Kaip numesti svorio
Penktadienis 24 Gegužė 2024
mitybos planai
asliekna

Fizinis aktyvumas su šunimi – nauda Jūsų sveikatai ir augintiniui. Pasakoja kinologė

veterinarijos klinika

Šuo daugelyje šeimų yra pats geriausias žmogaus draugas, kuriam kasdien skiriama nemažai dėmesio, kuris labai mylimas, juo dažniausiai rūpinamasi taip pat gerai, kaip ir vaiku, tad natūralu, kad laikas skirtas šuniui per parą – taip pat nėra trumpas.

veterinarijos klinika

Yra daug skirtingų veiklų, kurios gali būti užsiimamos su augintiniu. Priklausomai nuo jo veislės bei poreikių – galima susidaryti rutiną, kuri Jūsų augintiniui tikrai patiks, kadangi jis geriau žinos – kada kokios veiklos laukti.

Tiesa, nepriklausomai nuo veislės – daugeliui šunų patinka fizinė veikla kartu su šeimininku. Klinikos „Siauro Šnauceris“ veterinaras pastebi, kad svarbiausia rinktis tokią veiklą, kuri atitiktų veislę, kadangi mažiems šuniukams didelis fizinis aktyvumas – gali būti problema, kadangi kenčia sąnariai.

Žinoma, tokiu atveju geriausiai apie veiklas gali pakonsultuoti veterinarijos klinika bei kinologai, kurie kasdien ugdo skirtingų veislių šunis.

Apie tai, kokia fizinė veikla tinka su šunimi – pasakoja kinologė Monika.

Bėgiojimas – ne sveikiems šunims

Turbūt ne kartą teko matyti parkuose bėgiojančius žmones kartu su savo augintiniais. Gali atrodyti, kad tai labai smagi pramoga, kuri suartina šeimininką su šunimi. Visgi, kinologė pastebi, kad toli gražu ne kiekvienam šuniui tinka ilgi bėgiojimo intervalai, tad jeigu Jus domina tokia veikla – pirmiausia reikia domėtis veislėmis, kurios yra ištvermingos.

„Taip, dažniausiai ištvermingesni yra didelių veislių šuniukai, tačiau yra kelios tokios mažos veislės, kurios taip pat sėkmingai gali bėgti su šeimininku. Tik tai yra darbas, nes tik atrodo paprasta išmokyti šunį bėgti greta. Tam reikia ne tik laiko, tačiau ir lėto pasiruošimo, kuris paima treniruotes. Taigi, visada geriausia tartis su veterinarais arba kitais gyvūnų specialistais, kurie sudarys Jūsų šuniui labiausiai tinkamą treniruočių grafiką“,- atvirauja pašnekovė.

Svarbiausia atsiminti, kad miesto parkuose bei kitose panašiose vietose – šuo turi bėgti su pavadėliu. Taigi, net ir tuo atveju, kai jis atrodo draugiškas ir ištreniruotas – negalite kelti kitiems žmonėms streso, kurie bijo paleistų šunų be pavadėlio.

Geriausias pasirinkimas – vaikščiojimas

Nepriklausomai nuo Jūsų šuns veislės – geras pasirinkimas yra ir gyvūnui, ir tuo pačiu žmogui – vaikščiojimas. Ne veltui sakoma, kad ėjimas gali pradėti ne tik praskaidrinti mintis, tačiau taip pat ir užmegzti ryšį su savo šunimi.

Svarbiausia atsiminti, kad net ir gyvenantys nuosavuose namuose su kiemu – vis tiek turi vedžioti šunis, kadangi jie gauna iš aplinkos taip dominančios informacijos, kuri padeda geriau pažinti pasaulį, sužinoti naujų dalykų, galiausiai, tai Jūsų šuniui yra įdomu.

Žaidimai lauke – su žaislais

Žinoma, optimalus pasirinkimas, kuris tinka daugeliui ne tik dėl fizinės veiklos, tačiau taip pat ir dėl smagumo – žaidimas su šunimi lauke, su specialiais žaislais, kurie ne tik skatina daugiau judėti, tačiau taip pat ir mąstyti.

„Ne visi žino, kad virvė yra ne tik geras žaislas, tačiau taip pat ir pagalba dantų higienai. Paprasčiausiai žaidžiant su ja yra pašalinamos minkštosios apnašos, o tai leidžia išvengti įvairių burnos ertmės ligų“,- teigia specialistė.

Svarbiausia įsigyti žaislus, kurie atitinka Jūsų šuns fizinį aktyvumą bei galimybes ir naudoti juos pagal instrukciją.

Skirkite savo augintiniui kasdien bent jau po valandą fizinės veiklos, kuri leis jam ne tik gerai išsikrauti, tačiau ir atsipalaiduoti psichologiškai. Juk būtent taip yra mezgamas kontaktas su augintiniu, o tai turėtų būti kiekvieno šuns šeimininko prioritetas.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą