Kaip numesti svorio
Antradienis 16 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Mažai kaloringi maisto produktai

Dažnai tenka girdėti klausimą, “kokie maisto produktai yra nekaloringi”? Natūralu, jog savo svoriu besirūpinantys žmonės renkasi tokius produktus kurių mažas kaloringumas tačiau didelis maistingumas. Mažesnės porcijos nebūtinai reiškia, jog negali gauti reikiamo maistingųjų medžiagų kiekio. Laikydamasi dietos turėtum įsiminti 10 produktų, kurie būtinai turėtų būti įtraukti į tavo meniu.

ALIEJAI Alyvuogių ar canola (viena iš rapsų aliejaus rūšių) aliejus tavo mityboje ir maisto gaminime turėtų pakeisti sviestą ir margariną, nes padeda išvengti širdies susirgimų rizikos bei mažina blogojo cholesterolio kiekį.

OBUOLIAI IR KRIAUŠĖS Obuoliuose yra pektino, kuris, 2007 metais atlikto tyrimo duomenimis, kovoja prieš prostatos vėžį. Pektinai taip pat turi teigiamos įtakos prieš gaubtinės žarnos vėžį bei mažina cholesterolio ir gliukozės lygį. Obuoliuose ir kriaušėse gausu skaidulų, kurios suteikia ilgai išliekantį sotumo jausmą.

nekaloringas maistasUOGOS Uogose gausu antioksidantų ir skaidulų. Uogos yra ypač puikus užkandis ir sveikas būdas patenkinti saldumo poreikį.

AVOKADOS Avokadose ypač gausu kalio, vitaminų B ir A. Dėl kreminio skonio ir tekstūros jie gali atstoti majonezą ir grietinėlę meksikietiškuose padažuose ir patiekaluose. Valgant avokadas su tokiu maistu, kuriame gausu antioksidantų – pomidorais ar morkomis, įgalina kūną tuos antioksidantus įsisavinti.

KIAUŠINIAI Kiaušinis, kuriame yra tik 75 kalorijos, yra kupinas aukštos kokybės proteinų ir didžiuliu spektru maistingųjų medžiagų. Kiaušinių įvairiapusiškumas leidžia jį pritaikyti skirtinguose patiekaluose – omletas pusryčiams, kietai virtas kiaušinis užkandžiui ar susmulkintas į vakarienei ruošiamas salotas.

Dieta – tai planas, kurio laikantis yra bandoma numesti svorio. Labai svarbu pasirinkti tau tinkančią dietą ir nenualinti organizmo, kad prarastas svoris vėliau negrįžtu bumerangu. Tai, kad laikaisi dietos, dar visiškai nereiškia, kad tavo organizmas negali gauti vertingųjų medžiagų. Jis tiesiog privalo, kad tu jaustumeisi puikiai. Pirmoje dalyje aprašiau aliejaus, obuolių ir kriaušių, uogų, avokadų bei kiaušinių naudą dietos metu. Šį kartą – dar daugiau vertingų produktų.

AŠTRŪS PIPIRIUKAI Pipiruose esantys ingredientai, suteikiantys jiems aštrumą, spartina medžiagų apykaitą.

LAŠIŠA Lašiša yra nuostabus omega-3 šaltinis ir privaloma riebioji rūgštis, kurios mūsų organizmas negamina. Lašiša gerina smegenų veiklą ir apsaugo nuo širdies ligų. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad omega-3 turi teigiamos įtakos vėžio bei artrito profilaktikoje.

RIEŠUTAI IR SĖKLOS Įrodyta, kad žemės riešutai bei migdolai mažina cholesterolio kiekį. Migdolai taip pat padeda išvengti širdies ligų bei savyje turi B17, kuris vertingas vėžio profilaktikoje. Graikiniai riešutai gerina arterijų funkcijas. Moliūgų sėklos gerina prostatos veiklą ir vyrų kaulų tankį.

JUODASIS ŠOKOLADAS Nepaisant to, kad šokoladas patenkina saldumynų poreikį, juodajame šokolade gausu antioksidantų ir serotonino – natūralaus antidepresanto bei endorfinų – laimės hormonų. Juodasis šokoladas atpalaiduoja kraujagysles ir padeda sumažinti kraujo spaudimą. Tik nereikia pamiršti juodojo šokolado vartoti nedidelėmis porcijomis.

NESKALDYTI GRŪDAI Grūduose esantys angliavandeniai padeda reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, o tai padeda išvengti nevaldomo alkio protrūkio. Juose taip pat gausu skaidulų.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą