Kaip numesti svorio
Trečiadienis 17 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Ilgaamžiai dantų protezai už prieinamą kainą

Dantų protezavimas – procedūra, kuri atliekama, kai žmogus dėl tam tikrų priežasčių netenka vieno ar kelių dantų, vainiką stipriai pažeidus kariesui, po endodontinio gydymo, įvairių trauma. Kas yra dantų protezai? Tai gaminiai, kuriuos laboratorijose gamina dantų technikai. Jie naudojami prarastų dantų atstatymui arba pažeistų dantų rekonstrukcijai.  Protezai būna dviejų rūšių: fiksuojami arba išimami.

Fiksuoti protezai skirstomi į mikroprotezus (laminates, įklotus, užklotus), vainikėlius bei tiltus.

dantų protezaiMikroprotezai

Jeigu po priekinių dantų plombavimo estetinis vaizdas kliento netenkina, tokiu atveju dedami mikroprotezai. Viena iš mikroprotezų rūšių yra laminatės. Tai yra plonos plokštelės, kurios priklijuojamos ant priekinių dantų paviršiaus. Jų būna kompozitinių ir keraminių. Tinkamiausią variant konkrečiu atveju parenka gydytojas odontologas, pasitaręs su pacientu.

Užklotai naudojami, kai pacientas yra praradęs daugiau negu pusę prieškrūminio arba krūminio danties vainiko. Jie yra ilgaamžiai, patogūs, lėčiau nusidėvi. Auksas, kompozitas bei keramika – medžiagos, iš kurių gaminami užklotai.

Vainikėliai

Ši protezų rūšis naudojama tada, kai dantys nudilę, pakitusi jų spalva, po endodontinio gydymo. Kiekvienam pacientui vainikėlis gaminamas individualiai, prieš tai nuėmus atspaudus. Be to, prieš protezavimą dantį būtina nušlifuoti.

Vainikėliai skirstomi į metalo keramikos, bemetalės cirkonio keramikos, lietus metalo vainikėlius bei bemetalės keramikos vainikėlius, gaminamus iš porceliano. Paprasčiausi ir pigiausi yra lieti metalo vainikėliai. Tačiau jie nėra itin estetiški, nelabai patogūs, juos nešiojantis žmogus burnoje gali jausti nemalonų metalo skonį.

Brangiausi yra bemetalės keramikos vainikėliai, gaminami iš porceliano bei bemetalės cirkonio keramikos vainikėliai. Šie protezai atrodo estetiškai, natūraliai, yra pralaidūs šviesai.

Tiltai

Protezavimas tiltais pasitelkiamas tada, kai siekiama atstatyti prarastą kramtymo ir kandimo funkciją, kuri atsirado netekus danties ar kelių dantų. Prieš atliekant protezavimą, nušlifuojami du gretimi dantys, kad tiltas turėtų atramą ir būtų galima jį tinkamai fiksuoti. Šie protezai,kaip ir vainikėliai, gaminami iš metalo keramikos, bemetalės cirkonio keramikos arba lieto metalo

Išimami protezai

Jie skirstomi į dvi grupes: lanko atraminiai (biugeliai) ir plokšteliniai. Pastarieji dar skirstomi į pilnus bei dalinius. Lanko atraminiai protezai yra lengviau fiksuojami bei pasižymi geresne adaptacija. Dažniausia jie gaminami iš metalo ir plastmasės.

Plokšteliniai dantų protezai dedami tada, kai pacientas yra netekęs visų ar beveik visų dantų.

Išimami protezai nėra tokie patogūs, saugūs bei ilgaamžiai kaip fiksuojamieji. Jie dedami tada, kai pacientui dėl tam tikrų ligų negalima dėti fiksuotų protezų arba dėl finansinių priežasčių. Jie iš dallies atlieka kramtymo funkciją. Šie protezai ne taip gerai laikosi kaip lanko atraminiai, todėl, norint pagerinti jų fiksaciją bei adaptaciją, reikia naudoti specialius kremus, miltelius, pamušalus.

Pažangiausias šių laikų protezavimo būdas – protezavimas ant implantų. Implantai – natūralaus danties formos titano sraigteliai, kurie sriegiami į viršutinį bei viršutinį žandikaulį. Šie dantų implantai yra patys kokybiškiausi, saugiausi bei bei ilgaamžiškiausi.

DAUGIAU INFORMACIJOS APIE DANTŲ PROTEZAVIMĄ:

https://mmklinika.lt/project/dantu-protezavimas/

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą