Kaip numesti svorio
Šeštadienis 25 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Masažas ir mankšta padės visada

masažas ir mankšta

Daugelis žmonių pripažįsta, kad masažas jiems suteikia labai didelį malonumą, padeda lengviau atsipalaiduoti ir sumažinti įtampą. Tačiau yra keletas priežasčių, kurios gali paskatinti masažo terapija naudotis reguliariai – ypač, jei reguliariai ir intensyviai mankštinatės.

masažas ir mankšta

Streso mažinimas

Masažo pagalba galima sumažinti įvairius depresijos simptomus ir pagerinti bendrą žmogaus savijautą, nes jis mažina ir bendrą juntamą stresą. Emocinė įtampa dažnai būna nulemta ir fizinės įtampos, todėl, pašalinus pastarąją, gali pagerėti ir psichologinė žmogaus būsena, nuraminant mintis ir pagerinant nuotaiką.

Be to, masažo terapijos metu bent trumpam visiškai atitrūkstama nuo įvairių kasdienių dirgiklių, kaip antai išmanieji telefonai, kompiuteriai, internetas, socialiniai tinklai ir kt. Visa tai taip pat prisideda prie streso ir įtampos mažinimo bei efektyvesnio atsipalaidavimo.

Traumų gydymas

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl masažo terapiją vertėtų derinti su reguliariomis treniruotėmis, yra ta, kad masažas padeda greičiau atsistatyti po patirtų traumų. Nors labai daug priklauso nuo konkrečios patirtos traumos rūšies, daugelio traumų atveju mūsų raumenys paprastai būna įsitempę.

Dėl tokios traumos, kaip patempimas arba išnirimas, raumenys būna linkę sutrumpėti, o raumenims gyjant, jie būna labiau įsitempę. Masažo pagalba po patirtos traumos galima veiksmingai atpalaiduoti raumenis ir atkurti jų pirminę struktūrą (ilgį).

Todėl patyręs masažo specialistas, kuris gerai išmano raumenų struktūrą ir žino, kaip jie funkcionuoja, tinkamai parinktų masažinių judesių pagalba gali padėti lengviau ir greičiau atsigauti po įvairių sportinių traumų.

Traumų prevencija

masažo ir mankštos nauda

Masažas taip pat padeda užkirsti kelią ir galimam tolimesnių traumų kilimui ateityje, nes veiksmingai atpalaiduoja raumenis ir sumažina juose susikaupusią įtampą, be to, ypač didelis dėmesys kreipiamas į raumenų ir minkštųjų audinių gebėjimą išsitempti.

Trumpiau tariant, masažo dėka konkreti masažuojama vieta (pvz., traumos pažeista vieta arba vieta, kurioje jaučiama padidinta įtampa) yra geriau aprūpinama krauju ir laikui bėgant raumuo gali labiau išsitempti.

Dėl pagerėjusios kraujotakos po atliktos masažo terapijos atsipalaidavę raumenys taip pat gali sklandžiau išsitempti ir pačios mankštos metu. Tai savaime tampa labai veiksminga priemone, kuri padeda išvengti galimų fizinių traumų.

Greitesnis atsigavimas tarp treniruočių

Atlikti tyrimai parodė, kad masažas gali padidinti atsinaujinančių raumenų skaidulų procentinę dalį, ypač tais atvejais, kai jis yra atliekamas iš karto po treniruotės. Todėl masažo terapija gali tapti labai svarbia priemone, padedančia atsigauti tarp intensyvių treniruočių.

Be to, masažas rekomenduojamas kaip labai veiksminga priemonė ir tada, kai atliekamas prieš treniruotes, nes padeda sumažinti juntamą skausmą, tinkamai nusiteikti ir tokiu būdu lengviau pasiruošti būsimai treniruotei ar varžyboms. Masažo terapijos pagalba sumažinami įvairūs skausmai gali padėti ir intensyviau treniruotis bei geriau pasiruošti, nes sumažinama raumenų įtampa.

Žinoma, nors masažo terapija iš tikrųjų yra labai veiksminga priemonė, siekiant sumažinti galimų traumų riziką, visuomet reikėtų stengtis įsiklausyti į savo kūną ir neleisti sau persistengti – ypač, jei treniruojantis atsiranda skausmas. Jei, atlikdami tam tikrus pratimus, pastebite, kad jų nebegalite atlikti be skausmo, o savarankiškas švelnus skaudamos vietos masažavimas neduoda jokio rezultato, turėtumėte nieko nelaukę kreiptis į masažo specialistą arba kineziterapeutą.

Pabaigai

Žmonėms, kurie propaguoja aktyvų gyvenimo būdą, daug sportuoja ir kartu siekia kuo geresnių sportinių rezultatų, geresnio fizinio pasirengimo, greitesnio atsigavimo, traumų prevencijos ir pagalbos palaikant gerą sportinę formą, masažas gali būti svarbia ir labai naudinga natūralia priemone.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą