Kaip numesti svorio
Penktadienis 17 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

4 lieknėjimo istorijos, kurios pakerėjo pasaulį!

4 lieknejimo istorijos kurios pakerejo pasauli1

Didžioji Britanija – tai šalis, kurioje nutukimo problema yra ypač aktuali. Nacionalinė sveikatos tarnyba moka dideles pinigines premijas šalies gyventojams, kurie bando numesti svorio. Šiame straipsnyje bus papasakotos kelios lieknėjimo istorijos, kurios pakerėjo pasaulį.

Remiantis Didžiosios Britanijos sveikatos ministerijos duomenimis nuo viršsvorio Didžioje Britanijoje kenčia 13 milijonų gyventojų, iš jų 12 milijonų suaugusių ir 1 milijonas vaikų. Sveikatos ministerija skyrė 75 000 svarų kovai su antsvoriu.

Programa buvo pavadinta „svaras už svarą“ (angl. pounds for pounds). Kiekvienas programoje dalyvaujantis britas gavo 185 svarų išmoką. Papildomai numetus svorio gavo 100 svarų priedą. 44,8 procentai programos dalyvių prarado 5 procentus savo kūno svorio ir daugiau nei 23,6 procentų dalyvių kūno svoris sumažėjo 10 procentų.

Įvairios lieknėjimo istorijos įrodo, kad numesti svorio galima būnant bet kokio svorio ir bet kokio amžiaus, svarbiausia – valia bei ryžtas.

Straipsnyje papasakosime kelias Didžiosios Britanijos gyventojų lieknėjimo istorijas, kurie tapo žvaigždėmis ir yra didelis pavyzdys tiems, kurie nori numesti svorio. Šios istorijos įrodo, kad numesti svorio galima ir be plastinių operacijų.

Pirmoji istorija

Motyvacija – tilpti į vestuvinę suknelę

lieknejimo istorijosDidžiosios Britanijos gyventoja prarado 64 kilogramus svorio vien dėl to, kad galėtų apsirengti norimą vestuvinę suknelę. Kai jai pasipiršo ji svėrė 140 kilogramų, tačiau tai nesutrukdė išpildyti savo svajonės. Galite pažvelgti kaip ji atrodė savo vestuvių dieną.

Būnant 36 metų Betė prisijungė prie savo svorio stebėtojų gretų ir pradėjo lieknėti. Ji užtruko neilgai – apie vienerius metus. Didžiausia paskata buvo jos 12 dydžio vestuvinė suknelė.

Jos dieta nebuvo kuo nors ypatinga, britė stengėsi vartoti daug vaisių ir daržovių, atsisakė miltinių produktų, taip pat vartojo daug žuvies bei jūros gėrybių. Be to, Betė stengėsi reguliariai sportuoti.

„Tai buvo neįtikėtinai sunku – aš nekenčiau sportuoti“ – sako laiminga bei liekna nuotaka. „Aš niekada neplanavau tapti sporto gerbėja“.

Jaunikis tvirtai pritarė nuotakos pasiryžimui, bei juokavo: „Kai mes susituoksime, jūs gausite daugiau nei tikėjotės, o aš mažiau“.

Antroji istorija

Motyvacija –  rimtos sveikatos problemos susijusios su širdimi

kaip numesti svorio greitai39  metų Michelė Nikolson numetė svorį ir tapo fitneso trenere. Moteris numetė virš 50 kilogramų, tiesa ji yra pasiryžusi numesti dar 20 kilogramų.

Moters svoris buvo toks didelis, kad jai sunkiai pavykdavo judėti. Tarpslankstelinio disko plyšimas privertė Michelę susirūpinti savo sveikata bei imtis priemonių kovojant su antsvoriu.

Britė pradėjo laikytis griežtos dietos bei lankyti sporto salę. Taip ji prarado 51 kilogramą. Sporto klube treneris panašaus likimo žmonėms vedė paskaitas apie sportą bei tinkamą mitybą.

„Aš maniau, kad esu viena iš tų, kuri gimė būti stora“ – pripažino Michelė. „– Kai pradėjau sportuoti, net netikėjau, kad galiu numesti svorio, tačiau rezultatas atėjo beveik iš karto – riebalai nuo manęs varvėjo lyg lydomas vaškas“.

„Jaučiuosi taip, lyg laikas atsisuko ir atrodau jauniau“ – Nicholson taip apibūdino savo jausmus. „Prieš dvejus metus, kad eičiau man prireikdavo lazdos, o praeitą savaitę prabėgau 3 kilometrus.“

Dabar britė padeda kitiems suprasti, kad svorio numesti galima be peilių bei riebalų nusiurbimo, todėl ji nusprendė tapti sporto trenere. Dabar Michelė sportuoja 12 valandų per savaitę, o jos pietūs susideda iš salotų lėkštės. Ji nori numesti dar 19 kilogramų.

Trečia istorija

Motyvacija – noras stebėti savo mėgstamiausios komandos rungtynes

svorio metimo istorija39 metų Kolinas Korfildas sugebėjo numesti net 250 kilogramų. Pasak Kolino, blogiausiais laikais jis svėrė 350 – 380 kilogramų.

Nuolat beviltiškai bandydamas sulieknėti, Kolinas ryžosi skrandžio mažinimo operacijai, už kurią norint sumokėti jo motina turėjo parduoti namą. Kolino svoris iki operacijos buvo sumažintas iki 304 kilogramų, tačiau chirurgai teigė, kad operaciją atlikti pernelyg pavojinga: jų nuomone pacientas su tokiu svoriu vargiai gali išgyventi ilgą  narkozę.

tikros svorio metimo istorijosTokiu gydytoju prašymu Kolinas turėjo numesti dar 60 kilogramų. Dėl šio prašymo britas pradėjo reguliariai lankytis baseine. Pagaliau pavykus numesti svorį iki tinkamos ribos, jam buvo atlikta skrandžio mažinimo operacija.

Praėjus vieneriems metams, Kolinas numetė virš 100 kilogramų. Britas per daugelį metų galės pirmą kartą aplankyti savo mėgstamos futbolo komandos rungtynes.

„Aš seniau reguliariai ėjau į rungtynes, kol vieną dieną pradėjau netilpti pro vartus“ – sakė Kolinas žurnalistams.

Ketvirta istorija

Motyvacija – gauti savo svajonių darbą

svorio metimas visam gyvenimuiPer 18 mėnesių 25 metų Harieta Dženkins prarado 95 kilogramų neatliekant jokios operacijos. Dabar jos svoris yra 73 kilogramai, o ūgis 177 centimetrai bei ji nešioja 10 drabužių dydį.

Mergaitė vaikystėje buvo šiek tiek stambesnė nei jos bendraamžiai, tačiau po tėčio mirties ji nustojo eiti iš namų bei pradėjo maitintis vien saldainiais bei greitu maistu.

„Prieš 18 mėnesių aš svėriau 168 kilogramus, negalėjau gauti darbo, mane bjauriai pravardžiuodavo gatvėje,o mano šeima išgyveno, kad mirsiu jauna dėl antsvorio“.

Harieta nusprendė numesti svorio, nes jau ilgą laiką negalėjo įsidarbinti. Britė norėjo dirbti mokytoja, tačiau būnant tokios išvaizdos jos niekas nepriėmė.

Pagaliau nusprendusi, kad reikia imtis priemonių norint numesti svorį, ji pradėjo lankyti norinčių sulieknėti grupę. Keisčiausia buvo tai, kad Harieta svėrė 38 kilogramais daugiau nei ji manė.

Harieta numetė daugiau nei pusę savo kūno svorio. Ji ypač didžiuojasi, kad pavyko tai padaryti be chirurgų pagalbos. Dabar ji dirba mokytoja, bėgioja ryte bei skaito paskaitas apie sveiką mitybą.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą