Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Teisinga Plaukų Priežiūra - Ką Privalai Žinoti

Kad ir kaip skubėtum ryte, nesijausi gerai bent jau kas antrą ar trečią dieną pamiršusi išsiplauti plaukus. Tačiau, net ir atlikdama tokias paprastas kasdieninesplaukų priežiūros procedūras, kaip plaukų plovimas ar plaukų džiovinimas, gali jiems pakenkti. Todėl įprask tai daryti teisingai.

Plaukų plovimas

Prieš plaudama būtinai gerai iššukuok plaukus, tada plaunami jie nesusivels ir po plovimo bus lengviau šukuojami. Naudok savo plaukų tipui tinkantį šampūną. Sudrėkink plaukus šiltu vandeniu. Nedaug šampūno išspausk ant delno ir ištrink tarp rankų. Įtrink plaukus šampūnu, bet neleisk jam per ilgai veikti. Jeigu plauni plaukus kiekvieną dieną, šampūnu juos įtrink vieną kartą, o jeigu kas dvi ar tris dienas, šampūnu įtrink du kartus. Pirmu kartu pašalinsi modeliavimo priemonių likučius, o antru – ant odos susikaupusius nešvarumus. Kaskart plaudama plaukus naudok savo plaukų tipui tinkantį kondicionierių. Kondicionieriumi netepk plaukų šalia šaknų, plaukai gali apsunkti. Gerai išskalauk plaukus, švelniai nuspausk juos ir susuk į rankšluostį. Taip susuktų plaukų nelaikyk ilgiau kaip 5 minutes, nes tai sausina plaukus ir jie gali įgauti nereikalingą formą. Su drėgnais plaukais elkis ypač švelniai ir atsargiai, nes juos lengva pažeisti. Drėgnų plaukų nešukuok šepečiu, tam naudok šukas retais apvaliais dantukais. Netampyk ir nerauk plaukų.

teisinga plauku prieziura ka privalai zinotiJeigu norite, kad plaukai sveikai blizgėtų, naudokite ekologišką plaukų šampūną ir kondicionierių be SLS (Sodium Lauryl Sulphate) ir parabenų. Toks šampūnas mažiau putoja, todėl nepašiaušia plauko.

Gydomąsias priemones ant plaukų tepk sruoga po sruogos, paskirstydama pirštais. Kad gydymas būtų efektyvesnis apsuk plaukus plėvele ir ant viršaus apvyniok pašildytą rankšluostį. Ilgesnių plaukų galiukus po kiekvieno plovimo vertėtų patepti specialiu aliejumi.

Plaukų džiovinimas

Jeigu nori, kad plaukai pasikeltų nuo šaknų ir papurtų, džiovink juos šilto, bet ne karšto oro srove, pasilenkusi, sruogas kedendama pirštais. Pirmiausia džiovink plaukus ties šaknimis. Jeigu nori bangelių, džiovindama plaukų galus suk juos ant apvalaus šepečio. Kad ir labai atsargus džiovinimas džiovintuvu plaukus traumuoja. Tad jeigu niekur nesiruoši išeiti, tiesiog palik plaukus išdžiūti natūraliai.

Ir dar keli paprasti bet naudingi patarimai:

 • Kartą per savaitę palepink plaukus drėkinamąja kauke;
 • Jeigu tavo plaukai dažyti rusvu atspalviu, atgaivink spalvą juos perskalaudama mėtų arba juodąja arbata. Spalva taps ryškesnė ir plaukai sveikai blizgės;
 • Jeigu tavo plaukai šviesaus atspalvio skalauk juos drungnu vandeniu su pusės citrinos sultimis;
 • Tamsius plaukus perskalaus drungnu vandeniu su 1 valgomuoju šaukštu vaisių acto;
 • Kad plaukai blizgėtų, paglostyk juos ledo gabaliukais. Taip išlyginsi plauko paviršių ir plaukai nuostabiai blizgės;
 • Kad miegant plaukai nesiveltų, įsigyk natūralaus šilko pagalvės užvalkalą;
 • Niekada niekam neskolink savo plaukų šepečio, net savo šeimos nariams;
 • Susišukavus plaukus šepetį reikia išplauti vandeniu su trupučiu šampūno.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą