Kaip numesti svorio
Šeštadienis 25 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Rankų nagų atšokimas. Kodėl tai vyksta?

nago atšokimas

Rankų nagai – ne tik svarbus rankų odą saugantis mechanizmas, tačiau dažnai ir geresnę rankų estetiką užtikrinanti atauga. Jeigu nagai yra gražūs ir tvarkingi, pačios rankos ir pirštai atrodo gerai. Tačiau, kadangi rankomis naudojamės kasdien ir atliekame įvairią fizinę veiklą, rankų nagų problemos yra tikrai dažnos.

Rankų nagų atšokimas – dažna ir labai skausminga bei ilgai gyjanti problema. Aptarkime, ką ji reiškia, kodėl taip nutinka ir kodėl, ją patyrus, verta kreiptis į dermatologus profesionalus!

nago atšokimas

Nago atšokimas – priežastys

Nuo vadinamojo nago pagrindo arba guolio, kita nago dalis – plokštelė, gali atšokti. Labai daug žmonių per savo gyvenimą tai patiria, kadangi nagų atšokimą paprastai sukelia traumos. Tarkime, nagas smarkiai prispaudžiamas ar sutrenkiamas.

Didelis skausmas, pamėlynavimas ir kraujosruvos traumos metu praneša, kad nagas tikriausiai atšoks ir reikės laukti, kol užaugs naujas. Tai gali trukti nuo pusmečio iki pusantrų metų…

Tiesa, negalima ignoruoti ir tų faktorių, kad nagai atšoka ir tiems žmonėms, kurie suserga infekcija arba sunkia sistemine bei lėtine liga. Na, o savaime suprantama, kad didelį pavojų rankų nagams kelia ir grybelis. Vaikams tokį atšokimą sukelti gali ir virusai.

Kaip gydomas bene dažniausias nagų atšokimo sukėlėjas – grybelis?

Kaip pastebi www.lazeriniscentras.lt specialistai, viena iš dažniausiai nagų atšokimą sukeliančių priežasčių yra rankų grybelis.

Grybeliui gydyti geriausia yra pasitikėti specialistų rekomendacijomis ir naudoti jų rekomenduotas priemones. Nors daug kas renkasi tepamuosius kremus, tepalus bei aplikuojamas priemones, dažnai daug efektyviau veikia receptiniai vaistai prieš grybelį, vartojami per burną.

Jeigu grybelis yra labai išplitęs, pačiais radikaliausiais atvejais nagas gali būti ir visiškai pašalinamas. Net ir vartojant preparatus ar priemones, grybelio gydymas yra ganėtinai ilgas ir varginantis procesas, kartais trunkantis net iki pusės metų.

Yra labai svarbu neleisti grybeliui plisti ir neapleisti gydymo bei priemonių naudojimo, kad užkrėtimas būtų sustabdytas ir po truputėlį nyktų.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą