Kaip numesti svorio
Penktadienis 17 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Ką galima valgyti prieš miegą

Tos, kurios rūpinasi savo figūra, žino auksinę taisyklę – nevalgyti prieš miegą! Būtent prieš miegą, o ne po 18 valandos, kaip įprasta manyti.

Apskritai, 18 valandos taisyklė tinka tik vyturiams – tiems, kurie labai anksti keliasi ir atitinkamai anksti gulasi miegoti. Tokio tipo žmonės įprastai savaime nubunda 6 valandą ryto, o visos pailsėjusio organizmo sistemos iš karto pradeda veikti visu pajėgumu, todėl vyturiams ryte ir apetitas būna geras, ir energijos tikrai netrūksta. Jei vyturiai vakarieniauja apie 18 valandą, iki jų miego laiko būna likusios 4-5 valandos. Tiek laiko organizmas jaučiasi sotus ir nereikalauja maisto.

Tuo tarpu pelėdoms, kurioms atsikelti anksti – tikras iššūkis, 18 valandos taisyklė visiškai netinka. Rytais šių žmonių organizmas būna vangus, vis dar miega (nors miego galbūt ir netrūksta), todėl ir valgyti visai nesinori. O ir nenubudęs organizmas maistą virškina vangiai, todėl dalis jo virsta riebalų atsargomis. Visos organizmo sistemos pilnu pajėgumu pradeda veikti tik vakarop. Būtent tuo metu organizmas ir reikalauja daugiausiai energijos, o jeigu po 18 valandos valgyti negalima – iš kur tuomet tos energijos pasisemti? Pelėdos įprastai gulasi vėlai, todėl pavakarieniavus 18 valandą, prieš miegą organizmas jau pradeda reikalauti maisto.

ka galima valgyti pries miegaKada tuomet reikėtų valgyti vakarienę? Dietologai rekomenduoja valgyti likus 4 valandoms iki miego. Jeigu esi vyturys ir miegoti susiruoši 22 valandą, tuomet tau puikiai tinka 18 valandos taisyklė. Jeigu esi pelėda ir miegoti eini vidurnaktį, vakarieniauti rekomenduojama 20 valandą.

Jeigu vis dėlto norisi užkąsti prieš pat miegą, siūlome tau penkis produktus, kurie puikiai numalšins alkį, bet nepakenks tavo figūrai.

1. Stiklinė kefyro prieš miegą. Kankinant alkiui – tai viena iš geriausių priemonių. Riebus kefyras – 56 kcal/100 g. Neriebus kefyras – 30 kcal/100 g. Vadinasi, išgerta stiklinė kefyro prieš naktį sudarys viso labo 140 arba 75 kcal.

2. Greipfrutas. Skanu, sveika ir nevirsta riebalais. Jis pasižymi „neigiamu“ arba „minusiniu“ kaloringumu, nes jo suvirškinimui organizmas sunaudoja tiek kalorijų, kiek jų yra pačiame greipfrute.

3. Gabalėlis šviežio ananaso. Galbūt ne visada jis būna po ranka, tačiau puikiai malšina alkį ir turi mažai kalorijų.

4. Obuolys. Svarbu nepersistengti: vienas obuolys numalšins alkį, keli obuoliai jį sužadina!

5. Džiovintų vaisių sauja. Ypač tinka, jei naktį norisi kažko saldaus. Tuomet du ar trys džiovinti abrikosai ar kelios džiovintos slyvos bus pats tas.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą