Kaip numesti svorio
Šeštadienis 25 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Kodėl net ir sportuojant nekrenta svoris?

Net jeigu nuolat plušate sporto salėje, o namuose valgote tik subalansuotą maistą, pasitaiko atvejų, kuomet svoris tiesiog nekrenta. Iškyla klausimas: kas gi blogai? Štai 10 galimų atsakymo variantų.

Persivalgote sveiko maisto

Riešutai, avokadai, alyvuogių aliejus, juodasis šokoladas – natūralus bei sveiki produktai, bet tai dar nereiškia, jog juose nėra kalorijų. Turite stebėti, kokiais kiekiais vartojate sveikuosius produktus. Pavyzdžiui, avokade gausu organizmui reikalingų bei naudingų medžiagų, tačiau visame vaisiuje yra daugiau nei 200 kalorijų. Skaityti plačiau apie mažai kaloringus maisto produktus>>

Maisto papildai

Subalansuota ir sveika mityba yra gerai tiek jūsų kūnui tiek savijautai. Dažniausiai žmonės pradeda galvoti apie savo mityba tuomet, kai nori pakeisti gyvenimą, tikriausiai pradeda sportuoti, nori numesti svorio ir panašiai. Sportuojantiems reikia daug daugiau įvairiausių maistinių medžiagų ir energijos. Nors mityba yra svarbiausia, maisto papildai sportui padeda gauti papildomų maisto medžiagų ir suteikia energijos treniruočių metu.

Kokios yra svarbiausios maistinės medžiagos:

  • Angliavandenius naudoja raumenys treniruočių metu, todėl tai yra pirminis energijos šaltinis. Angliavandenių gausu gaminiuose, kuriuose yra krakmolo, košėse;
  • Riebalai taip pat yra energijos šaltinis, tačiau jis dažniausiai yra naudojamas neintensyvioje veikloje. Vis dėlto, maisto produktų, kuriuose yra daug riebalų, rekomenduojama vartoti kuo mažiau;
  • Baltymai – raumenų auginimui ir atsistatymui. Taip pat tai yra labai svarbus energijos šaltinis treniruočių metu. Vertingų baltymų gausu mėsos, žuvies, pieno produktuose, taip pat ir daržovėse;
  • Vitaminai ir mineralai yra svarbūs palaikyti organizmo funkcijas. Nors reikalingi vitaminų ir mineralų kiekiai yra gana nedideli, tačiau visada svarbu jų gauti pakankamai;
  • Vanduo! Visada svarbu užtikrinti, kad suvartojamo vandens kiekis būtų pakankamas.  Treniruočių metu labai svarbu suvartoti kuo daugiau vandens, nes jū metu organizmas netenka skysčių ir efektyvumas gali sumažėti net 20-40 procentų.

Nepusryčiaujate

Jeigu praleidžiate pusryčius su mintimi, jog šitaip suvartosite mažiau kalorijų per dieną ir galop sulieknėsite, turime jus nuvilti – organizmas įsikibęs laikysis riebalų, nes manys, jog jūs badaujate. Turėkite omeny, jog žmonės, kurie besilaikydami dietos neatsisako pusryčių, netenka daugiau svorio nei tie, kurie pusryčius praleidžia. Be to, pusryčiai padės išjudinti jūsų organizmą, paskatins medžiagų apykaitos veiklą.

Kalorijų lentelė ir skaičiuoklė →

Jūsų maisto porcijos – per didelės

kodel nekrenta svoris sportuojantDaugelis teigia, jog norėdami sulieknėti privalome sumažinti patiekalų porcijas. Gudraukite: užuot pripildę kotletukais didelę lėkštę, paimkite mažą – joje maisto tilps mažiau, tačiau vizualiai vis tiek atrodys daug.

Valgote ir kartu darote milijoną papildomų darbų

Jeigu turite įprotį užkandžiauti, tarkime, žiūrėdami televizorių – gero nelaukite. Valgydami ir užsiimdami pašaline veikla nepastebime suvartoto maisto kiekio ir dažnai persivalgome.

Neišsimiegate

Jeigu reguliariai mankštinatės – puikiai žinote, kaip svarbu gerai išsimiegoti, kad ryte būtų pakankamai daug energijos įtūpstams bei šuoliukams daryti. Miego trūkumas ne tik atims iš jūsų galimybę mankštą atlikti maksimaliai gerai, tačiau ir padidins apetitą stimuliuojančių hormonų kiekį organizme.

Apsigaunate skaitydami etiketes

Nekaloringi batonėliai bei jogurtai gali apgauti net ir labiausiai įgudusią akį. Nepamirškite skaityti etiketes, juk tai, jog maisto kaloringumas mažas, dar nereiškia, jog jame nėra didelio kiekio cukraus, druskos ar kitų cheminių priedų. Puikus to pavyzdys yra kolos gėrimas. Gamintojai teigia, jog jo kaloringumas yra mažas, tačiau nepatikėtumėte, jei pamatytumėte kiek daug šiame gėrime yra cukraus.

Atsisakote daržovių

5-7 porcijos vaisių ir daržovių per dieną turėtų tapti jūsų įpročiu. Papildysite organizmą vitaminais bei mineralais, suvartosite nedaug kalorijų ir kartu kuo puikiausiai pasisotinsite.

Esate priklausomas nuo padažų bei užpilų

Salotos – vienas iš sveikiausių patiekalų, tačiau pagardinus jį riebiu padažu ar užpilu, salotos tampa kalorijų bomba. O jei dar pridėsite kumpio ar sūrio gabaliukų – galėsite pamiršti apie tirpstančius kilogramus.

Negeriate pakankamai vandens

Ne paslaptis, jog stiklinė vandens prieš valgį gali padėti greičiau pasisotinti. Bet ar žinojote, jog šaltas vanduo pagreitina metabolizmą bei sumažina potraukį gaiviesiems gėrimams bei sultims? Vanduo tikrai gelbsti norint numesti nereikalingą svorį. Tiesiog nepamirškite išgerti po keletą litrų vandens kasdien. Skaityti apie tai, kaip pagerinti medžiagų apykaitą>>

Dėvite per didelius drabužius

Laisvai krentantys, niekur neveržiantys rūbai išties patogūs, tačiau su jais nematote tikrojo savo kūno silueto, dėl ko kartais galite pritrūkti motyvacijos judėti pirmyn. Nuolat matydami, kaip keičiasi jūsų kūnas, būsite motyvuoti valgyti dar sveikiau bei sportuoti dar daugiau.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą