Kaip numesti svorio
Penktadienis 14 Birželis 2024
mitybos planai
asliekna

Sveikas lieknėjimas: mityba ir fizinis aktyvumas

mityba

Norint numesti svorį, griežtos bei alinančios dietos nėra išeitis. Drastiški sprendimai neretai gali turėti neigiamos įtakos žmogaus organizmui. Dažnu atveju užtenka pakeisti savo kasdieninius įpročius ir pradėti labiau rūpintis savimi.

Mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas yra tai, kas gali ne tik padėti sulieknėti, bet ir kasdien jaustis geriau. Įdomu sužinoti daugiau? Šiame straipsnyje apžvelgsime mitybos ir fizinio aktyvumo svarbą, norint sulieknėti ir jaustis geriau.

mityba

Mitybos svarba

Alinančios dietos gali tik iš dalies padėti numesti svorį, tačiau toks svorio metimo būdas ypač kenkia sveikatai, o rezultatai – tik trumpalaikiai. Tačiau sveika ir subalansuota mityba gali padėti pasiekti ilgalaikių rezultatų bei praturtinti savo organizmą naudingomis maistinėmis medžiagomis ir reikalingais vitaminais. Mityba metant svorį – neturėtų būti skurdi, jūs turite gauti pakankamą baltymų, angliavandenių, riebalų, vitaminų bei mineralų kiekį.

Įtraukite į savo mitybą kuo daugiau daržovių, naudokite mažiau perdirbto maisto, pasistenkite kuo daugiau gaminti namuose ir sumažinti cukraus vartojimą. Nepamirškite parduotuvėje skaityti produktų etiketes, o apsipirkti eikite tik su sudarytu produktų sąrašu, taip išvengsite netinkamų pirkinių.

Norint pasiekti geresnių rezultatų, šalia sveikos mitybos taip pat galima įtraukti maisto papildus lieknėjimui. Natūralūs papildai lieknėjimui taip pat gali suteikti žmogaus organizmui naudingų ir reikalingų medžiagų, svarbiausia, jog papildai nebūtų naudojami kaip maisto pakaitalas, nes jie neatstos subalansuotos mitybos bei sveiko gyvenimo būdo.

Fizinis aktyvumas

Kasdieninis judėjimas yra ypač svarbus kiekvieno žmogaus organizmui, ne tik norintiems sulieknėti. Norint pradėti daugiau judėti, nebūtina iš karto eiti į sporto klubą, geriausia tai daryti palaipsniui. Pokyčiai gali prasidėti ir nuo rytinės mankštos, po kiek laiko galite įtraukti ilgesnius pasivaikščiojimus bei bėgimą. Kai judėjimas taps įpročiu, didesnė tikimybė, jog pradėjus lankytis sporto klube – treniruočių nemesite. Jeigu sporto klubas jums nėra priimtinas, galite pabandyti grupines treniruotes, jogą, ar pilatesą. Svarbiausia atrasti tokį judėjimą būdą, kuris jums patiktų.

Jeigu manote, jog jums reikia mesti svorį, prieš tai rekomenduojama pasikonsultuoti su šios srities specialistais: sporto treneriu, dietologu, sveikos gyvensenos specialistu ar savo šeimos gydytoju. Su šios srities specialistų pagalba bei patarimais būsite labiau užtikrinti ir konkrečiai žinosite, kaip siekti užsibrėžto tikslo, nepakenkiant sau.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą