Kaip numesti svorio
Penktadienis 14 Birželis 2024
mitybos planai
asliekna

Tinkama dantų priežiūra kelionių metu

tarpdančių irigatorius

Sveiki ir gražūs dantys yra tiesiogiai susiję su tuo, kaip mes juos prižiūrime: kaip valome, kiek laiko valome, kokias priemones naudojame ir pan.

tarpdančių irigatorius

Greičiausiai kiekvienas iš mūsų šią procedūrą kartoja kas rytą ir kas vakarą, tiesa? Juk tokia taisyklė skiepijama dar nuo vaikystės.

Tačiau šiokių tokių keblumų gali iškilti kelionių metu, juo labiau tada, kai keliaujama automobiliu, leidžiamasi į žygius, nakvojama ten, kur nėra vandens bei kitų patogumų, ir pan. Tad štai keli patarimai, padėsiantys tinkamai pasirūpinti dantimis keliaujant.

Įsigykite burnos irigatorių

Daugelis keliaujančių ir naudojančių šį prietaisą sutiks, kad tarpdančių irigatorius gali tapti išsigelbėjimu daugeliu atvejų. Šis prietaisas nepriekaištingai pašalina maisto likučius, bakterijas, apnašas ir leidžia džiaugtis gaiva bei švara burnos ertmėje.

Tad net jei nebūtų galimybių pasinaudoti dantų šepetėliu, šis prietaisas bus tobula alternatyva. Ieškokite įsigyti kelioninio irigatoriaus, kuris bus ir funkcionalus, ir kompaktiškas.

Skalaukite burną

Ne paslaptis, kelionių metu dažniau palepiname save maistu ir gėrimais, kurių įprastai vartojame mažiau, pavyzdžiui, gazuotų gėrimų, saldžių kokteilių, rūgščių turinčių sulčių, saldžių gardžių kepinių ir pan. Tad jei pavartojate saldžių ir / ar rūgščių produktų ir gėrimų, praskalaukite burnos ertmę vandeniu.

Turėkite šiaudelių

Dar vienas patarimas toks – jei geriate sultis, kuriose paprastai yra daugiau cukraus bei rūgščių, naudokite šiaudelį, kad gėrimo kuo mažiau patektų ant dantų.

Maisto pasirinkimas

Jei kelionėje neturite galimybės išsivalyti dantų pasta ir šepetėlių, taip pat jei neturite irigatoriaus, tuomet kiek atidžiau rinkitės maistą, kurį vartojate. Tokiu atveju venkite lipšnaus, besiveliančio aplink dantis, pavyzdžiui, sausainių, šokolado, taip pat venkite ir rūgščių produktų.

Įvertinkite temperatūrų skirtumą

Paprastai atostogaujame vasarą arba šaltuoju metų laiku leidžiamės į šiltus kraštus, kur mėgaujamės ledais ir gaiviais šaltais gėrimais su ledukais lepinant karščiui. Toks karščio ir šaltų produktų sąlygojamas temperatūrų skirtumas dantų emaliui ne itin patinka, todėl kiek įmanoma mažinkite kontrastus.

Jei visai neturite galimybės išsivalyti dantų…

Pasitaiko ir taip, kad nebūna jokios galimybės išsivalyti dantų kelionių metu. Tokiems atvejams turėkite kramtomosios gumos. Tai bus laikinas sprendimas.

Atlikite „namų darbus“

Kai kuriais dalykais galima pasirūpinti dar prieš kelionę. Taigi prieš išvykstant tikslinga apsilankyti pas odontologą ir profilaktiškai patikrinti dantų bei dantenų būklę. Tai gali padėti išvengti nemalonių „staigmenų“ kelionės metu.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą