki, laikiausi grikių dietos 99%, per 10 d. deja, tik 1,5 kg, nesupratau kodėl? Valgiau 3 kartus dienoje su kefyru, leidau sau kavos 3 puodelius, įvairios arbatos, jokių vaisių. Valgyti norėdavosi dažnai. Ant rūbų nelabai ką jaučiu, tikėjausi geresnio rezultato. Planas buvo bent jau ~5 kg, viso reikėtų ~8 kg.

Parašykite komentarą