Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Su amžiumi susiję regos ypatumai

Su amžiumi susijė regos ypatumai

Natūralu, kad bėgant metams visas žmogaus kūnas yra nebe toks funkcionalus kaip kad buvo jaunystėje. Galime tik pasidžiaugti, kad šiuo metu esti labai platus priemonių pasirinkimas, kuris gali Jums padėti ne tik gražiai atrodyti, tačiau taip pat ir gerai jaustis. Juolab, kiekvienas iš mūsų turi galimybę dažnai lankytis pas gydytojus profilaktiniam patikinimui ir tuo pačiu užkirsti kelią ligoms dar tada, kol jos gana mažos.
Štai kol vieni organai sulaukia daugiau dėmesio, kiti nepelnytai yra pamirštami. Dažniausiai mažiau dėmesio yra skiriama akims, regai, kuri yra svarbiausias aplinkos pažinimo pojūtis, perduodantis žmogui net 70 % informacijos, kuri yra aplink mus.

Jeigu matote, kad Jūsų rega amžiaus eigoje darosi vos blogesnė – svarbiausia nelaukti ir kuo greičiau kreiptis į gydytojus. Vienu atveju gali paprasčiausiai reikėti daugiau vitaminų, kurie padės geriau jaustis, o kitu atveju galima net rasti ligas, kurioms reikalingas nuolatinis gydymas. Juk su amžiumi didėja ir rimtų ligų atsiradimo tikimybė.

Su amžiumi susijė regos ypatumaiVisgi, nepriklausomai nuo to, kiek labai akis saugome – apie 98 % žmonių metų eigoje vis tiek susiduria su tam tikrais regos pakitimais. Tad šiuo atveju priežiūra dažniausiai reiškia, kad pakitimai gali būti mažesni, taip pat, kad pavyks išvengti akių ligų, užteks tik akinukų, kad kasdieninių darbų atlikimas būtų kur kas paprastesnis.
Pirmiausia blogai yra tai, kad su amžiumi žmonės per mažai dėmesio skiria savo akims. Jie labai daug skuba, labai daug bėga, tad galiausiai akys pavargsta, kaip ir visas kūnas. Žinoma, kai ligos jau didelės – dažniausiai jų visiškai panaikinti nepavyksta. Tokiu atveju paprasčiausiai stengiamasi naikinti pasekmes, kurios atsirado dėl jos.
Įvairias ligas, kaip kad glaukoma, iššaukia labai daug faktorių. Aptarsime kelis. Tai padės suvokti, kad tinkamai savimi besirūpinantis žmogus turi kur kas didesnę tikimybę išvengti bet kokių akių ligų.

 • Pirmiausia, žinoma, prie akių ligų gana daug prisideda pervargimas.
 • Taip pat ir labai įvairios problemos, kurios yra susijusios su stuburu.
 • Žinoma, dažnai akcentuojamas rūkymas.
 • Taip pat ir bloga mityba.
 • Kenkia ir nuolatiniai, tiesioginiai saulės spinduliai.
 • Didelę įtaką daro genetiniai faktoriai.
 • Ir kitos priežastys.

Su amžiumi atsirandančios akių ligos yra labai įvairios. Patiems jų diagnozuoti nėra galima. Svarbiausia –mediko patarimai.

 1. Gana dažnai su amžiumi atsiranda trumparegystė.
 2. Taip pat pasitaiko tokių atvejų, kai žmogus tampa toliaregis.
 3. Atsiranda ir astigmatizmas.
 4. Presbiopija – dar viena dažna liga.

Svarbiausia – geras specialistas, kuris apžiūrės ir nustatys ligą. Taip pat svarbus ir kiekvienas paciento indėlis į savo kūno priežiūrą. Kuo daugiau dėmesio sau skirsite – tuo sveikesnis būsite, tad siūlome nepamiršti profilaktinių apžiūrų. O tai greitai ir nesunkiai galite padaryti apsilankius akių klinikoje Regos Centras.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą