Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Kokie produktai skatina odos senėjimą?

Tai, kaip mes atrodome, ne visada reprezentuoja mūsų tikrąjį amžių. Tai priklauso nuo daugybės veiksnių: genų, kūno sudėjimo, aprangos, makiažo, gyvenimo būdo ir… valgymo įpročių. Turbūt sutiksite, kad viena jaunystės „paslapčių” – graži ir elastinga oda, tačiau kaip ją tokią išlaikyti? Pasirodo, kai kurie produktai, kuriuos esame pratę vartoti, iš tiesų sendina odą. Štai – jų juodasis sąrašas:

Druska

Amerikos širdies asociacija teigia, kad kasdien vartojama druska gali turėti įtakos aukštam kraujo spaudimui ir akių vokų pabrinkimui.

Cukrus

Dermatologai pripažįsta, kad cukrus – vienas didžiausių odos priešų. Sumažinus suvartojamo cukraus kiekį, jau po savaitės galite pastebėti, kad oda tapo elastingesnė. Smaližiams, kuriems sunku atsisakyti cukraus, rekomenduojama valgyti  šviežius saldžius vaisius. Skaityti plačiau, kaip įveikti priklausomybę nuo saldumynų>>

Kava

odos senejima skatininatys produktaiNors kalbama ir apie kavos naudą, tačiau ji… bene  labiausiai prisideda prie odos senėjimo proceso. Moterų, be saiko geriančių kavą, oda paprastai būna išdžiūvusi ir praradusi elastingumą. Be to, kava kenkia ne tik odai, bet ir dantims – turbūt pripažinsit, kad baltos šypsenos savininkai atrodo jauniau?

Alkoholis

Žinoma, alkoholis kenkia ne tik odai, bet ir žmogaus psichikai bei kepenims. Jei vartojate alkoholį, turėtumėte išgerti didesnį kiekį vandens – net jei išgėrėte vieną taurę vyno.

Raudona mėsa

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad raudona mėsa, valgoma dažniau nei kartą per savaitę, turi įtakos raukšlių atsiradimui ir rimtesnėms sveikatos problemoms. Raudona mėsa – puikus B12 vitamino šaltinis, tačiau jo gausu ir jūros gėrybėse ir pieno produktuose. Visiškai atsisakyti raudonos mėsos neverta, tačiau derėtų ją vartoti saikingai.

Paprastieji angliavandeniai

Angliavandeniai skirstomi į 3 grupes: paprastieji, sudėtiniai angliavandeniai ir skaidulinės medžiagos. Maisto produktai, kuriuose daug paprastųjų angliavandenių (pavyzdžiui, balta duona ar makaronai), mažina kolageno, palaikančio odos elastingumą, kiekį. Naudingiau rinktis maisto produktus, kuriuose gausu sudėtinių angliavandenių, pavyzdžiui, nesmulkintus grūdus (avižinę košę ar duoną su grūdais).

Aštrus maistas

Aštrus maistas gali turėti įtakos kapiliarų išsiplėtimui – oda neatrodys labai jaunatviška ir „švari“.

Greitas maistas

Greitas maistas ne tik kenkia figūrai, bet ir odai. Oda gali prarasti savo elastingumą, ir dėl šios priežasties atrodysite senesnė nei esate iš tiesų.

Gazuoti gėrimai

Grožio jie tikrai neprideda – gazuoti gėrimai gali pažeisti dantų emalį ir gali sukelti odos paburkimą. Vietoj gazuotų gėrimų siūloma rinktis vandenį su citrinos sultimis.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą