Kaip numesti svorio
Ketvirtadienis 18 Rugpjūtis 2022
mitybos planai
asliekna

Fitnesas ant sofos: pliusai ir minusai

Šiandienos tema – fitnesas ant sofos. Kaip efektyviai tai išnaudoti sportui, o ne vien miegui bei tinginiavimui.

Tereikia grįžti namo ir Jūs jau viską turite po ranka. Nėra jokios eilės prie treniruoklių ar į dušą. Nėra jokių suprakaitavusių lankytojų. Jūs galite sudaryti tikslų sporto tvarkaraštį ir sportuoti bet kada. Nereikia niekur eiti, nešti sunkaus sportinio krepšio, dušo reikmenų, rankšluosčių ir kitų reikalingų daiktų į sporto klubą.

Trūkumai (du, bet nedideli):

  • Mažas efektyvumas. Jei esate stiprios valios – tada neskaitykite. Tačiau daugelis, sunkiai priverčia save dirbti visu pajėgumu, todėl tampa sunkiau pasiekti geriausią rezultatą. Vis dėlto, sporto klubas motyvuoja labiau nei treniruotės namie.
  • Kiti faktoriai. Katė  gali užsinorėti skubiai pažaisti, gali pradėti skambinti draugai ar atitraukti kiti pašaliniai trukdžiai.  Žinoma, komunikabilumo išpuoliai įvyks būtent tada kai jūs treniruojate presą ar laikote kojas užkėlę ant sofos atlošo.

Tinkamų sąlygų paruošimas:

  • Pašalinkite visus nereikalingus dirgiklius. Nežiūrint į tai, ar tai Jūsų mylimasis, katė, mobilusis telefonas ar televizorius. Tegul ši valanda būna tik Jūsų. Būkite švelnūs, bet nepasiduodantys. Namie Jūsų dažnai prašys dėmesio, tačiau nepamirškite, kad šis laikas yra skirtas tik Jums.
  • Pasirūpinkite atmosfera. Išvėdinkite patalpą, kurioje ketinate sportuoti, juk maloniau tai daryti gaivesnėje atmosferoje. Pasirinkite tinkamą grojaraštį, pirmenybę teikite ritmingoms ir energingoms melodijoms.  Atsispausdinkite savo sporto planą, kad po to nereikėtų blaškytis.
  • Užsiimkite reguliariai. Mokslininkai yra įrodę, kad geriausia sportuoti tuo pačiu metu, pavyzdžiui antradienį, ketvirtadienį ir šeštadienį 19 valandą, tada susiformuoja įprotis. Net nepastebėsite kaip sportas taps Jūsų kasdienio gyvenimo dalimi ir tiesiog neliks laiko tingėti. Reguliaraus sportavimo dėka rezultatai bus žymiai labiau pastebimi.

Pratimai

„Įdarbinkite sofą“. Sofą galite paversti puikiu sporto įrankiu bei naudoti atliekant pratimus. Taigi, sofa gali būti naudojama vietoj treniruoklio. Sofą tinkamai išnaudojant, jos veiksmingumas gali būti ne mažesnis nei treniruoklių. Juolab, kad jis yra daugiafunkcinis – galite padaryti pratimus, kurie apima įvairias raumenų grupes.

Pradinė padėtis:

Stokite šonu į sofą ir savo dešiniąją koją užkelkite ant jos krašto. Rankas laikykite ant juosmens, stuburas tiesus, keliai bei kojų pirštai įtempti, kairiosios kojos pozicija lygiagreti su svetainės pozicija.

fitnesas ir svorio metimas

1 pratimas

Ištieskite kairę ranką virš galvos. Lėtai lenkiantis į dešinę, bandome pasiekti žemiausią padėtį. Tokioje pozicijoje sustokite kelias sekundes. Pakartokite 15 – 20 kartų. Tokiu būdu stiprėja pilvo raumenys bei šlaunys.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 pratimas

Ištieskite abi rankas į viršų, pasistiebkite ant pirštų galų, stiebkitės aukštyn. Tada lėtai leiskitės ant kojų ir lenkitės žemyn ir galva mėginkite pasiekti kelius. Nugarą stenkitės laikyti tiesią. Tai pakartokite 5 – 10 kartų nedideliu tempu.

3 pratimas

Laikykite rankas ant juosmens, lėtai tūpkitės ir bandykite sėsti kuo žemiau. Keliai ir nugara tiesūs. Stenkitės nepasvirti į priekį. Šį pratimą kartokite 20 kartų. Taip treniruojami sėdmenys.

Sofa dabar bus naudojama kaip ir miegui. Atsigulkite ant nugaros – tai bus pradinė padėtis.

1 pratimas

Kuo labiau bandykite išsitiesti, bandykite ištempti rankas ir kojas į skirtingas puses. Atsipalaiduokite. Tai darykite nepamiršdami taisyklingai kvėpuoti – išsitempdami įkvepiate, atsipalaiduodami iškvepiate. Taip darykite bent vieną minutę.

2 pratimas

Sudėkite rankas už galvos, kojas laikykite griežtai tiesiais ir po truputį bandykite kelti. Darykite mažus pakėlimus, tai kartokite 25 kartus. Per lengva? Tuo pačiu metu pakelkite pečius ir kojas.

3 pratimas

Sulenkite kelius, pakelkite kūną, rankos eina išilgai kūno. Ir pamainomis tieskite kojas, nepamiršdami kvėpavimo. Su kiekviena koja pakartokite tai po 25 kartus.

Dėmesio, dabar atėjo laikas apsiversti, mūsų užduotis gulėti veidu žemyn.

1 pratimas

Pakelkite kūną nuo sofos, kad atrama būtų tik ant kojų ir alkūnių. Stenkitės taip išsilaikyti bent pusę minutės ir bent du kartus.

2 pratimas

Ištieskite rankas, kojas ir dabar tempiamės. Pakelkite klubus nuo sofos su kiekvienu įkvėpimu. Tai padarykite bent 15 kartų.

3 pratimas

Rankos per galvą, kojos sulenktos per kelius. Dabar bandykite kelti klubus į viršų. Tai pakartokite 20 – 25 kartus.

Nepamirškite, kad rezultatai priklauso tik nuo Jūsų pačių pastangų bei ryžto.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą