Kaip numesti svorio
Penktadienis 19 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

5 būdai, kaip numesti svorio be dietų

Jei nesate populiariųjų dietų gerbėja, tai jums greičiausiai gana sudėtinga atsikratyti nereikalingų kilogramų, ribojant maistą.
Kad sulieknėtumėte, privalu laikytis dietos. Taip buvo manoma anksčiau. Dabar dietologai choru tvirtina, kad galima sulieknėti ir be dietų. Tam paprasčiausiai verta suformuoti keletą sveikų „maistingų“ įpročių ir jų laikytis. Tokios paprastos strategijos leidžia pasiekti ilgalaikių rezultatų. Žinoma, tai bus tam tikri suvaržymai, apribojimai, bet iš tiesų viskas glūdi smegenyse… Mokysimės lieknėti protingai. Taigi, tos, kurioms nereikia greitai sulieknėti prieš vestuves arba gimimo dieną, gali laikytis šių patarimų. Be to, taip ir geriausia, nes greitai prarasdamos svorį, galite pakenkti savo sveikatai, išvaizdai. Dar vienas pliusas – lieknėdamos pamažu, išvengsite jo-jo efekto, kurį „padovanoja“ ekstremalios dietos. Kodėl daugelis sveikos mitybos ekspertų kalnu stoja už bedietinį svorio metimą? Nepaisant greito nereikalingų kilogramų sutirpimo, centimetrai greitai sugrįžta, kai moteris vėl pradeda įprastai maitintis. Problema skaudžiai tvoja ne tik grįžusiu svoriu: dažnai dietos pažeidžia medžiagų apykaitą, o tai paskatina kitas sveikatos problemas. Žymiai geriau – taikyti triukus, kaip sulieknėti be dietų.
                                                                                                                                                                                    1. Kontroliuokite potraukį maistui

Potraukis maistu gali būti ne tik signalas, kad organizme trūksta maistingų medžiagų. Noras suvalgyti torto kąsnelį kartais yra emocinis poreikis arba įprotis, o ne alkis. Pirmasis triukas, leisiantis sulieknėti be dietų – išmokti atpažinti signalus, kuriuos mums siunčia organizmas. Dažnai potraukį maistui sukelia kaltės dėl savo tinginiavimo jausmas, neišlaikytas pažadas nevalgyti. Maistas kompensuoja, nuslopina šitą nemalonų jausmą.

2. Valgykite sąmoningai

Klaidos už pietų stalo tik prideda centimetrų ant talijos. Dažnai moterys valgo nesąmoningai: ant stalo guli daug skanėstų (ir pirmas, ir antras patiekalas, ir desertas) ir visko norisi paragauti. Išsirinkti kažką vieną – antrasis triukas, padėsiantis sulieknėti be dietų. Toms, kurios negali gyventi be saldumynų, ekspertai pataria pradėti valgyti nuo desertų, po to pasirinkti antrąjį patiekalą – sotesnį. Priešingu atveju tiesiog prarysite karštus patiekalus, trokšdama kuo greičiau paragauti deserto. Neskubėjimas taip pat suprantamas kaip sąmoningumas. Kramtyti reikia lėtai, mėgaujantis maisto skoniu. Ir – daug kartų kramtyti kąsnius.

3. Minus 100 kcal per dienąsvorio numetimas bet dietu

Užuot drastiškai sumažinusios per parą suvalgomų kalorijų kiekį, geriau atsisakykite 100 kcal. Staigus apribojimas paskatins neigiamą organizmo reakciją: jis priešinsis, juk jam nedavė jo porcijos. Nuo šitos dienos organizmas pradės kaupti kalorijas (juodai dienai, kai jam apskritai nieko neduos). Dar viena priežastis, kodėl nereikia taip daryti: staigus kalorijų sumažėjimas – tai ir energijos sumažėjimas. Moteris tiesiog nesugebės nieko daryti nei namuose, nei darbe. Jei atsisakysite 100 kcal per dieną, galėsite prarasti daugiau svorio per metus nei maksimaliai vieną kartą sumažinusi kalorijų. Kaip tai padaryti: – tiesiog suvalgykite pusę gabalėlio batono arba šoninės, – pasirinkite pačią skaniausią picos dalį – vidurėlį su įdaru, o kraštus palikite, – vietoj mažo bokalo gėrimams paimkite didelį, tada daug maisto savaime netilps į skrandį.

4. Gaminkite vegetariškus patiekalus

Vegetariški patiekalai gali tapti ne tik unikalia kulinarine patirtimi, bet ir pasirodyti labai skanūs ir naudingi. Griežti vegetarai valgo patiekalus, kuriuose yra labai mažai riebalų, o gausu daržovių – tiek paprastų, tiek ankštinių. Vegetariškas meniu leis jums sumažinti ne tik riebalų, bet ir angliavandenių vartojimą. Skaityti plačiau apie mažai kaloringus maisto produktus>>

5. Emocinis maistas

Emociniu maistu vadiname maistą tarsi prizą, komforto šaltinį. Būtent toks maistas yra pavojingas nereikalingų kilogramų kaupimuisi. Jei toks jūsų elgesys tampa įpročiu, tai jo gana sudėtinga atsikratyti. Itin svarbu pradėti keisti savo įpročius ankstyvoje stadijoje. Savidisciplina – geras ir naudingas dalykas, tik jei leisite sau pailsėti. Nuovargis, atsiradęs dėl būtinybės laikytis naujo mitybos plano, gali susilpninti valią. To pasekmė – stresas ir naujos dietos paieška. Ir dar. Efektyviau lieknėsite, jei daugiau judėsite, gersite daugiau skysčių… Žodžiu, prisiminsite tai, kas ir taip žinoma, tik niekada nesilaikėte. Jei sportuoti nepatinka, atraskite tokią aktyvią veiklą, kuri jums patinka. Geros emocijos, mėgiamas laisvalaikio leidimo būdas (šokiai, riedučiai, dviratis) padės atsikratyti antsvorio. Pirmyn!

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą