Kaip numesti svorio
Antradienis 25 Birželis 2024
mitybos planai
asliekna

Kaip išvalyti žarnyną?

Normalus žarnyno funkcionavimas, tai geros savijautos garantas. Deja, apie tai žino ne visi. Dažnas vidurių užkietėjimas, šlakai priveda prie daugybės problemų, pradedant nuo galvos skausmo, baigiant varikoze ir išsiplėtusiomis venomis. Bėgant metams, organizme kaupiasi šlakai, jie patenka į kraują ir papildomai apkrauna kepenis. Galų gale, organizmui darosi sunku kovoti su nuodingais likučiais.

Kaip žarnyne atsiranda šlakai?

Žarnyno ilgis – 10-15 m., be to jis turi daug klosčių. Netgi tuomet, kai žmogus tuštinasi, raukšlėse kaupiasi maisto likučiai, kurie nepasišalina ir veikiant bakterijoms pradeda pūti, rūgti ir sukietėja. Galų gale, organizme atsiranda toksiškos dujos, kurios keliauja per kraują ir sukelia daugybę nemalonių pojūčių.

Dažnai naudojant maisto produktus iš cukraus ir miltų, jų likučiai nuolat nusėda ant žarnyno sienelių ir tampa kliūtimi šalinant išmatas.

kaip isvalyti zarnyna1Kaip išvalyti žarnyną nuo šlakų?

Kad pagerinti žarnyno sveikatą rekomenduojama kartą per metus atlikti žarnyno valymą.

Vienas iš veiksmingiausių būdų valant žarnyną namuose yra organizmo valymas naudojant sėlenis. Pagrinde naudojami grūdų lukštai. Jų vertė tame, kad juose yra ląstelienos. Susijungiant su vandeniu ji išbrinksta, padidėja jos kiekis, patenka į organizmą ir atpalaiduoja, išvaro išmatas. Dėka to, valosi žarnyno sienelės. Ląsteliena išvaro iš organizmo cholesteriną, druskas. Visi šie procesai teigiamai veikia organizmo savijautą.

Ląsteliena būna dviejų rūšių – netirpi (grūdai, nesmulkinti grūdai, sėlenys), tirpi (uogos, obuoliai, riešutai, avižos). Štai kodėl vasarą  būtina kuo daugiau valgyti uogų ir daržovių. Žoliniai produktai teigiamai veikia žarnyno veiklą, prisotina organizmą naudingų medžiagų ir vitaminų.

Kaip teisingai valyti žarnyną naudojant grūdus?

Žarnyno valymas naudojant grūdus tęsiasi mėnesį. Juos naudoti reiktų 3 kartus prieš maistą. Vienkartinė dozė sėlenų – 2 valgomi šaukštai. Sėlenis reiktų užgerti 200-250 ml. vandens arba nestipria arbata be cukraus. Norimo efekto pasieksite tik tada, jeigu užgersite reikiamu kiekiu skysčių. Naudojami sausi jie neefektyvūs.

Esant reguliariam vidurių užkietėjimui, rekomenduojama rytais gerti sėlenas užgeriant vandeniu.

žarnyno valymasKaip valyti žarnyną nuo toksinų sultimis?

Valyti organizmą galima sulčių ir šviežių vaisių pagalba. Labiau efektyvus būdas, žarnyno valymas su rūgščiomis sultimis – tai būtų obuolių, apelsinų ir greipfruktų sultys. Vaisinės rūgštys tirpdo šlakus. Gerti sultis reiktų 20-30 min. iki maisto, 2-3 kartus per dieną po vieną stiklinę. Sultys turėtų būti šviežiai spaustos. Žarnyno valymą sultimis rekomenduojama taikyti savaitę.

Naudojamas ir  sunkesnis organizmo valymas sultimis. Jis padeda ne tik pagerinti medžiagų apykaitą organizme, tačiau ir atsikratyti papildomų kilogramų. Šis metodas taikomas 1 dieną. Per visą dieną negalima nieko valgyti ir gerti išskyrus sultis. Po stiklinę sulčių reikia gerti kas valandą.

Nauda valant žarnyną akivaizdi. Periodiškas žarnyno valymas gerina kraujotaką, „suderina“ viso organizmo sistemų darbą.

LAKSIPROKT – naujas produktas organizmo ir žarnino valymui

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą