Kaip numesti svorio
Penktadienis 26 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Lanko sukimo nauda figūrai ir sveikatai

Lanko sukimas išpopuliarėjo 1957 metais JAV. Tuo metu nebuvo tokio lankų pasirinkimo kaip dabar, tačiau pats lanko sukimo principas išlieka toks pat, tik ieškoma vis geresnių būdų patobulinti lanką, kad sukimas būtų dar efektyvesnis. Dabar jau žinome masažinius, lankus su magnetais, pasunkintus lankus. Jei niekada nesate bandę sukti lanko, galima pradėti nuo paprasčiausio tradicinio geležinio ar plastmasinio lanko. Svarbu, kad nebijotumėte pradėti ir išbandyti ir patirti visą naudą, kokią gali suteikti lanko sukimas.

Treniruojamos kvėpavimo, širdies ir kraujagyslių sistemos

Tai ypač aktualu, jei nesijaučiate labai ištvermingi ir sportiški. Pavyzdžiui, jei lipdami laiptais, dar nepasiekę 5 aukšto jau jaučiate dusulį, kvėpavimo sunkumą, reiktų susirūpinti ir pradėti stiprinti kvėpavimo bei širdies ir kraujagyslių sistemas. Lanko sukimas gali Jums padėti padidinti ištvermę. Lanko sukimo metu kraujotaka yra itin pagreitinama, jei treniruojatės intensyviai, į darbą įsitraukia visas kūnas, pagreitėja medžiagų apykaita, treniruojamas širdies raumuo. Jei laikysitės disciplinos, įtrauksite lanko sukimo treniruotes į kasdienybę, tai pasitarnaus Jūsų sveikatai, o ypač širdies ir kraujagyslių sistemai.

Slanko sukimo naudatiprinami pilvo raumenys

Lanko sukimas yra puiki pilvo preso treniruotė. Sukant lanką, nyksta riebalinis audinys pilvo, liemens srityje. Stiprinami pilvo raumenys, jis tampa stangresnis, plokštesnis, o liemens apimtis ima mažėti. Siekiant atsikratyti „gelbėjimosi rato“ lankas galėtų būti pagrindinis ginklas kovoje su riebalais, sukauptais liemens srityje.

Gerėja odos būklė

Lanko sukimas, ypač masažinio, kuris itin stimuliuoja pilvo srities odą, suaktyvina kraujotaką pilvo srityje. Tokiu būdu oda stangrinama, lyginama, nes suaktyvėjusi kraujotaka lemia geresnį audinių aprūpinimą maisto medžiagomis, pagreitintą medžiagų apykaitą. Žinoma, poveikis matomas ne po penkių ir ne po dešimties treniruočių, bet lanko sukimui tapus įpročiu, akivaizdžiai pagerės odos būklė, nes oda taps lygesnė, stangresnė ir, žinoma, atrodys sveikiau.

Paįvairina įprastą mankštą

Jei mėgstate mankštintis namuose, kartais gali pritrūkti idėjų, kaip dar geriau lavinti kūną. Lankas yra puikus pasirinkimas, nes mankštą galima paįvairinti ne tik ramiai sukiojant lanką, bet galima įsijungti muziką, pridėti šokio judesių, sukti lanką itin intensyviai ir smarkiai padidinti mankštos teikiamą naudą, bei pagerinti nuotaiką. Juk mėgiama muzika, šokio judesiai ir vis tobulėjantys lanko sukimo įgūdžiai, gražėjanti figūra tikrai privers šypsotis ir judėti pirmyn.

Intensyviai deginamo kalorijos

Teigiama, kad vienos 30 minučių trukmės treniruotės metu galima sudeginti apie 200 kcal, o intensyviausios treniruotės metu net iki 600 kcal. Tai yra tikrai daug tokiam trumpam laiko tarpui. Žinoma, tai tik apytiksliai skaičiai, nes žmonės skirtingi savo kūno tipu, sportiniu pajėgumu ir turimu/neturimu antsvoriu, tačiau esmė yra ta, kad bet kokio sudėjimo žmogui lanko sukimas padeda sueikvoti tikrai daug kalorijų. Nuolat treniruojantis ir nepamirštant įtraukti lanko sukimo, neabejotinai padidėja ištvermė bei figūra ir pagerinama bendra sveikatos būklė.

Dailina kojas ir sėdmenis

Natūralu, kad sukant lanką tvirtėja ne tik pilvo sritis. Gerinama visa Jūsų forma, nes sukant lanką reikia stovėti tvirtai, tinkamai linguoti klubais, tad į darbą įsitraukia tiek kojų, tiek sėdmenų raumenų grupės. Geriausia, kad kai jau mokate pakankamai gerai paprastai sukti lanką, galite pasunkinti treniruotes, tarkime, po truputį pritūpinėjant ar bandyti sukti lanką, darant įtūpstą. Juk smagu, kai žinote, kad patobulinę įgūdžius nesustosite vietoje, o galėsite dar labiau tobulėti ir įtraukti dar daugiau raumenų grupių į šią treniruotę. Skaityti plačiau, kaip suploninti šlaunis>>

Gerėja laikysena, didėja lankstumas

Sukant lanką, turite nuolat išlaikyti tinkamą pusiausvyrą, įtempus juosmens raumenis, nes labai svarbu, kad lanko sukimo metu įsitemptų tiek priekiniai, tiek šoniniai ar nugaros raumenys. Pastebėsite, kaip ilgainiui tai pagerins Jūsų kasdienę laikyseną, tarsi nejučiomis labiau pasitempsite, nes lanko sukimo metu pagerinsite laikyseną. Taip pat sukant lanką yra masažuojama nugara, o sukamieji judesiai, atliekami treniruotės metu, padidina liemens srities lankstumą.

Lankai gali būti kelių modelių:

  • Tradicinis lankas. Dažniausiai plastikinis arba aliuminis. Jis neturi jokių papildomų funkcijų ar priedų, tik gali skirtis jo svoris ir skersmuo. Toks lankas tinka pradedantiesiems.
  • Masažuojantis lankas. Šis lanko tipas itin madingas. Jis turi daug pritvirtintų įvairių kamuoliukų, magnetų, kurie masažuoja Jūsų kūną, priklausomai nuo to, kaip sukate lanką. Šis lankas labiau skirtas patyrusiems ar itin gerai mokantiems sukti lanką.
  • Pasunkintas lankas. Jis skirtas itin patyrusiam sukėjui. Žinoma sunkinti lanką rekomenduojama palaipsniui, nereikia iškart griebti sunkiausio lanko, nes dar nėra susiformavęs reikiamas raumenų sluoksnis.

Jei niekada nebandėte sukti lanko, ar tiesiog esate labai seniai jį sukę, pirmą treniruotę užteks pasukti 5 minutes. Vėliau laiką po truputį ilginkite, bet per dieną nereikėtų sukti ilgiau nei 20-30 minučių. Per ilgai sukant, ypač jei sukamas sunkus lankas, gali būti apkraunamas stuburas. Sukti lanko ties juosmeniu nepatartina tiems, kurie turi problemų su juosmenine stuburo dalimi, pavyzdžiui, serga osteochondroze, radikulitu ir t. t.  Jei niekada nebandėte – pasiryžkite išbandyti treniruotes su lanku, o jei jau treniruojatės – nesustokite ir džiaukitės gražėjančia figūra bei gerėjančia sveikata. Verta pridurti, kad siekdami ženklių rezultatų, turėsite lanką sukti ilgai ir kantriai.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą