Kaip numesti svorio
Antradienis 25 Birželis 2024
mitybos planai
asliekna

Maisto papildai lieknėjimui: ką apie juos reikia žinoti

Lieknėjimas yra viena opiausių šio amžiaus žmonių problemų: nutukusių įvairaus amžiaus asmenų yra labai daug, tad ieškoma efektyvių būdų, kaip pašalinti šią problemą.

Siekiant sulieknėti galima išbandyti daug priemonių: mėgėjiškai ar profesionaliai sportuoti, laikytis dietos, derinti maisto produktus. Beje, yra ir dar vienas dalykas padėsiantis lieknėjimui – maisto papildai. Nors šiandien maisto papildų lieknėjimui pasiūlyti itin gausi, reikia pastebėti, jog nemaža dalis žmonių yra galvoja, kad pakanka nusipirkti bet kokius papildus, nieko daugiau daryti neriekia, tik juos vartoti, ir laukti, kol nepageidaujami kilogramai ištirps savaime. Tačiau reikia pabrėžti, jog yra ne visai taip – būtina suvokti, kaip vartoti maisto papildus, kokius įsigyti, ką dar daryti, kad svoris nukristų iš tiesų. Būtent apie tai ir bus šis straipsnis.

maisto papildai lieknejimui ka apie juos reikia zinotiPirmiausia reikia žinoti keletą svarbių dalykų apie lieknėjimui skirtumų maisto papildų klasifikavimą. Pasirodo, tokio pobūdžio maisto papildai gali būti dvejopi: vieni yra skirti tik šiai problemai šalinti (padeda lieknėti), tuo tarpu kiti maisto papildai garantuoja, jog bus pašalinta ir kita problema (pavyzdžiui, galima įsigyti maisto papildų lieknėjimui, kurių dėka galima ne tik sulieknėti, bet ir pagreitinti medžiagų apytaką).

Dar vienas dalykas, kuris yra susijęs su maisto papildų, skirtų lieknėjimui, pirkimu, yra tas, jog ši prekė turėtų būti gaminama tik patikimų  gamintojų ir perkama tik iš patikimų pardavėjų. Tai reiškia, jog kiekvieną kartą, kai ruošiatės pirkti maisto papildus lieknėjimui, pasidomėti, kokios technologijos yra naudojamos gaminant papildus, iš  kokių medžiagų jie gaminami, tuo tarpu, apie kalbant apie pardavėjus, taip pat derėtų surinkti kuo daugiau informacijos, paskaityti atsiliepimus apie jų veiklą. Atminkite, jog kuo daugiau informacijos surinksite apie gamintoją, tuo geresnę prekę išsirinksite, kuo daugiau informacijos turėsite apie pardavėją, tuo sklandesnis bus pirkimo procesas.

Kalbant šia tema, yra būtina atkreipti dėmesį ir į maisto papildų, skirtų lieknėjimui, vartojimą: negerkite daugiau tablečių, manydami, jog didesnis maisto papildų kiekis padės greičiau sulieknėti – organizmui pilnai pakaks tokio kiekio, koks yra nurodytas rekomendacijose.

Šiek tiek būtų naivu tikėtis, jog pakaks tik vartoti įsigytus maisto papildus ir laukti, kol kilogramai ištirps savaime: būtina imtis ir kitų, papildomų priemonių, padėsiančių greičiau pasiekti tikslą. Šių priemonių sąrašas yra labai ilgas, todėl tikrai rasite tokias, kurios jums bus priimtinos: maisto derinimas, riebių produktų atsisakymas, sporto treniruotės ar tiesiog aktyvesnis gyvenimo būdas nei įprastai, reikiamas kiekis vandens ir panašiai.

Maisto papildų skirtų lieknėjimui yra išties labai daug, todėl verta žinoti, kad efektyviausia veikia maisto papildas, kurių sudėtyje yra viena ar daugiau iš sekančių medžiagų:

 • Kofeinas
 • Aviečių ketonai
 • CLA (konjuguota linoleino rūgštis)
 • Žalioji kava
 • L-karnitinas
 • Biotinas
 • Chromas
 • L-Tirozinas
 • Žaliosios arbatos ekstraktas
 • Pipirų ekstraktai
 • Imbiero ekstraktas
 • Citrusinių vaisių ekstraktai

Tai tik keli ingredientai, kuris ar kurie privalo būti papildo sudėtyje. Dažnu atveju papildai apjungia dešimtis skirtingų ingredientų, taip sukuriant veikiančią grandinę, todėl bandykite ir atrasite jums tinkantį derinį.

Jeigu norite, kad svoris nukristų dar greičiau, būtina derinti sveiką ir suderintą mitybą su maisto papildais. Kad būtų lengviau, keli paprasti, tačiau veiksmingi mitybos patarimai sportuojant ir lieknėjant:

 1. Ananasai. Šis vaisius slopina alkio jausmą, jausitės mažiau išalkę, o tai reiškia, jog suvartosite mažiau maisto;
 2. Raudonieji burokėliai. Kaip žinia, raudonasis burokėlis yra ta daržovė, kuri puikiai valo organizmą, žarnyną, tad toks šios daržovės poveikis padės sulieknėti dar greičiau;
 3. Kokosas arba šokoladas. Tiek kokosas, tiek šokoladas suteikia jėgų bei energijos, teks pamiršti apie energijos stygių, o tai reiškia, jog treniruotės nuo šiol taps ne būtinybe, o puikiu laisvalaikio praleidimo būdu. Žinoma, kiekis ribotas ir šokoladas tik juodas;
 4. Cinamonas arba greipfrutai. Nuo seno yra žinoma, jog tiek cinamonas, tiek greipfrutai degina riebalus, todėl padės greičiau pasiekti norimų rezultatų.

Apibendrinant belieka tik pastebėti, jog maisto papildai lieknėjimui gali būt tokie, kurie turi tik vieną funkciją arba daugiafunkciniai (numesite ne tik svorio, bet ir pašalinsite tam tikrą problemą). Rinkitės tik žinomų gamintojų maisto papildus, venkite pardavinėjamų nežinomų gamintojų ar nelegaliai įvežtų, neaiškios sudėties ar itin greitą efektą garantuojančių produktų. Prieš įsigyjant produktą įsitikinkite jo legalumu ir pasikonsultuokite su patikimu pardavėju. Derinkite maisto papildų vartojimą su sveika mityba ir sportu – taip pasieksite geriausių rezultatų!

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą