Kaip numesti svorio
Penktadienis 26 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Sveikos salotos: nauda ir patarimai

Dažnai juokaujama, kad salotas valgo tik tie, kurie visiškai neturi fantazijos ir nemoka gaminti. Šis požiūris yra labai klaidingas, kadangi šiuo metu yra tiek daug pačių įvairiausių salotų receptų, kad net ir pats tingiausias maisto gamintojas, jog galima vos iš kelių ingridientų pagaminti tikrus šedevrus. Juolab, šiltuoju metų laiku galime džiaugtis, kad nemažą dalį salotų ir prieskonių galime užsiauginti savo darže, tad salotos bus ne tik skanios, tačiau tuo pačiu ir sveikos.

Salota, kaip lapinė daržovė, o ne kaip patiekalas, turi labai daug naudingų medžiaga, tad nieko keisto, kad beveik visose salotose, patiekale, yra naudojama ir salota. Tai tikras žalumynų karalius. Ji padeda pagerinti virškinimo sistemą, tad tai puikus pasirinkimas tiems, kuri skundžiasi skrandžio skausmai arba turi problemų su virškinimu.

sveikos salotos nauda ir patarimaiTaip pat tai daržovė, kuri padeda įsisavinti kitus vitaminus, kuriuos gauname su kitais maisto produktais. Galiausiai, ji padeda reguliuoti skysčių balansą žmogaus organizme. Kartais sakoma, kad iš salotos yra tiek pat naudos iš kiek vandens. Ką tai reiškia? Kad salotos yra mums gyvybiškai svarbios.

Žinoma, tai puikus pasirinkimas tiems, kurie turi viršsvorio. 100 g salotų turi vos 12 kalorijų, tad galite suvalgyti labai didelį jų kiekį. Skrandis bus pilnas, o kalorijų gausite mažai. Akivaizdus ši daržovių privalumas. Galiausiai galima išskirti dar kelis privalumus, kurie dažniausiai paskatina valgyti kuo daugiau šių lapinių daržovių: jos turi vitamino A, geležies, magnio, kalcio, jodo, mangano ir kitų naudingų vitaminų, kurie yra naudingi mūsų kūnui.

Yra labai daug įvairiausių skirtingų salotų rūšių. Vienos naudingesnės, kitos turi gal kiek mažiau naudingų savybių, taip pat skiriasi jų skonis. Tačiau jas visas vienija tai, kad įtraukus kuo daugiau salotų į kasdieninę mitybą – pavyks padailinti kūno linijas bei praturtinti savo organizmą naudingomis medžiagomis.

  • Gūžtinės salotos. Tai vienos vertingiausių salotų, kurios puikiai tinka su kitomis karčiomis daržovėmis, taip pat duona bei kiaušiniais. Jos turi daug geležies, tad yra puikus mėsos pakaitalas.
  • Ruccola arba kitaip gražgarstės kelia apetitą, kadangi atrodo labai patraukliai. Jos turi šiek tie aštrų skonį, todėl dažniausiai į salotas dedamas gana nedidelis jų kiekis. Tiesa jos puikiai tinka ne tik salotose, tačiau ir norint pagardinti kitus patiekalus, kad ir picą arba sumuštinius. Šios salotos puikiai tinka tuomet, kai jūsų virškinimas yra sutrikęs. Įtraukite jas į savo mitybą ir ilgai kankinusios bėdos paprasčiausiai susitvarkys be jokių vaistų.
  • Raudonlapės daržovės – sultingos daržovės, kurias geriausia yra plėšyti. Tiesa, patys lapeliai yra gana kieti, tad lengvai plėšosi. Taip pat pasižymi aštriu skoniu, tad puikiai tinka kaip pagardas prie tam tikro patiekalo. Jas reikėtų apšlakstyti alyvuogių aliejumi, kuris turi daug vitamino E.
  • Iceberg arba lietuviškai ledkalnio salotos yra vienos populiarausių Lietuvoje. Jos gali būti ir plėšomos, ir pjaustomos, ir dedamos ant sumuštinių, ir daromos salotos vien tik iš jų pagardinant šiek tiek prieskonių. Galiausiai, jos labai skainios ir vienos, tad jeigu užsinorite vakarais traškučių – geriau graužkite šias salotas.
  • Cikorios yra dar viena salotų rūšis. Kadangi jos yra gana aitrios – dažniausiai naudojamos kaip prieskoninė dalis kartu su kitomis, pavyzdžiui iceberg‘o, salotomis. Šios salotos turi itin daug a ir c vitaminų, tad rekomenduojamos kasdieninėje mityboje.

Skirtingos salotų rūšys turi ir skirtingą skonį, tad paprasčiausias būdas pasirinkti Jums skaniausias – išbandyti kuo daugiau skirtingų. Tiesa, jos gana greitai vysta, tad vienu kartu tikrai nerekomenduojama užsipirkti kuo daugiau skirtingų rūšių salotų. Jos paprasčiausiai suges, nuvys ir teks išmesti. Kad salotos kuo ilgesnį laiko tarpą išliktų šviežios rekomenduojama jas pamerkti į vandenį bei laikyti šaldytuve. Drėgmė bei šaltis išlaikys naudingąsias jų savybes.

Tiesa, prieš pjaustant arba plėšant salotas jas būtina nusausinti. Per didelis kiekis vandens įsigeria į lapus, todėl jos pradeda atrodyti neestetiškai. Juk visi bene sutiktų, kad graži salotų išvaizda kur kas labiau pagerina ir apetitą, skatina norą jas suvalgyti. Tai aktualu tuomet tuomet, kai nesate didelis salotų mėgėjas, tačiau stengiatės jų kasdien įtraukti į savo mitybą.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą