Kaip numesti svorio
Penktadienis 26 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Reabilitacijos poveikis – pajuskite skirtumą jau po pirmojo seanso

reabilitacijos-poveikis

reabilitacijos-poveikis

Fizinis pasirengimas yra labai svarbus mums visiems. Jis reikalingas kasdienei profesinei ir asmeninei veiklai. Tačiau kartais dėl sunkių nelaimingų atsitikimų ar ligų prarandame judrumą. Tokioje situacijoje tinkama reabilitacija kartais yra vienintelė išeitis.

Kas yra reabilitacija?

Reabilitacija apibrėžiama kaip „veiksmai, kuriais siekiama fiziškai ir protiškai neįgalius žmones grąžinti į visuomenę”.

Paprasčiau tariant, reabilitacija padeda vaikui, suaugusiajam ar vyresnio amžiaus žmogui išlikti kiek įmanoma savarankiškesniam kasdienėje veikloje ir leidžia dalyvauti švietimo, darbo, poilsio ir svarbių gyvenimo vaidmenų, tokių kaip rūpinimasis šeima, veikloje. Tai daroma sprendžiant pagrindines problemas (pvz., skausmą) ir gerinant asmens funkcionavimą kasdieniame gyvenime, padedant įveikti mąstymo, regos, klausos, bendravimo, valgymo ar judėjimo sunkumus.

Kiekvienam žmogui kada nors gyvenime gali prireikti reabilitacijos po traumos, operacijos, ligos arba kai dėl amžiaus pablogėja sveikata.

Kai kurie reabilitacijos pavyzdžiai yra šie:

  • Pratimai, skirti pagerinti asmens kalbą, kalbą ir bendravimą po galvos smegenų traumos.
  • Pagyvenusio žmogaus namų aplinkos pritaikymas, siekiant pagerinti jo saugumą ir savarankiškumą namuose bei sumažinti kritimo riziką.
  • Širdies ligomis sergančio asmens mankštos ir sveikos gyvensenos mokymas.
  • Protezo gamyba, pritaikymas ir mokymas, kaip juo naudotis po kojos amputacijos.
  • Padėties nustatymo ir įtvaro technikos, padedančios gyti odai, mažinančios patinimą ir atkuriančios judesius po nudegimo operacijos.

Reabilitacijos nauda

Reabilitacija jau po pirmo apsilankymo pas specialistą, gali sumažinti daugelio būklių, įskaitant ligas (ūmines ar lėtines) arba traumas, poveikį. Ji taip pat gali papildyti kitas sveikatos priežiūros priemones, pavyzdžiui, medicinines ir chirurgines intervencijas, ir padėti pasiekti geriausią įmanomą rezultatą. Pavyzdžiui, reabilitacija gali padėti sumažinti, valdyti ar išvengti komplikacijų, susijusių su daugeliu susirgimų, pavyzdžiui, nugaros smegenų trauma, insultu ar lūžiu.

Fizinė reabilitacija yra orientuota į judėjimo sutrikimų turinčių žmonių mobilumo ir fizinio aktyvumo gerinimą. Tikslas – pagerinti darbingumą, savarankiškumą kasdienėje veikloje ir bendrą fizinį pasirengimą. Profesionalūs kineziterapeutai pasirūpina visomis priemonėmis, kad sėkminga būtų kiekvieno asmens reabilitacija.

Iš esmės tai investicija, kuri naudinga ir asmenims, ir visuomenei. Ji gali padėti išvengti brangiai kainuojančios hospitalizacijos, sutrumpinti buvimo ligoninėje trukmę ir užkirsti kelią pakartotiniam hospitalizavimui.

Jeigu jus domina reabilitacija Vilnius, tuomet užsiregistruoti pas profesionalius specialistus galite ir internetu.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą