Kaip numesti svorio
Penktadienis 14 Birželis 2024
mitybos planai
asliekna

Noriu pradėti eiti į sporto klubą - ką reikia įsigyti?

maikutės

maikutės

Jeigu tik ruošiatės vaikščioti į sporto klubą, prieš pradėdami lankytis turėsite pasirūpinti savo reikmėmis bei įsigyti keletą daiktų. Tam, kad galėtumėte pasiekti geriausių rezultatų, be daugelio kitų dalykų, turėsite investuoti į: geros kokybės sportinį krepšį, daugkartinį vandens buteliuką – gertuvę, rankšluostį ir treniruočių aprangą.

Šiame straipsnyje aptarsime tai, ką reikia įsigyti ir daiktus, kuriuos privalote turėti savo sporto krepšyje kaip pradedantieji.

 

Nepamirškite, kad pasirinkti tinkamą treniruočių inventorių būtina tiek vyrams, tiek moterims. Svarbiausias dalykas, kurio reikia nepamiršti renkantis drabužius ir įrangą, yra patogumas jums. Jei pasirinksite gerai, šie daiktai tarnaus labai ilgai ir bus verti visų išleistų pinigų.

Sporto krepšys arba kuprinė

Geros kokybės sporto krepšys yra būtinas, kad visus savo daiktus laikytumėte vienoje vietoje ir į salę bei iš jos atvyktumėte patogiai. Renkantis krepšius svarbiausia yra ergonomiškumas bei praktiškumas. Idealu, kad krepšys būtų pakankamai didelis, o į jį tilptų visi jūsų daiktai. Tačiau tuo pat metu jis neturėtų būti per didelis ar nepatogus, kad pavirstų į naštą visur tįsti paskui save.

Yra į sportuojančius orientuotų kuprinių, sportinių krepšių per petį ir kelioninių krepšių (geriau žinomų, kaip duffel bag. Savo krepšį rinkitės pagal savo norus ir lūkesčius.

Kuprinės puikiai tinka tiems, kurie turi mažiau daiktų ir į sporto salę nešasi tik pagrindinius daiktus. Per petį permetami sportiniai krepšiai paprastai yra daug talpesni bei turi daugiau skyrių už kuprines. Dėl to jie idealiai tinka intensyviam sportui arba neštis didesnius daiktus, pavyzdžiui, dar vieną komplektą drabužių persisrengti, specialią sporto įrangą (pvz., apsaugas, gėrimą, kita).

Sportinių krepšių pagrindinis trūkumas yra tai, kad juos gali būti nepatogu nešioti, jei jie yra per sunkūs.

Kelioniniai duffel tipo krepšiai yra tikrai talpūs. Juose galima nešiotis ir sunkiausius daiktus. Jie puikiai tinka ilgoms dienoms sporto salėje arba jei iš sporto salės einate tiesiai į darbą ar atvirkščiai. Tačiau juos gali būti nepatogu nešiotis ilgą laiką, pvz, jei keliaujate viešuoju transportu. Be to, jie dažniausiai turi tik vieną skyrių.

Tinkama avalynė

Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos reikia nešiotis į salę – gera avalynė. Jums geriausių batų tipas priklausys nuo treniruotės bei pratimų, kuriuos darysite. Pavyzdžiui, jei daugiausiai darysite kardio treniruotes, jums reikia lengvų batelių su gera atrama ir amortizacija.

Jei kilnosite svorius, ieškokite tvirtesnės avalynės su plokščiu padu, kuris nesusispaustų nuo svorio. O jei užsiimsite mišria sportine veikla, galite rinktis tiek lauko bėgimo, tiek krepšinio batelius. Šių sporto šakų avalynė yra pakankamai universali abiejų tipų apkrovoms.

Visuomet verta investuoti į aukštos kokybės batų porą, nes jie tarnaus ilgiau ir suteiks geresnę atramą. Taip sumažinsite traumų riziką. Bateliai aukštu aulu ypatingai gerai apsaugo čiurną nuo nikstelėjimų, tačiau jų svoris – didesnis. Tik kardio treniruotėms geriau rinktis lengvesnius žemo aulo batus.

Rankšluostis

Rankšluostis yra svarbus daiktas, tačiau jo reikalingumą daug kas nuvertina. Salėje jis naudojamas dviem tikslais. Pirma, rankšluostis skirtas higienai. Prieš pradėdami naudotis staklėmis (aparatu), nuvalykite sėdimą vietą ir rankenas, o po to, kai baigėte sportuoti, taip pat nuvalykite, prieš palikdami įrangą kitiems. Tam pakanka nedidelio, lengvo rankšluosčio. Per didelį tampytis paskui save salėje nėra patogu.

Antras tikslas rankšluosčiui – dušas po treniruotės. Didesnis, gerai drėgmę sugeriantis rankšluostis turėtų būti naudojamas būtent duše. Jeigu telpa, krepšyje nešiokitės būtent du rankšluosčius. Visada ieškokite iš greitai sugeriančių medžiagų, pavyzdžiui, mikropluošto pagamintus produktus.

Termo marškinėliai

Termo marškinėliai yra patogūs. Nuo paprastų jie skiriasi tuo, kad padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Sporto salėje tai yra labai naudinga. Be termoreguliacinių savybių jie taip pat palengvina mankštą, nes nelimpa prie kūno, neriboja judesių diapazono (yra elastingi), be to, sugeria prakaitą.

Paspaudę nuorodą sužinokite, kokių rūšių marškinėliai ir maikutės parduodami gera kaina Varle.lt elektroninėje parduotuvėje.

Sportinės kojinės

Kad išvengtumėte nutrynimo ar diskomforto salėje, sportavimui visada rinkitės storesnes kojines iš natūralių medžiagų. Sportui skirtos kojinės taip pat turėtų gerai sugerti drėgmę. Venkite plonų sintetinių kojinių, nes jos greitai sugeria prakaitą (kojos nesivėdina, tad prakaituoja daug ir greitai). Kai koja sušlampa, atsiranda diskomfortas.

Sportinės kojinės paprastai būna daug storesnės ir aukštesnės už įprastas. Tai jums yra naudinga, nes gali būti apsaugoma ne tik pėda ir čiurna, bet ir dalis blauzdos. Atliekant kardio pratimus sugeriama daugiau prakaito ir nėra smukčiojimo kilnojant svorius. Dėl tokio pasiuvimo jos sugeria daug daugiau prakaito, nesukeldamos diskomforto.

Sportinės tamprės ir (arba) šortai

Tinkamos sportinės tamprės gali smarkiai pagerinti tai, kaip jaučiatės sportuodami. Jei atliekate daug kardio pratimų, jums reikia kažko lengvo ir pralaidaus orui, pavyzdžiui, apatinių šortų. Jei daugiausia kelsite svorius, galbūt norėsite kažko storesnio ir tvirtesnio, pavyzdžiui, tamprių iki čiurnų arba ilgesnių šortų.

Daugumai sportuojančių dėvėti įprastus apatinius per treniruotę yra daug mažiau patogu ir netgi gali būti pavojinga (pavyzdžiui, jei darote daug pritūpimų). Prakaitas ir dėl drėgmės atsirandanti trintis gali sukelti odos sudirginimą. Tamprės ir tamprūs apatiniai šortai yra sukurti taip, kad sugertų prakaitą ir nedirgintų odos.

Apsaugos

Jei turite pasikartojančių traumų ar lengvai pažeidžiamas kūno vietas, pagalvokite apie investiciją į įtvarus ar kitas apsaugines priemones. Pavyzdžiui, jei turite operuotą kelį, tai kelio įtvaras duos tik naudos. Arba, jei dažnai skauda riešus, riešo įtvaras tikrai bus vertas dėmesio.

Tai, aišku nėra būtina, bet vis dėlto naudinga.

Gertuvė

Galiausiai verta turėti savo gertuvę. Treniruotės metu turėsite aprūpinti kūną skysčiais, o atsinešti savo gėrimą yra daug paprasčiau (ir pigiau) nei pirkti jį sporto salėje ar parduotuvėje. Kai kuriose sporto salėse taip pat galima gauti nemokamo vandens, todėl buteliuką galite papildyti ten.

Be to, jei planuojate vartoti maisto papildus, naudinga turėti kokteilinę gertuvę, kad galėtumėte papildus sumaišyti vietoje. Dauguma produktų veiksmingiausi, kai juos vartojate prieš pat treniruotę, jos metu arba iškart po jos. Tad turėti gertuvę po ranka visada apsimoka.

Geras vandens buteliukas turėtų būti pagamintas iš patvarios medžiagos, pavyzdžiui, nerūdijančiojo plieno arba BPA neturinčio plastiko. Jis taip pat turėtų būti gerai užsandarintas, kad nepraleistų vandens.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą