Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Kaip priaugti svorio ir atrodyti sveikai?

kaip priaugti svorio

Jeigu visada galvojote jog priaugti svorio yra labai paprasta ir lengva, mes sugriausime šį mitą. Tiesą sakant, priaugti net ir kelis kilogramus yra daug sunkiau nei jų atsikratyti. Ir nors didžioji dalis svorio nepakankamumą turinčių žmonių tai suvokia, pasiekti norimą svorį jiems atrodo tiesiog neįmanoma. Taigi, ką daryti norint greičiau priaugti norimus kilogramus sveikai ir saugiai?

kaip priaugti svorioTai, jog žmogaus svoris yra nepakankamas, parodo kūno masės indeksas (KMI). Jį apskaičiuosite pasitelkę šią formulę: savo svorį (kg) padalinkite iš savo ūgio (m), pakelto kvadratu. Skaičius, kurį gausite bus jūsų kūno masės indeksas. Jeigu jūsų KMI yra nuo 18,5 iki 25 – jis yra normalus. Tačiau jeigu skaičius yra žemesnis, tuomet jūsų svoris yra per mažas ir atvirkščiai. Žinoma, prieš imantis rimtų veiksmų, svarbu atlikti medicininius tyrimus, kurie patvirtins svorio sutrikimą bei padės nustatyti mitybos nepakankamumo priežastis.

Mitybos nepakankamumo priežastys:

Yra daugybė svorio nepakankamumo priežasčių. Kelios jų: fiziologiniai bei elgsenos pokyčiai, nepakankama mityba, greita medžiagų apykaita bei žinoma paveldimumas. Turbūt esate girdėję ne vieną istoriją, kai svorį pradeda mesti visai jaunos merginos, sekdamos savo draugių pėdomis. Tai pat, labai dažnai yra patiriamas ir psichologinis smurtas, kurio metu yra įbrukama mintis jog esi „per stora“. Būtent dėl šių priežasčių merginos, moterys ir netgi vyrai pradeda imtis griežčiausių priemonių – mesti svorį ypač dideliais tempais. Ne paslaptis, sveikas ir gražus kūnas yra proporcingas ir lieknas, tačiau savo svajonių figūros bei svorio reikia siekti protingais būdais. Kalbant apie svorio priaugimą tuo atveju jeigu jo numetėte per daug arba jeigu jūsų medžiagų apykaita yra tokia greita, jog svoris tiesiog neauga, norime pasidalinti keliais patarimais.

  • Svorio priaugimo limitas. Lygiai taip pat kaip ir metant svorį, norint jo priaugti, negalima to daryti ypač dideliais tempais. Svorį reikia priaugti pamažu. Rekomenduojamas ir saugus priaugimas – iki 1 kilogramo per savaitę. T.y. 3 – 4 kg. per mėnesį. Žinoma, svarbu atsižvelgti ir į buvusį kūno svorį, amžių bei fizinį sudėjimą. Geriausias variantas – jeigu auga ne tik riebalinė tačiau ir raumenų masė, kuri stiprina visą kūną. Kaip ir minėjome prieš tai, saugiausią svorio augimą procesą jums užtikrins šios srities profesionalas – gydytojas dietologas. Jis sudarys mitybos planą, kuris bus skirtas mitybos nepakankamumo gydymui ir užtikrins sveiką svorio augimą. Taigi, klausimas kaip priaugti svorio bus išspręstas labai greitai.
  • Baltyminio maisto įtraukimas į jūsų maisto dienotvarkę. Jeigu norite priaugti raumens masės, nepamirškite jog baltymai yra pagrindinė statybinė medžiaga, kuri skatina raumenų formavimą. Valgydami daug baltymų bei užsiimdami fizine veikla, jūs aprūpinsite savo organizmą reikiamu baltymų kiekiu, o dirbant su svoriais, kilogramai pradės augti savaime.
  • Kontroliuokite išgeriamos kavos ir arbatos kiekį. Besaikis kavos ir arbatos vartojimas iškart po valgio, trikdo geležies įsisavinimo organizme procesą. O tai reiškia, jog nesaikingai vartodami šiuos gėrimus, jūs tik dar labiau sulėtinsite jūsų svorio augimo potencialą.
  • Maisto kiekio didinimas. Jeigu esate įpratęs valgyti mažomis porcijomis, pasistenkite jas didinti nors ir labai minimaliai. Kitaip tariant, valgykite tol, kol jausitės visiškai sotūs ir tada suvalgykite dar vieną papildomą maisto gabalėlį. Kiekviena papildomai suvartota kalorija padės priaugti svorio.
  • Veskite mitybos dienoraštį. Planuodami savo dienos ar savaitės maisto planą, galėsite stebėti kiek kalorijų suvartojote per dieną ar savaitę. Taip bus lengviau ir paprasčiau stebėti savo valgymo ypatumus bei vėliau didinti suvartojamų kalorijų skaičių.

Daugiau informacijos apie svorio nepakankamumą: http://www.dietoscentras.lt/lt/mitybos-nepakankamumas-priezastys-gydymas-rekomendacijos–kaip-priaugti-svorio

 

 

 

 

 

 

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą