Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Kaip vyksta ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas

Ortodontija – tai odontologijos šaka, kurios pagrindinis tikslas yra spręsti žmonių dantų problemas susijusias su sąkandžiu ir dantų tiesinimu.

Nors pagrinde ši paslauga yra aktuali tėveliams besirūpinantiems savo vaikų dantukais, dabartiniais laikais, vis daugiau žmonių ryžtasi tokio tipo gydymui ir būdami suaugę su tikslu turėti tiesius dantis.

Ortodontinis gydymasŠiame straipsnyje mes pakalbėsime apie tai kas yra ortodontija Vilniuje, tokio pobūdžio gydymas ir pagrindines jo ypatybes.

Kaip pradėti ortodontinio gydymo procesą?

Kaip jau minėta, ortodontinis gydymas – sprendimas bet kam kas nori susitvarkyti savo dantis ir vėl turėti žavingą šypseną. Tačiau daug kam kyla klausimas – nuo ko reikėtų viską pradėti?

Iš tiesų visas procesas yra pakankamai paprastas.

Visų pirma ką reikėtų padaryti – tai apsilankyti pas gydytoją-ortodontą profesionaliai konsultacijai. Jos metu specialistas išsamiai įvertins jūsų dantų būklę ir parinks geriausią gydymo strategiją.

Verta pabrėžti, jog apžiūros metu kartu bus atliekamas ir preliminarus testas jūsų dantų breketų modeliui paruošti. O pirmieji iš jų jau bus iškart paruošti jums dėtis po pirmojo vizito. Tai reiškia, jog nuo pirmųjų etapų bus taupomas laikas ir reikės mažiau vizitų pas specialistus.

Užsirašyti vizitui galite atlikti čia –> odontologijos klinika Vilniuje Domus Dentes.

Patartina prieš vizitą taip pat pasidomėti kokia metodika vyksta visas gydymas ir pasiruošti rūpimus klausimus ortodontui, kuris įvertinęs situaciją galės jums tinkamai atsakyti kokio pobūdžio gydymas jums bus pats geriausias.

Kokias ypatybes apie ortodontinį gydymą dar reikėtų žinoti?

Tam, kad pilnai pasiekti taisyklingą sąkandį ir tiesius dantis, yra būtinas pakankamai ilgo laiko gydymas. Ortodontinės procedūros gali būti taikomos tiek vaikams, tiek paaugliams, tiek suaugusiems ir trunka kažkur nuo 1.5 iki 2.5 metų.

Gydymo metu dažniausiai naudojami aparatai yra arba išimamieji arba fiksuotieji, atitinkamai žinomi kaip plokštelės ir breketai.

Jų ypatybes aprašysime žemiau.

Ortodontiniame gydyme naudojami aparatai

Funkciniai gydymo aparatai (plokštelės)

Plokštelės yra tvirtinamos iš gomurio pusės specialiais kabliukais su tikslu plėšti žandikaulį ir tokiu būdu formuoti naują vietą dantims. Juos būtina nešioti bent jau 15 valandų per parą. Dažniausiai šis gydymo metodas yra taikomas paaugliams ir vaikams.

Fiksuotieji gydymo aparatai (breketai)

Breketų veikimas yra kiek kitoks. Šie savo ruožtu yra tvirtinami ir fiksuojami ant dantų paviršiaus. Tokiu būdu yra koreguojamas sąkandis ir tiesinami dantys.

Pastarieji taip pat būti kelių pagrindinių rūšių:

  • Metaliniai – vienas iš pigiausių gydymo variantų, tačiau nepasižymintys estetika, todėl nevisąlaik pasirenkami.
  • Keramikiniai – mažiau pastebimi breketai kuriais gydymas yra ilgesnis, tačiau kartu yra ir kiek brangesnis.
  • Safyro – itin komfortiški, beveik nepastebimi ir estetiški breketai. Tiesa, pasižyminti ir didesne kaina.
  • Liežuviniai – visiškai nepastebimas breketų variantas, kadangi jie yra montuojami už liežuvio, tiesa čia gydymas bus ilgesnis.

Kapos dantims tiesinti

Dantų kapos – viena iš naujausių priemonių šiuolaikinėje ortodontijos praktikoje. Jos yra praktiškai visiškai nematomos, kadangi yra gaminamos iš specialios skaidrios medžiagos ir yra labai patogios nešioti.

Be to, kapas galima laisvai išsiimti jei tarkime valotės dantis, valgote ar dalyvaujate susitikime su svarbiais žmonėmis.

Pabaigai,

Straipsnyje trumpai aptarėme ortodontinį gydymą, pagrindines jo ypatybes ir kokiais aparatais yra vykdomas gydymas.

Galima sakyti, jog svarbiausias dalykas prieš atliekant šią procedūra yra kiek pasiskaityti apie ją, na o apsilankius pas gydytoją tinkamai visiškai viską išsiaiškinti.

Jau po konsultacijos, beliks tik išsirinkti kokiu aparatu norėsite gydytis. Vis dėl to, svarbiausia yra nenusiminti ir žinoti, jog jūs turėsite galimybę vėl susigrąžinti puikiai atrodančią šypseną ir tiesius dantis.

Domus Dentes kliniką Vilniuje rasite adresu: Vytauto g. 46

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą