Kaip numesti svorio
Šeštadienis 20 Liepa 2024
mitybos planai
asliekna

Dantų implantai. Kas tai ir kodėl jie reikalingi?

dantu-implantai

Dantų implantai buvo naudojami pakeisti trūkstamus dantis nuo 1960 m. vidurio, tačiau pastaraisiais metais jų naudojimas labai padidėjo.

Implantai gaminami iš titano, o tai yra metalas, kuris, kaip žinoma, yra suderinamas su kūno audiniais ir gydymo metu gali suaugti su kaulu.

Dabar yra daugybė tyrimų ir klinikinės praktikos įrodymų, kad dantų implantai yra saugus ir patogus būdas pakeisti prarastus dantis nekenkiant organizmui.

Dantų implantai turi daug svarbių privalumų, lyginant su tradiciniais vainikėliais, tiltais ir protezais:

  • Jie atrodo kaip tikri dantys ir pojūtis kaip savų dantų;
  • Implantai funkcionuoja taip pat, kaip ir natūralūs dantys, todėl nekyla jokių sunkumų valantis dantis ar valgant;
  • Implanto buvimas išlaiko kaulų struktūrą po pakeistu dantimi, nes kramtymo jėga perduodama per implantą į kaulą ir skatina natūralų kaulų atnaujinimo procesą. Tai padeda išlaikyti puikią implanto ir veido išvaizdą.
  • Dantų implantai gali būti naudojami norint nuimamiems protezams suteikti tvirtą sukibimą.
  • Dantų implantams nereikia naudoti specialių klijų.

Iš ko pagaminti dantų implantai?

dantu-implantaiDantų implantas iš esmės yra titano sraigtas arba cilindras, kurio ilgis yra nuo 8 iki 16 mm, ir kuris pakeičia trūkstamą danties šaknį. Specialus priedas, vadinamas atrama, pritvirtintas prie implanto viršaus, sudaro išorinį prijungimą naujam atsarginiam vainikėliui, tiltui ar protezui.

Gydymo metu implantų titano paviršius saugo aplinkinį kaulą, vadinamą osseointegracija. Gijimas gali užtrukti apie 3-6 mėnesius. Po šio laiko implantas yra pakankamai stabilus, kad išlaikytų vieną ar daugiau dirbtinių dantų.

Kokiems žmonėms galima dėti dantų implantus?

Dantų implantai tinka beveik visiems, kurie prarado vieną ar daugiau dantų ir norėtų juos atkurti bei neprarasti kramtymo funkcijos. Tačiau, kadangi svarbu, kad paciento kaulinis audinys būtų visiškai išsivystęs, dantų implantai nėra dedami jaunesniems nei 18 metų žmonėms.

Kad būtų galima dėti danties implantą, jūsų burna turi būti sveika. Jei dantų implantai yra įdedami esant aktyviam periodontitui, kyla pavojus, kad aplink implantą atsiras infekcija ir jį gali tekti pašalinti. Taip pat būsimas pacientas turi griežtai laikytis burnos higienos taisyklių.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą