Kaip numesti svorio
Penktadienis 12 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Dantų balinimas: darykite tai saugiai ir efektyviai!

dantu-balinimas

Tik nedidelė dalis žmonių turi natūraliai baltus dantis, todėl ieškoma įvairiausių būdų juos pašviesinti. Profesionalus dantų balinimas dažnai esti išeitis, kai kiti namuose naudojami būdai nesuteikia norimų rezultatų.

Ką reiktų žinoti, jei sumanėte kreiptis į gydytojus dėl „holivudinės šypsenos“?

Dantų balinimas prižiūrint odontologams gali būti dviejų rūšių: naminis ir kabinetinis. Naminis dantų balinimas atliekamas namų sąlygomis.

Naudojama universali ar individuali dantų kapa ir balinimo gelis. Patikimesnis būdas yra naudojant individualias kapas,nes sumažėja rizika, jog gelis pratekės pro kapos kraštus. Visa proceso  eiga priklauso nuo naudojamo balinimo gelio koncentracijos stiprumo.

dantu-balinimasKabinetinis dantų balinimas atliekamas pasitelkus modernius prietaisus. Balinimas kabinete yra saugus, nes visuomet prižiūri gydytojas odontologas ir, iškilus nesklandumams, gali koreguoti proceso eigą.

Lazerių ir lempų naudojimas šioje procedūroje labai paspartina akivaizdžius rezultatus. Nors pacientai dažnai nuogąstauja, kad naudojamos lempos gali pakenkti sveikatai, profesionalūs odontologai skuba nuraminti ir pateikia dantų balinimo lempomis privalumus:

 • Procedūros metu šviesinamos tik organinės kilmės dėmės. Tuo tarpu dantų struktūra išlieka nepakitusi;
 • Procedūros etapai atliekami saugiai ir profesionaliai;
 • Per vieną vizitą galima pasiekti matomų rezultatų, dantys tampa iki 8 atspalvių šviesesni;
 • Balinant šia sistema nepažeidžiami kietieji danties audiniai;
 • Naudojant lempą, dantys nekaista, todėl tai nepavojinga ir nerviniam danties audiniui – pulpai;
 • Po balinimo nepasireiškia dantų jautrumas;
 • Procedūra yra neskausminga.

Kartais, kad užtvirtinti spalvos ilgaamžiškumą, odontologai pasiūlo balinimą pratęsti namuose. Tuomet taikomas jau minėtas naminis dantų balinimas.

Verta žinoti, jog prieš atliekant balinimo procedūrą,  privaloma atlikti burnos higieną. Savaitę po procedūros nerekomenduojama gerti jokių dažančių medžiagų – kavos, raudono vyno, burokėlių, arbatos ir kt.

Taip pat, gydytojas Jus informuos, jog plombos ir protezuoti, negyvi dantys nekeičia savo spalvos. Todėl po balinimo sulauksite pasiūlymo pakeisti matomas plombas ir vainikėlius. Negyviems dantims taikomas vadinamasis vidinis balinimas, kai dantis balinamas ne iš išorės.

„Holivudinės“ šypsenos procedūros efektyvumas priklauso nuo keletos faktorių: spalvos ir emalio defekto atsiradimo priežasties, individalios burnos higienos, mitybos įpročių, priežiūros po balinimo procedūros.

Todėl rinkitės tokią odontologijos kliniką, kurioje Jus konsultuos ir suteiks išsamią informaciją dar prieš procedūros pradžią. Tos konsultacijos metu galėsite sužinoti kiek įmanomą tikslesnę paslaugos kainą, kas leis jaustis ramiai ir užtikrintai.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Lankytojų komentarai
Madam 2019-05-29
Netinkamas komentaras
Kraunasi

Dariausi vidinį balinimą negyvam dantukui, dabar noriu pašviesinti visus. Galiu ir Kaune ir svarbu procedūra būtų patikima ir saugi dantims ir žinoma prieinama kaina

Parašykite komentarą