Kaip numesti svorio
Penktadienis 24 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

5 taisyklės - rezultatai jau po savaitės

Daugelis mūsų atšalus orams atsipalaiduoja ir pamiršta, kaip vasarą troško atsikratyti bent kelių kilogramų. Tačiau toks požiūris nėra teisingas, dėl gražaus kūno turime stengtis visus metus.

Jei trokštate sulieknėti, privalu pakeisti savo gyvenimo būdą. Nesijaudinkite, nereikės kardinalių pokyčių, užteks laikytis kelių paprastų taisyklių. Dabar dietologai choru tvirtina, jog galima sulieknėti ir be dietų. Tam paprasčiausiai verta suformuoti keletą sveikų „maistingų” įpročių ir jų laikytis.

Mokysimės lieknėti protingai. Taigi, tos, kurioms nereikia greitai sulieknėti prieš vestuves arba gimimo dieną, gali laikytis šių patarimų. Be to, taip ir geriausia, nes greitai prarasdamos svorį, galite pakenkti savo sveikatai, išvaizdai. Dar vienas pliusas – lieknėdamos pamažu, išvengsite grįžtamojo efekto, kurį garantuoja ekstremalios dietos.

Kodėl daugelis sveikos mitybos ekspertų rekomenduoja svorio metimą be dietų? Nors nereikalingi kilogramai tirpsta greitai, tačiau centimetrai greitai sugrįžta, kai moteris vėl pradeda įprastai maitintis. Problema skaudžiai tvoja ne tik grįžusiu svoriu: dažnai dietos pažeidžia medžiagų apykaitą, o tai paskatina kitas sveikatos problemas.

Išbandykite kelias paprastas taisykles, kurių reikia kasdien laikytis.

1. Kontroliuokite potraukį maistui

Potraukis maistu gali būti ne tik signalas, kad organizme trūksta maistingųjų medžiagų. Noras suvalgyti torto kąsnelį kartais yra emocinis poreikis arba įprotis, o ne alkis. Pirmasis triukas, leisiantis sulieknėti be dietų – išmokti atpažinti signalus, kuriuos mums siunčia organizmas. Dažnai potraukį maistui sukelia kaltės dėl savo tinginiavimo jausmas, neišlaikytas pažadas nevalgyti. Dėl to nereikėtų sau žadėti, kad nuo rytojaus ar pirmadienio pradėsiu laikytis dietos. Pradėkite reguliuoti savo mitybą tą pačią akimirką, kai apsispręsite keistis.

2. Valgykite sąmoningai

Klaidos už pietų stalo tik prideda centimetrų ant talijos. Dažnai moterys valgo nesąmoningai: ant stalo guli daug skanėstų (ir pirmas, ir antras patiekalas, ir desertas) ir visko norisi paragauti. Išsirinkti kažką vieną – antrasis triukas, padėsiantis sulieknėti be dietų. Pamirškite dienos pietus, kuriuos sudaro sriuba, antras patiekalas ir desertas su kava. Tai pati blogiausia mitybos formulė!

Neskubėjimas taip pat suprantamas kaip sąmoningumas. Kramtyti reikia lėtai, mėgaujantis maisto skoniu. Ir – daug kartų kramtyti kąsnius.

lieknejimo taisykles3. Minus nuo 300 iki 500 kcal per dieną

Užuot drastiškai sumažinusios per parą suvalgomų kalorijų kiekį, geriau atsisakykite nuo 300 iki 500 kcal (racionaliai įvertinkite savo valią ir galimybes). Staigus apribojimas paskatins neigiamą organizmo reakciją: jis priešinsis, juk jam nedavė jo porcijos. Nuo šitos dienos organizmas pradės kaupti kalorijas (juodai dienai, kai jam apskritai nieko neduos).  Sužinokite kokia yra dieninė kalorijų vartojimo norma čia.

4. Gaminkite sveikus ir nekaloringus patiekalus

Tokie patiekalai gali tapti ne tik unikalia kulinarine patirtimi, bet ir bus labai skanūs bei naudingi. Griežti vegetarai valgo patiekalus, kuriuose yra labai mažai riebalų, o gausu daržovių – tiek paprastų, tiek ankštinių. Sveikas meniu leis jums sumažinti ne tik riebalų, bet ir angliavandenių vartojimą.

5. Emocinis maistas

Emociniu maistu vadiname maistą tarsi prizą, komforto šaltinį. Būtent toks maistas yra pavojingas nereikalingų kilogramų kaupimuisi. Jei toks jūsų elgesys tampa įpročiu, tai jo gana sudėtinga atsikratyti.

Itin svarbu pradėti keisti savo įpročius ankstyvoje stadijoje. Saiko jausmas ir disciplina – geras ir naudingas dalykas, tik jei leisite sau pailsėti. Nuovargis, atsiradęs dėl būtinybės laikytis naujo mitybos plano, gali susilpninti valią. To pasekmė – stresas ir naujos dietos paieška.

Taip primename: nepamirškite judėti. Sportas, ilgi pasivaikščiojimai, lipimas laiptais – viskas tinka ir patinka jūsų gražiai figūrai.

Pradėkite skaičiuoti kalorijas su Asliekna.lt lieknėjimo dienoraščiu.  Arba žiūrėkite ataskaitą čia apie tai kiek numetė mūsų lieknėjimo dienoraščio vartotojai.

Šaltinis: 5braskes.lt

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą