Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Maisto papildai sportui: į ką atsižvelgti juos renkantis?

maisto papildai sportui

Pirmiausia reikia pasakyti, jog maisto papildai sportui nėra tinkami jaunesniems nei 18 metų asmenims. Nes iki 18 metų jauno žmogaus organizmas bręsta, o tokie papildai gali padaryti daug žalos. Maisto papildus galima vartoti tik pasitarus su specialistais (gydytojais, sporto treneriais) ir su jų priežiūra.

maisto papildai sportui

Prieš nuspręsdami vartoti papildus, pirmiausia užduokite šiuos klausimus: ar valgote teisingai, ar maistas atitinka jūsų energijos poreikius, ar geriate pakankamai skysčių ir pan. maisto papildai neištaisys blogos mitybos, todėl prieš juos vartodami, gerai apgalvokite naudos ir rizikos santykį.

Jeigu, pasikonsultavę su profesionaliu sporto dietologu ir (arba) sporto gydytoju, vis dėlto nusprendėte naudoti tam tikrą maisto papildą sportui, reikia atkreipti dėmesį į šiuos dalykus, nes jie didina nepageidaujamo poveikio riziką (jeigu į juos neatsižvelgiama):

  • Kokių mokslinių tyrimų įrodymų pateikta?;
  • Ar tyrimai buvo atlikti nepriklausomai?;
  • Ar papildų sudėtyje nėra žmogaus organizmų žalingų medžiagų ir pan.?

Turbūt niekam jau ne paslaptis, jog užrašas ant maisto papildų natūralūs, dar nereiškia, kad taip iš tikrųjų yra. Net ir vaistažolės gali turėti neigiamą šalutinį poveikį.

Ką reikia žinoti vartojant maisto papildus sportui?

Galioja trys pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis vartojant maisto papildus.

Maistas pirmiausia: net jei reikia papildų, tai yra tik trumpalaikis sprendimas. Svarbiausia yra subalansuota mityba.

Maisto papildus naudokite tik tada, kai reikiamų medžiagų neįmanoma gauti iš maisto produktų.

Venkite atsitiktinio įvairių papildų naudojimo. Neperkraukite jais savo organizmo. Prisiminkite, kad kuo daugiau jų vartosite, tuo didesnė rizika padaryti žalos savo organizmui.

Internetinėje parduotuvėje Proteinas.lt prekiaujama įvairiausiais maisto papildais, skirtais sportui ir dietai. Yra daug prekių kategorijų: kreatinas, aminorūgštys, aliejai, batonėliai, glutaminas, papildai masei didinti, papildai lieknėjimui, testosterono skatintojai, užkandžiai, vitaminai ir mineralai ir daug kitų prekių.

Kiekvienas maisto papildas turi būti vartojamas griežtai pagal nurodytą instrukciją bei pasitarus su specialistais. Reikia atsižvelgti į tai, jog kai kurie maisto papildai sportui negali būti vartojami kartu, neutralizuoja vienas kito poveikį ar net veikia toksiškai.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą