Kaip numesti svorio
Antradienis 16 Balandis 2024
mitybos planai
asliekna

Galvos masažas - ką reikia žinoti?

Dirbate sėdimą darbą, mažai judate ir skundžiatės slenkančiais plaukais? Išeitis – galvos masažas. Tai ypač atpalaiduojanti ir raminanti procedūra. Ji padeda nuraminti galvos skausmus ir stimuliuoja galvoje esančias nervų galūnėles. Be jau išvardintų privalumų galvos masažas skatina kraujotaką, stimuliuoja galvos odą, pakelia nuotaiką ir pagerina bendrą savijautą, reguliariai atliekamas sustiprina galvos šaknis ir skatina plaukų augimą.

Geriausias galvos masažas Vilniuje >>

Kodėl galvos masažas padeda nuo plikimo?

Kad plaukai būtų sveiki, reikia, jog jums taptų ritualu rytinis ir vakarinis galvos odos masažas, panašiai kaip dantų valymas. Tai skatina plaukų augimą, nes kraujo srautas, tekantis į galvą, maitina visus audinius ir veikia plaukų augimą. Masažuojant atpalaiduojama galvos oda, ir dėl to kraujas gerai cirkuliuoja. Masažuojant taip pat garantuojamas „plaukų dirvos“ augimas po galvos oda, neleidžiama jai degeneruoti. Atsiminkite, kai jūs netenkate „plaukų dirvos“ ant kaukolės, jūs plinkate! Niekuomet neužmirškite, kad geras maitinimas ir gera galvos odos cirkuliacija- būtinas reikalavimas „plaukų dirvai išlaikyti“. Tačiau toks masažas yra efektyvus, kai plaukų slinkimas yra nežymus.

galvos masažai

Kaip atliekamas galvos masažas

Pirmomis dienomis rekomenduojama „įšildyti“ galvą ir plaukus spaudžiant odą rankomis ir judinant į viršų ratais. Tai daryti reikia tol, kol kiekvienas odos ruožas pasidarys minkštas ir elastingas ir laisvai judės. Odą suminkštinti ir atpalaiduoti galima taip pat kuriuo nors aliejumi (alyvuogių).

Kai galvos oda atsipalaiduoja, reikia laipsniškai pereiti prie energingesnio masažo, skatinančio plaukų augimą. Ši procedūra – tai ne tik galvos odos trynimas, bet ir čiupinėjimas, pastuksenimas, ypač pakaušio ir galvos šonų, kur oda geriau prigula prie kaukolės. Masažui gali būti naudojami vibratoriai, bet, aišku, efektyvesni yra manipuliuojantys pirštai. Galvos odos maigymas ir gnaibymas taip pat labai naudingi. Atsargiai, bet stipriai patempiant taip pat skatinamas plaukų augimas. Perleiskite per sulenktus pirštus kiekvieną plaukų sruogą. Atsiminkite, kad jūsų plaukai ir galvos oda negali būti sveiki, jeigu ji neatpalaiduota. Iš pradžių ji bus jautri, labai pažeidžiama, bet vėliau jūs be skausmo galėsit daryti energingiausią masažą. Taip pat rekomenduojama naudoti nedidelį plastmasinį masažuoklį, kurio lankstūs dantys padės pašalinti iš plaukų pleiskanas ir kitus nešvarumus.

Kiti teigiami poveikiai

Galvos masažo metu gerėja smegenų aprūpinimas deguonimi ir maisto medžiagomis, todėl gerėja atmintis ir miegas. Šis masažas šalina depresiją, skatina viso organizmo fizinį aktyvumą, gerina darbingumą. Švelnus galvos odos masažas skatina plaukų augimą, ląstelių regeneraciją. Galvos masažas padeda pasijusti gražiu, sveiku ir laimingu.

Kaip atlikti masažą – rekomendacijos

Tokį masažą galima daryti 1-2 kartus per dieną po 20 min., ryte (kątik pabudus) ir vakare prieš miegą. Taip pat atliekamas ne tik galvos, bet ir pečių juostos, kaklo, veido masažas. Ir, nors ši procedūra yra puikus būdas pailsėti ir pakelti sau nuotaiką, ji tinkama ne visiems. Negalima daryti masažo, kai Jums pakilusi temperatūra, kai esate susijaudinę ar labai pavargę, kai sergate odos grybeliu, egzema, hipertonine liga, kraujo liga, Jums padidėję limfmazgiai.

Malonūmas

Viena iš priežasčių, kodėl masažai yra tokie malonūs, yra masažuojant naudojami aliejai. Dažnai jie būna labai kvapnūs. Vienas iš tokių aliejų – „Monoi“ – tai šimtametes tradicijas turintis prancūzų Polinezijos kosmetikos produktas, gaminamas iš Taičio gardenijų žiedų ir kokosų aliejaus. Šis kvapnusis aliejus – tai nuostabi odos bei plaukų grožio ir priežiūros priemonė, laikoma geriausiu sausos odos „priešnuodžiu“. Be atpalaiduojančio poveikio masažo aliejai ir pamaitina galvos odą ir plaukus. Jie kaitinami (neužvirinant) kartu su vaistažolėmis, atvėsinami ir nukošiami. Tiesa, skirtingiems plaukų tipams rekomenduojami skirtingi aliejai.

Rekomendacijos plaukams

Jei plaukai ploni, šiurkštūs, sausi, linkę garbanotis, skilinėja plaukų galiukai, rekomenduojamas geriausiai tinka sezamo aliejus ir maitinamosios vaistažolės, pvz. saldymedis, dagys, širdžialapė raudė, plaukuotasis viršūklis. Geriausiai tinkantis Jiva aliejus – Bhringraj aliejus plaukams. Jis suteikia plaukams minkštumo, o šaknims – stiprumo ir gyvybingumo. Jei plaukai linkę anksti žilti ir slinkti labiausiai tinka migdolų, kokosų aliejus, stiprinamosios ir vėsinamosios vaistažolės – indiškas agrastas, dagys, vaistinė ramata, jazminas. Geriausiai tinkantis Jiva aliejus – Amla aliejus plaukams. Jis sustiprina šaknis, vėsina galvos odą, saugo nuo slinkimo ir žilimo. Šis aliejus taipogi padeda naikinti sausas pleiskanas, jei jų turime. Jei plaukai stori, linkę riebaluotis, yra riebių pleiskanų, pusiausvyrą atstato skvarbūs aliejai, tokie kaip rozmarinų, čiobrelių, ir galvos odą tonizuojančios vaistažolės – nimbamedis, belas, muilinė akacija. Geriausiai tinkantis Jiva aliejus – Thyme & rosemary aliejus plaukams. Šis aliejus tinka ir Vatos bei Pitos došai, nes jis aktyvina mikrocirkuliaciją galvos odoje, tonizuoja plaukų šaknis ir efektyviai padeda esant slinkimui.

Galvos masažas su aliejais

Naudojant aliejų bent kartą per savaitę matoma akivaizdi nauda: aliejai minkština ir tonizuoja galvos odą, saugo nuo išsausėjimo, pleiskanojimo. Suaktyvina mikrocirkuliaciją galvos ir kaklo srityje. Kai galvos oda yra įsitempusi nuo streso, kraujo apytaka ir plaukų augimas yra minimalus. Atpalaiduoja galvos odą, skatina plaukų augimą ir sustiprina esamus plaukus. Padeda sustiprinti plaukų šaknis, saugo natūralų plauko pigmentą – neleidžia plaukams žilti. Maitina plaukus, suteikia žvilgesio ir storumo. Padeda atstatyti plauko apsauginį riebalinį sluoksnį ir apsaugo nuo išorinių dirgiklių (saulės, karščio ar šalčio). Ramina nervų sistemą ir proto dirglumą. Ir net gilina miegą.

Pečių juostos, veido ir kaklo masažai

Pečių juostos masažas išsivaduoja nuo įtampos. Jis rekomenduojamas profilaktiškai žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą, ypač tiems, kurie ilgesnį laiką dirba kompiuteriu ar kitaip nuolat įtempia ir kenčia skausmą pečių juostos bei kaklo srityje. Šis masažas puikus susikaupusios raumenų įtampos šalinimas. Pečių juostos masažas taikomas gydyti ostechondrozę, druskų susikaupimą, pečių-kaklo skausmą. Gerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, ramina nervinę sistemą, šalina nuovargį, padidėjusį jautrumą, stresą, mažina nemigą. Pečių juostos masažas gali ne tik nuraminti, bet ir suaktyvinti – tonizuoti raumenis, pagerinti kraujo ir limfos cirkuliavimą, sušildyti sausgysles ir t.t. šildyti sausgysles ir t.t. Atliekant pečių juostos masažą, mechanine jėga veikiami kaklas, trapecinis bei nugaros platusis raumenys. Atpalaiduoja įtemptus kaklo ir pečių juostos raumenis, malšina kaklo, galvos skausmus, galvos svaigimą, mažina padidėjusį jautrumą ir įtampą. Kadangi esama stambių kraujagyslių ir limfagyslių, aktyvinama kraujotaka, ir padedama rinktis limfai į limfinius mazgus. Po masažo procedūros atsiranda šilumos, komforto, atpalaidavimo pojūtis, pagerėja bendra savijauta, padidėja sąnarių judrumas, kvėpavimas tampa lengvesnis, laisvesnis. Pečių juostos masažas atstato darbingumą, gerina savijautą, stiprina fizinę bei emocinę sveikatą.

Veido masažo privalumai – šviežia veido oda, padidėjęs elastingumas ir stangrumas, sumažėjusios raukšlės. Jis taip pat sustiprina kosmetinių priemonių, kurios tepamos iškart po jo, veiksmingumą. Atliekant veido masažą stimuliuojamas limfos tekėjimas, suintensyvinama kraujotaka.

Kaklo masažas padeda nuo osteochondrozės. Ji atsiranda dėl nuolatinio įsitempimo sėdint, palinkus prie kompiuterio ar popierių. Todėl kaklas įsitempia, jis praranda judrumą ir gyvybingumą. Kaklo masažas padės atgauti lankstumą ir panaikinti kaklo raumenų įsitempimą.

ajurvedinis galvos masazasAjurvedinis galvos masažas

Ajurvedinis masažas dar žinomas „abhyanga“ vardu. Žodis „abhyanga“, išvertus iš indų kalbos, reiškia aliejinis masažas. Pats stipriausias aliejinis masažas Indijoje vadinamas Marma Abhyanga, arba Marmos taškų masažu. Nuo klasikinio masažo ajurvedinis skiriasi tuo, kad tai masažas ne tik kūnui, bet ir protui, jausmams, stabiliai emocinei būklei palaikyti. Šie masažai subalansuoja emocijas, ramina protą, šalina toksinus, atjaunina ląsteles. Ajurvediniai masažai dar vadinami jauninamaisiais ir manoma, kad jie net gali  pailginti žmogaus amžių. Kaip tik dėl tokio ypatingo poveikio senovėje šie masažai buvo atliekami tik karališkųjų šeimų nariams.

Ajurvediniai masažai atliekami su įvairiais aliejais, parinktais pagal žmogaus tipą. Pagal ajurvedą skiriami įvairų konstitucijų vėjo (vata), ugnies (pita) ir žemės (kapha) tipo žmonės. Žmonių, kurių oda yra itin sausa (vėjo tipas), ajurvediniai masažai yra vienas efektyviausių būdų tokią odą pagydyti. Aliejai ją atgaivina taip sustiprindami ryšį su aplinka. Aplink žmogų yra susidaręs bioelektrinis laukas. Aplink žemę taip pat yra bioelektrinis laukas ir per normalią odą vyksta bioenerginiai mainai. Kai oda sausa, nėra reikiamo ryšio. Dėl to žmogus džiūsta tarsi augalas. Nors ir geria skysčių, to nepakanka. Sausos odos vaistas – aliejai.

Be to, tai  stiprina regėjimą. Regėjimo centrai išsidėstę smegenyse, bet veido, ausų, pilvo ir pėdų aliejinis masažas taip pat stiprina regėjimą. Masažuojant visą kūną, o ne tik atskiras jo dalis, pasiekiama geresnio efekto. Turint konkrečią bėdą, galima atlikti ir epizodinį arba darant bendrą kūno masažą atskirą kūno dalį masažuoti intensyviau. Tarkim, nuo nemigos labai naudingas galvos, ypač plaukuotosios dalies, aliejinis masažas. Masažas atliekamas su aliejaus srovele neliečiant pirštais ir jį gali atlikti tik specialistai, nes kitaip bus tik 10 proc. naudos.

Kada masažo atlikti nederėtų

Kai yra ūmi ligos pradžia, karščiavimas, ūmūs ir pūlingi uždegiminiai procesai, kraujavimas ar polinkis kraujuoti, kraujo ligos, įvairios odos, nagų infekcinės ligos, aktyvi tuberkuliozės forma, lėtinis osteomielitas, gerybiniai ir piktybiniai navikai, psichinės ligos, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, neblaivumas, sunki ligonio būklė, stiprūs skausmai.

Kaip numesti svorio
Straipsnį vertinu:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraunasi
Dėkojame, kad balsavote.
Jūsų įvertinimas:
Parašykite komentarą