Kaip numesti svorio
Penktadienis 17 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Iškrovos dieta

Iškrovos dieta (arba tiesiog iškrovos diena) ypatinga tuo, kad jos reikia laikytis vieną dieną per savaitę. Tokią dieną galima pavadinti organizmo valymo diena, o kartoti kiekvieną savaitę reikėtų tam, kad būtų pasiekti geresni rezultatai, kadangi po vienos dienos numetama tik apie 0,5 – 1 kilogramas svorio, dalis kurio vėliau grįžta. Tuo tarpu kas savaitę tokiu būdu valant organizmą, svoris krenta pamažu, bet užtikrintai. Be to, jau kitą dieną pagerėja bendra savijauta, tačiau tuomet nerekomenduojama staigiai apkrauti organizmą sunkiu maistu.

Populiariausia iškrovos dieta – kuomet kartą per savaitę visiškai atsisakoma maisto ir geriama daug vandens arba žolelių ar žalios arbatos be cukraus (mažiausiai 2 – 3 litrai). Taip pat rekomenduojama tik atsikėlus išgerti šaukštelį augalinio aliejaus ar nuoviro iš tulžį varančių žolelių. Be abejo, tokia iškrovos diena nerekomenduojama žmonėms, turintiems sveikatos problemų, ją geriausia planuoti savaitgaliui, kadangi dėl organizmo patyriamo šoko gali būti jaučiamas nuovargis ir suirzimas. Be to, iškrovos dieną nerekomenduojama užsiimti aktyvia veikla, sunkiais ir rimtais darbais.
iskrovos dietaKitas iškrovos dietos tipas, mažiau valinantis organizmą, yra kuomet kartą per savaitę organizmas valomas atsisakant ne viso maisto, o tik didžiosios jo dalies. Galima valgyti tokius produktus, kuriuose nėra daug riebalų, o bendras kalorijų, gaunamų per dieną, skaičius neviršyja 800 kcal. Valgyti reikia kuo mažesnėmis porcijomis, ištempiant iki dienos pabaigos.
Lengviausiai pakeliamos iškrovos dienos – vaisių ir daržovių dienos, kadangi tuomet suvalgoma pakankamai daug maisto, mažiau jaučiamas alkis ir skatinama angliavandenių apykaita. Tuo tarpu mėsos dienos labiau skatina baltymų apykaitą. Šias dienas rekomenduojama tarpusavyje maišyti – vieną savaitę pasidaryti vaisių ir daržovių iškrovos dieną, o kitą – mėsos.
Egzistuoja net toks iškrovos dienos tipas, kuomet nebūtina visą dieną valgyti tą patį maistą, svarbiausia, neviršyti 800 kcal ir pasirūpinti, kad apie 20 % dienos raciono sudarytų daugiau riebalų turintis maistas, 25 % – baltymų, o 50 – 60 % – angliavandenių. Deja, tokios iškrovos dienos yra mažiau veiksmingos nei tos, kuomet visiškai atsisakoma maisto.
Dėmesio: Bet koks iškrovos dietos tipas griežtai draudžiamas sergantiems chroniškomis kepenų ar inkstų ligomis, cukriniu diabetu, besilaukiančioms ar maitinančioms krūtimi moterims.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą